Вибрати За

Кабмін виділив Романівській громаді 4,4 млн. грн. для створення притулку особам, постраждалим від домашнього насильства
 30 червня Кабінет Міністрів України оприлюднив розпорядження «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році».

Згідно з розпорядженням, майже 4,4 млн. грн. виділили для Романівської громади.

Про це Твій Романів повідомили у фінансовому управлінні Романівської селищної ради.

«В цей проєкт мало хто вірив, але нам це вдалося. Результатом клопіткої роботи фахівців фінансового управління і відділу соціального захисту, тривалого бюрократичного процесу стало виділення нашій громаді коштів у сумі 4 376090 грн, з них 227,8 тис. грн –  видатки споживання, 4 148,29 тис. грн – видатки розвитку (капремонт, придбання авто, тощо)», – зауважила Наталія Горобець, керівниця фінансового управління.

Приміщення готельного типу для осіб постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі буде розміщене у с. Камінь.

«Планується проведення реконструкції частини Камінського реабілітаційного відділення. Заклад буде орієнтований на прийом 2 дорослих осіб та 4 дітей, які зможуть перебувати у ньому до 3 місяців. У притулку надаватимуть психологічну, медичну, юридичну допомоги постраждалим», – зазначила Оксана Зелюнко, головний спеціаліст відділу соціального захисту населення.

Варто зауважити, що у пояснювальній записці до Міністерства соціальної політики вказано, що станом на 1 травня 2021 року у Романівській громаді зафіксовано 33 заяви і повідомлення до поліції про вчинення домашнього насильства, винесено 73 термінових постанови стосовно кривдників.

Зі створенням притулку, особи, які страждають від домашнього насильства, матимуть можливість знайти прихисток. Проте на прийом до закладу є обмеження, згідно з положенням до нього не влаштовуватимуть осіб у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, з ознаками гострих інфекційних та венеричних хвороб, у разі наявності психічних захворювань у гострій стадії, станів з розладами поведінки, що загрожують іншим, з інфекційними захворюваннями шкіри, волосся та туберкульозом; у обставинах, що становитимуть загрозу для інших.

При Притулку діятиме мобільна бригада.