Вибрати За

З 25 листопада на Житомирщині заборонено ловити раків

З 25 листопада 2019 року по 30 червня 2020 року заборонений вилов раків у водних об’єктах в зоні контролю Житомирського рибоохоронного патруля. Заборону встановлено з метою забезпечення охорони цього виду водних біоресурсів під час їх природного відтворення та збільшення їх запасів у водоймах Житомирської області

Про це повідомляє Житомирський рибоохоронний патруль

Типовий репродуктивний цикл річкових раків включає парування, яке проходить з листопада по березень. Концентрація ікряних самок на репродуктивних полях відбувається приблизно у квітні-травні, а виношування личинок самками може тривати до 25 червня.
Основним зовнішнім чинником, який визначає терміни проходження всіх етапів розмноження річкових раків, є температура води та гідрологічний режим конкретного року.

За даними багаторічних досліджень, спарювання та закладка ікри у раків розпочинається за температурою води нижче 10°С. Станом на середину листопада 2019 року температура води у водних об’єктах Житомирської області становила 5-8°С. Відмічені у другій декаді листопада випадки закладки ікри у самиць вказують на високу вірогідність початку процесів масового спарювання річкових раків. Відповідно оптимальними термінами заборони на вилов раків у водних об’єктах Житомирщини є кінець листопада.

Лов раків у заборонений період є порушенням природоохоронного законодавства, в результаті якого наступає адміністративна відповідальність (штраф до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25 грн 50 коп за кожного незаконно виловленого рака.

Житомирський рибоохоронний патруль закликає громадян про всі випадки порушень правил рибальства та даної заборони повідомляти на телефони «гарячої лінії» Управління: (0412) 24-57-81 або (067) 414-60-74.