Вибрати За

З початку 2019 року 110 правопорушників з Романівщини отримали змогу змінитися без ізоляції у закладах позбавлення волі

Через уповноважений орган пробації в Романівському районі з початку 2019 року пройшло 110 правопорушників.

Про це повідомляє начальник Романівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області.

Пробація – одна з реформ системи кримінальної юстиції в Україні. Інститут пробації представляє собою систему наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Загалом клієнтами пробації є: обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

Сьогодні на обліку в Романівському РС філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області перебуває 45 осіб (щороку по обліку проходить у середньому до 110-140 осіб). Більшу частину підоблікових пробації становлять особи, звільнені від відбування покарання з випробовуванням – 35 осіб. Друге місце займають особи засуджені до покаранні у виді штрафу – 7 осіб, далі особи, засуджені до покарання у вигляді громадських робіт – 2 особи. Засуджених до покарання у вигляді заборони займатися певною діяльністю або обіймати певні посади -1 особа.

За 9 місяців 2019 року в Романівському РС філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області поставлено на облік 51 особу, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та порушників, яким призначено адміністративне стягнення у виді громадських робіт чи суспільно-корисних робіт. Знято з обліку уповноваженого органу з питань пробації 64 особи.

За 9 місяців 2019 року працівниками сектору складено 16 досудових доповідей згідно ухвал Романівського, Баранівського районних судів, Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області 

Громадські роботи чи суспільно-корисні роботи відбували на території Миропільської ОТГ, Романівської та Биківської селищних рад, Врублівської, Вільшанської, Карвинівської, Печанівської, Романівської,  Старочуднівськогутянської та Ясногородської сільських рад. В основному засуджені та правопорушники виконують роботи пов’язані з благоустроєм території селищних та сільських рад, а саме: прибирають сміття на вулицях, вирубують кущі, дикоростучі насадження, косять бур’яни та траву на сільських кладовищах, парках, прилеглих територій, здійснюють поточний ремонт будівель (адміністративні будівлі сільських, селищних рад, дитячі садочки, автобусні зупинки, ФАПи, амбулаторії, сільські клуби, будинки культури) та інші види робіт, які не несуть загрози для життя та здоров’я засуджених

Романівський районний сектор філії Державної установи
«Центр пробації» у Житомирській області.