Вибрати За

Звернення романівського селищного голови про ситуацію в Романівській громаді

Шановна Романівська громадо!

Сьогодні дев’ятнадцятий день війни… У першу чергу, я хочу від імені кожного жителя нашої громади, кожного українця, подякувати мужнім захисникам-воїнам ЗСУ за їх щохвилинний подвиг, за те, що вони віддано та саможертовно наближають момент перемоги над російським фашизмом. Подякувати кожному із вас за той посильний вклад, який ви робите задля нашої України та її майбутнього. Лише спільними зусиллями до перемоги!

Отож про ситуацію в Романівській громаді.

Сьогодні, 14 березня, у частині областей України відновиться навчання. Продовжити навчальний процес, хоч і в дистанційному форматі, на сьогодні можуть лише ті регіони, де ситуація після вторгнення рф залишається відносно спокійною. Житомирщина до переліку таких областей не входить, але оскільки на Романівщині відносно спокійна ситуація, було прийнято рішення відновити навчання у нашій та кількох сусідніх громадах. Я розумію, що це дуже не просто. Я не буду зупинятися на труднощах, з якими зіткнуться і вчителі, і учні та їх батьки, але я впевнений, що наші вчителі – цвіт української нації – докладуть максимум зусиль, щоб діти мали змогу не лише закінчити навчальний рік, а й за підтримки педагогів та однокласників легше перенести емоційне навантаження, справитися із тривожністю та страхом. Дуже доречно те, що активно включилися у роботу психологи Романівського ліцею та ІРЦ Романівської селищної ради, допомагаючи романівцям конкретними порадами, як заспокоїтись під час постійних сирен і жахливих новин та вберегти нервову систему.Звертаюся до громадян, що тимчасово проживають на території Романівської громади. Якщо у вас є діти шкільного віку, ви можете звернутися до найближчого навчального закладу із заявою про тимчасове навчання дитини. Одразу надаю контактні телефони: начальник відділу освіти Гаврилова Оксана Леонідівна – 097-471-65-32; директор «Романівського ліцею №1» Войтюк Олександр Петрович – 098-959-60-81.

Що ми маємо у медицині? КНП «Романівська лікарня» працює в штатному режимі. Усі лікарі закладу продовжують прийом пацієнтів у поліклінічному відділенні не лише місцевих жителів, а й тимчасово проживаючих осіб. Специфіка роботи сімейних лікарів змінилася: кількість пацієнтів на амбулаторному прийомі зменшилася, а телефонному/дистанційному режимі навпаки зросла. Стаціонарна допомога надається пацієнтам в хірургічному, терапевтичному та дитячому відділеннях. Проводяться оперативні втручання. Також повідомляємо, що в стаціонарі розпочав працювати лікар невролог Поліщук Дмитрій Ігорович. Відповідно до заключених договорів з НСЗУ в межах протоколів лікування в стаціонарі медична допомога надається безкоштовно. Враховуючи особливий стан в державі, наразі в закладі працюють лікарі-інтерни: акушер-гінеколог, хірург, терапевт.

За медичною допомогою можуть звернутися всі, хто її потребує.
У приймальному відділенні цілодобово чергують лікарі.

Володимир Савченко, романівський селищний голова.