Вибрати За

Звернення романівського селищного голови: не порушуйте комендантську годину і не поширюйте фейки


Шановні жителі Романівської громади!

Наполегливо прошу дотримуватися умов воєнного часу, не виходити на вулиці у комендантську годину – з 18.00 до 6.00. Будь-які сторонні люди на вулиці в цей вважатимуться диверсантами і до них можуть застосувати зброю.

Лише за учора в Романові зафіксували два випадки стрільби у повітря – стріляли на вулиці Шевченка та хлопки відбулися біля місця дислокації тероборони, тож бійці змушені були здійснити попереджувальні вистріли в повітря. Воєнний час – не час для ігор, авантюрних розваг і ризиків. Порушуєте правила, провокуєте – за умовами воєнного часу оборона може стріляти не лише у повітря!

Виключення для порушення правил комендантської години мають особи зі спецперепустками, які обслуговують критичні інфраструктури, бійці тероборони і “Варти правопорядку”. Також у випадку сигналу сирен «Увага, всім у бомбосховища» жителі мають право покинути свої двори і перебігти/переїхати у найближче сховище.Ще одне важливе звернення – не поширюйте фейки. Учора всією мережею ширилися різноманітні факти про висаджування десанту, появу техніки, російських військових поруч або на Романівщині. Це все брехня. Наразі в громаді та окрузі тихо і стабільно! Перевіряйте факти, адже такі фейки поширюють боти, створені буквально кілька днів тому, а громадяни їх підхоплюють і розсилають у всі можливі соціальні мережі та чати, лише сіючи паніку.

Зберігайте спокій! Вірте в силу наших Збройних сил! Ми уже довели всьому світу, що наша армія незламна!

Звертаюся до підприємців! У цей складний час не підвищуйте ціни на продукти, підтримайте населення!

Також прошу місцеве населення та приїжджих: зараз не час для розваг, адже в Романові можна помітити людей, які прогулюються, п’ючи пиво і слабоалкогольні напої, в парку смажать шашлики, в стані алкогольного сп’яніння ведуть себе неадекватно. Закінчиться війна, прийде мир – і всі зможемо гарно відпочити на природі, а зараз краще стати корисним громаді і не провокувати населення. Не знаєте чим зайнятись – зверніться до волонтерів – вони мають дуже багато роботи!

І ще одне, не менш важливе. Висловлення незадоволення чи критика дій правоохоронних органів, організації роботи військкомату, влади у військовий час розцінюється як диверсія. Особами, які поширюють подібні пости, ставлять до них вподобайки чи здійснюють словесну діяльність, що підриває авторитет держави, займаються представники СБУ. Вони нестимуть відповідальність умов військового часу.

Не панікуйте! Нехай кожен робить свій посильний вклад, і перемога буде за нами. Слава Україні!

Володимир Савченко, романівський селищний голова