Вибрати За

Звернення Володимира Савченка, романівського селищного голови

Шановні жителі Романівської громади!

39 добу Україна боронить рідну землю від рашиських загарбників. Мужність та відвага Збройних Сил України, сила духу та нескореність усього українського народу вражає увесь світ. Повільними, але впевненими кроками, спільними зусиллями ми йдемо до перемоги. На превеликий жаль, наша громада має  втрати – 5 героїв, наших земляків, що віддали своє життя за волю України. Їх імена назавжди вписані у Книгу пам’яті Романівщини. Вічна слава героям! Смерть ворогам!

Шановні жителі Романівської громади, доводжу до вашого відома, що рішенням Ради оборони Житомирщини на час воєнного стану заборонено відвідування та в’їзд до лісу громадян, за винятком військових, правоохоронців, лісівників та органів місцевої влади. Таке рішення прийняте задля безпеки громадян, а також запобігання лісовим пожежам. Також на території області забороняється використання відеореєстраторів, зокрема заборона фото, відеозйомки доріг, об’єктів інфраструктури, блокпостів та військових частин. Це необхідно для того, щоб уникнути розголошення інформації, про переміщення та хід виконання завдань Сил оборони.Наразі розпочинається сезон городньо-польових робіт. Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю. При спалюванні трави на присадибних ділянках, покосах, виникає загроза перекидання вогню на інші ділянки. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Тому я закликаю усіх жителів громади бути мудрими та побачити користь від опалого листя та сухої трави, адже його можна використовувати як добриво, тобто перетворювати на компост. Також нагадую, що згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення  випалювання листя або будь-якої іншої рослинності тягнуть  за собою накладення штрафу від 3060 грн до 6120 грн.

  Як уже повідомлялося у засобах масової інформації, у квітні у нашій громаді заплановано місячник з благоустрою та покращення санітарного стану. З цією метою за організаціями та магазинами закріпили території для прибирання. Я закликаю усіх жителів та тих, хто тимчасово проживає на території громади долучитися до благоустрою нашої спільної домівки. Приберімо своє обійстя! Приберімо разом парк, береги річки, місця відпочинку! Допоможімо тим, кому це зробити важко!

Дорогі земляки, будьте поміркованими та уважними, проявляйте пильність до того, що відбувається поряд, звертайте увагу на незнайомі підозрілі предмети. При найменшій підозрі повідомляйте правоохоронні органи чи представників місцевої влади. Разом ми – сила! Перемога буде за нами! Слава Україні!

Володимир Савченко, романівський селищний голова