Вибрати За

За рік на Романівщині виявлено один випадок сказу серед тварин

Впродовж 2021 року на Романівщині виявлено один випадок сказу серед тварин.

Про це Твій Романів повідомили у Романівському управлінні Держпродспоживслужи.Зокрема випадок зафіксували у Миропільській громаді: у с. Паволочка скажений дикий лис напав на домашнього пса.

В управлінні зауважують, що кількість випадків сказу на Романівщині суттєво скоротилася. Так у 2007 році в районі було 14 випадків сказу, у 2010 – 10 випадків. Як повідомляв Твій Романів, у 2019 році у грудні мисливці вполювали 20 лисів – у 11 з них виявили сказ. Тоді 9 мисливців  екстрено отримували щеплення від цієї хвороби. Нині ж кількість випадків сказу мінімальна, у 2020 році їх не фіксували взагалі.

В управлінні зазначають, що причиною стрімкого скорочення кількості випадків виявлення сказу стала вакцинація тварин. Адже уже впродовж кількох років Держпродспоживслужба проводить  розкидання капсул з вакцинами на територіях, де мешкають дикі м’ясоїдні тварини. За три місяці після вакцинації на цих територіях проводять контрольний відстріл лисиць і проводять перевірку на виявлення сказу. В останні кілька років такі перевірки не виявляли хвороби у лисів (на відміну від, наприклад, 2019 року, коли з 20 лисів сказ виявили у 11).

Також Романівська районна лікарня державної ветеринарної медицини проводить регулярні щеплення для домашніх тварин з метою запобігання сказу, зокрема: 2610 голів великої рогатої худоби, 5741 собак., 3019 котів. Також ветеринари проводять нагляд за тваринами, які травмували людей, щоб завчасно підтвердити сказ у тварини. Таких наглядів цьогоріч провели 25, випадків сказу не підтверджено. Ветеринари закликають жителів Романівської та Миропільської громад обов’язково робити домашнім тваринам щеплення від сказу.

Також для врегулювання популяції лисиці червоної, яка є найбільшим переносником збудника хвороби, мисливські організації постійно проводять відстріл тварин на території мисливських угідь.  Миропілська громада преміювала мисливців відповідно до діючої програми оздоровлення території громади від сказу.

Щеплення тварин можна зробити звернувшись до Романівськї районної лікарні державної ветеринарної медицини за адресою: смт. Романів, провулок Путіліна, 11., тел. /04146/2-31-04.