Вибрати За

За півтора місяці до припинення свого існування, Романівський район відзначає свій останній ювілей – 95-річчя

23 вересня 2020 року Романівському району виповнюється 95 років. Це, без перебільшень, останній ювілей району, адже фактично через півтора місяці він повністю припинить своє існування, а його території увійдуть в склад Житомирського району.

За даними Малої енциклопедії Романівщини, Романівський район було утворено Постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого комітету та Ради народних комісарів України 23 вересня 1925 року шляхом ліквідації Миропільського району та приєднанням до новоутвореного Романівського району з Чуднівського сіл Чуднівська Гута, Годиха, Садки, Борятин, Карвинівка, Станіславівка, Ясногород, Сульжинівка. (Миропільський район було утворено в 1923 році шляхом об’єднання Романівської та Миропільської волостей.) Цією Постановою, яка мала назву «Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Житомирської та Коростенської округ» району було надано ту форму та територію, яку, за невеликими винятками, він має сьогодні. Хоча не можна говорити й про те, що зміни ці були остаточними.

Детальніше про історію району можна прочитати в статті історика-краєзнавця Олександра Кондратюка, яку Твій Романів публікував до 90-річчя району – “Романівському району виповнилося 90 років”