Вибрати За

Загальний рівень злочинності зменшився, але кількість важких злочинів зросла, – результати наради правоохоронців округу
У п’ятницю, 28 травня 2021 року, керівник Чуднівської окружної прокуратури Іван Бирко провів координаційну нараду керівників правоохоронних органів округу, на якій обговорили стан запобігання та протидії злочинності у сучасних умовах.

На нараду були запрошені і виступили начальник відділення поліції №1 Житомирського РУП Андрій Корчевській, начальник відділення поліції №4 Житомирського РУП Микола Заречний, начальник відділення поліції №5 Сергій Данилюк, заступник начальника Житомирського РВ УСБУ в Житомирській області Сергій Сатир.

Також у нараді взяли участь керівництво Чуднівської міської ради, Любарської, Романівської, Миропільської селищних рад, Вільшанської та Курненської сільських рад, керівники органів досудового розслідування округу, місцевих підрозділів пробації та лісогосподарських підприємств.

Керівник Чуднівської окружної прокуратури Іван Бирко, відкриваючи нараду, зазначив, що спільними зусиллями досягнуто окремих позитивних результатів.

Зменшився рівень злочинності у перерахунку на 10 тис. населення. Зокрема, на території колишнього Романівського району обліковано 16,7 кримінальні правопорушення на 10 тис. населення, по Любарському району – 19,5. Найбільший рівень злочинності в регіоні спостерігається на території Чуднівського району та становить 25,1 кримінальне правопорушення на 10 тис. населення.

Попри загальне зменшення рівня злочинності спостерігається зростання кількості тяжких злочинів. На території Чуднівського району кількість тяжких злочинів зросла на 31%  (з 22 до 29), на території Романівського району на 16% (з 12 до 14) та на території Любарського району – більш ніж удвічі (з 8 до 19).

На 50% зросла кількість шахрайств у Любарському районі (з 4 до 6). Також, на території регіону вчинено 4 грабежі проти 1 минулого року. Кількість розбійних нападів залишилася на рівні минулого року (1 проти 1). З трьох до 4 зросла кількість вчинених хуліганств, 3 з яких вчинено на території Чуднівського району.

Збільшилась кількість кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин (14 проти 5). Найбільше – на території Чуднівського району з 2 до 8 та Любарського району – з 1 до 5.

 «Разом з тим, криміногенна ситуація вимагає зусиль до покращення становища. Виправлення ситуації можна досягнути завдяки підвищенню активності як роботи оперативних підрозділів поліції, так і посиленню відомчого прокурорського нагляду у ході досудового розслідування», – зосередив увагу учасників наради Іван Бирко.

Керівник окружної прокуратури наголосив, що нагальними питаннями є вирішення пріоритетних для округу проблем, серед яких – протидія розкраданню лісових ресурсів, незаконному використанню земельних ділянок, викриття незаконної діяльності гральних закладів.

Також акцентовано увагу присутніх на вжитті додаткових організаційно-практичних заходів щодо поліпшення стану протидії незаконному обігу зброї та боєприпасів, а також незаконному обігу наркотичних засобів.

З детальним аналізом стану протидії злочинності в окрузі за 4 місяці 2021 року виступив заступник керівника окружної прокуратури Сергій Сивак. У виступі Сергія Сивака були ретельно проаналізовані проблемні питання, що потребують невідкладного вжиття додаткових заходів.

Підсумовуючи роботу наради, керівник окружної прокуратури підкреслив, що завдання, які стоять перед правоохоронними органами поточного року – непрості, але їх вирішення має надзвичайно важливе значення для громад та їх мешканців. «Ми маємо зосередити увагу на розкритті тяжких злочинів проти власності, злочинів у сфері лісокористування, протидії розкраданню бюджетних коштів, у сфері земельних відносин, а також продемонструвати чітку позицію щодо викриття та припинення діяльності незаконних гральних закладів», – окреслив спільні завдання правоохоронних органів та органів державної влади і місцевого самоврядування Іван Бирко.

За підсумками наради, з урахуванням пропозицій учасників наради, побажань керівників органів місцевого самоврядування, визначено спільні скоординовані заходи, спрямовані на зміцнення законності та протидію злочинності на території Чуднівської міської, Любарської, Романівської, Миропільської селищних, Вільшанської та Курненської сільських рад.

Матеріал Чуднівської окружної прокуратури