Вибрати За

«Житомиргаз» звернувся до правоохоронців через протиправні дії органів місцевого самоврядування
До редакції Твій Романів надійшов офіційний лист від АТ “Житомиргаз”, який стосується питання опалення дитсадочків у Романові та рішення комісії з питань надзвичайних ситуацій Романівської селищної ради, в якому йдеться про рекомендацію керівникам закладів увімкнути газопостачання. Публікуємо лист АТ “Житомиргаз” дослівно:

«Житомиргаз» звернувся до правоохоронців через  протиправні дії органів місцевого самоврядування

Самовільне відновлення газопостачання до закладів соціальної сфери у Романові поставить під загрозу проходження опалювального сезону для мешканців та об’єктів критичної інфраструктури селища.

Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» повідомляє, що у Протокольному рішенні № 30 позачергового засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій Романівської селищної ради прийнято протиправні дії щодо самовільного пуску природного газу в дошкільні заклади освіти.

Згідно даного рішення секретарем Романівської селищної ради Чумаченко Ю.М. фактично ініційовано процес втручання в систему газопостачання цілого регіону, що в свою чергу несе загрозу в проходженні прийдешнього опалювального періоду. Зокрема, без газопостачання можуть залишитися не тільки мешканці Романова, а й об’єкти критичної інфраструктури.

Для запобігання негативних наслідків та протиправних дій, газорозподільна компанія звернулася із відповідними листами до голови Романівської селищної ради, керівника Чуднівської окружної прокуратури, управління СБ України в Житомирській області.

У АТ «Житомиргаз» зазначають, що відповідно до пп. 2 п. 1 гл. 2 розд. XI Кодексу газорозподільних систем до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюються нарахування необлікованих об’ємів (обсягів) природного газу належить, зокрема, несанкціоноване відновлення газоспоживання.

Також, відповідно до п. 4 гл. 1 розд. І Кодексу газорозподільних систем, несанкціоноване відновлення газоспоживання – виявлене після складання Акту про припинення розподілу природного газу (газопостачання) та/або пломбування запірних пристроїв чи встановлення інвентарної заглушки факт несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, у тому числі, шляхом зривання або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі на об’єкт споживача, пошкодження aбo зняття інвентарних заглушок тощо, внаслідок чого здійснюється чи є можливість несанкціонованого відбору природного газу на об’єкті споживача (окремих його газових приладах чи пристроях) у тому числі поза обліком.

Несанкціоноване відновлення газоспоживання є підставою для складання Оператором ГРМ акту про порушення та здійснення нарахування необлікованих (донарахованих) обсягів природного газу в порядку, щo визначений гл. 4, 5 розд. XI Кодексу газорозподільних систем.

Наголошуємо, що АТ “Житомиргаз”, будучи оператором газорозподільної системи, в своїй діяльності керується виключно діючим законодавством України, в тому числі у взаємовідносинах зі споживачами природного газу, зокрема Типовим договором розподілу природного газу, який затверджений постановою від 30.09.2015 № 2498 НКРЕКП, Кодексом газорозподільних систем та Законом України “Про ринок природного газу”.