Вибрати За

Жителям Романівщини на замітку: позначте себе на дорозі світловідбивачами – це може врятувати життя

Чи впевнені ви, що йдучи дорогою у темну пору доби, вас видно на дорозі іншим учасникам руху?

На жаль, у Романові досить часто можна зустріти пішоходів, які йдуть проїжджою частиною у темному, а інколи повністю чорному одязі. Або ж велосипедистів, які мало того, що одягнені в темне, їх транспорт не обладнаний світловідбиваючими елементами – флайтерами. Так дійсно, багато в кого велосипеди старі, не мають світлових маячків чи відбивачів, але в силах кожного їх придбати, вони не такі дороговартісні. Витрачені кілька гривень можуть врятувати життя.

В Інтернеті можна придбати декоративні аксесуари зі світловідбиваючим ефектом – браслети, значки, наклейки, нашивки, тощо. Достатньо таких товарів і в Романові: як повідомив Олександр Гуменчук, власник магазину «Автоцентр»,  у продажу є світловідбиваючі жилети чи одяг, ліхтарі на велосипед: з кріпленням на кермо – від 40 до 200 грн, задні для сидіння – від 50 до 80 грн, на щиток – по 40-50 грн, катафоти коштують всього 10 грн. Ціни – цілком прийнятні.

Олександр Гуменчук зауважує, що останнім часом покупці почали більше дбати про власну безпеку і цікавляться елементами для позначення себе чи велосипеда на дорозі.

Про необхідність світлоповертальних елементів нагадує й Романівська поліція.

 «Правила дорожнього руху передбачають, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи. Автомобіль, який рухається зі швидкістю 60 км на год за нормальних погодніх умов у темну пору доби помічає учасника дорожнього руху у чорному одязі приблизно за 18 метрів до нього, а от гальмівний шлях авто за такої швидкості складає десь 24 метри. Якщо ж на одязі є світловідбивальний елемент – його помітно за 120 метрів. Значна частина ДТП з пішоходами на Романівщині серед інших особливостей має й те, що пішоходи мали темний одяг і їх важко було помітити вчасно на дорозі», – зазначає Володимир Пясківський, фахівець Романівського відділення поліції

У поліції закликають жителів району подбати про власну безпеку, адже саме зараз темна пора наступає рано, багато школярів повертаються з уроків чи з гуртків коли вже темно, а їх батьки безсумнівно йдуть дорогою темними вулицями. Для позначення себе на дорозі варто придбати флайтери, або одяг зі світловідбивальними елементами, на велосипед придбати катафоти, а ще краще світловий маячок, який автомобілісти помічають за понад 200 метрів до нього. Якщо так склалося, що ви йдете дорогою у темну пору у темному одязі  – скористайтеся мобільним телефоном – увімкніть на ньому ліхтарик і вас помітять заздалегідь.

Варто зазначити, що збільшенню ДТП сприяє й використання навушників пішоходами. Адже навіть якщо водій помітив пішохода, сигналить йому – той просто не чує

Також поліція звертається до водіїв: будьте пильні, не перевищуйте швидкість, уважно дивіться чи немає пішоходів чи велосипедистів у темному, пам’ятайте, що дорожнє покриття нині може стати раптово слизьким, або ж маневру для об’їзду пішохода може завадити зустрічне авто. Дбайте про власну безпеку і життя інших людей.
.