Вибрати За

Діти без одягу і їжі, а мама гроші пропила: на Романівщині з початку року – 15 випадків невиконання батьківських обов’язків

З початку року поліція Романівщини зафіксувала 15 випадків невиконання батьківських обов’язків.

Про це Твій Романів повідомила Наталія Ангішева, інспектор з ювенальної превенції Романівського ВП.

Основні порушення – неналежні умови для проживання дітей, відсутність продуктів харчування, засобів індивідуальної гігієни, залишення малолітніх дітей без догляду та харчування на тривалий час , зловживання спиртними напоями, вчинення особами, які не досягли віку адміністративної відповідальності (16 років) адміністративного правопорушення.

Основною проблемою і причиною порушень – є зловживання алкоголем батьками. Так в районі зафіксований випадок, коли мати отримала грошову виплату і замість того, щоб забезпечити всім належним дітей, зачинила їх в хаті, а сама пішла шукати собі товаришів по чарці (звісно ж алкоголь купуючи за “дитячі” гроші). Нещодавно в поліцію повідомили, що одна горе-мати залишила дитину, віком 1 рік і 8 місяців на свою подругу, яка теж зловживала алкоголем. Шокував поліцію і випадок, коли мати, отримуючи кошти для забезпечення своїх дітей, витрачала їх на спиртні напої, а діти мали мінімум одягу, у найменшої навіть не було теплого вбрання .
У поліції нагадують, законодавством передбачені такі види відповідальності за неналежне виховання дітей , а саме:

Статтею 184 КУпАП передбачено, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Але батьки несуть адміністративну відповідальність не лише за неналежне виховання дітей. Так статтею 180 КУпАП встановлено, що доведення неповнолітнього до стану сп’яніння батьками неповнолітнього, особами, які їх замінюють, або іншими особами – тягне за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 166 КК України передбачено, що злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, – карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Крім того, наслідком невиконання батьками свої обов’язків може стати позбавлення батьківських прав.

Окрім відповідальності за неналежне виховання дітей, Кримінальний кодекс України містить статті, які також передбачають відповідальність батьків та осіб, що їх замінюють за різні види злочинів проти дітей: ст. 150-1 «Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом», стаття 155 «Статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості», стаття 156 «Розбещення неповнолітніх», стаття 164 Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей», стаття 167 «Зловживання опікунськими правами», стаття 304 «Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність», стаття 323 «Спонукання неповнолітніх до застосування допінгу».