Вибрати За

Документи до сесії
На прохання Романівської селищної ради публікуємо документи в рамках підготовки до чергової сесії:

Програма соціальної  підтримки громадян Романівської селищної  територіальної громади, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи  на 2021 рік

Загальна характеристика Програми

Програма соціальної підтримки громадян Романівської селищної територіальної громади, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2021 рік (далі – Програма) розроблена на основі результатів аналізу законодавства України в соціальній сфері і спрямована на його реалізацію.

Законом України  «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів» від 28.12.2014 № 76-VІІІ було внесено зміни до Закону України «Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якими звужено соціальні гарантії для постраждалих громадян.

Для підвищення ефективності роботи щодо захисту постраждалих громадян, відповідною програмою селищної  ради, передбачено кошти для надання матеріальної допомоги особам з інвалідністю, одиноким пенсіонерам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, вдовам (вдівцям) учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, дітям з інвалідністю, інвалідність, яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою ,іншим учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

І. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

1.НазваПрограма соціальної  підтримки громадян Романівської територіальної громади, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2021 рік
2.Розробники ПрограмиВідділ соціального захисту населення Романівської  селищної ради
3.Виконавці  ПрограмиВідділ соціального захисту населення Романівської селищної ради
4.Учасники ПрограмиРоманівська селищна рада
5.Термін реалізації Програми2021 рік
6.Джерела фінансування ПрограмиКошти обласного  бюджету, бюджету Романівської селищної територіальної громади
7.Обсяг фінансування Програми6100,00 грн – кошти обласного бюджету Бюджет Романівської селищної територіальної громади – в межах фінансових можливостей
8.Контроль за виконанням ПрограмиПостійні комісії з питань бюджету та комунальної власності та з гуманітарних питань
9.Головний розпорядник ПрограмиВідділ соціального захисту населення Романівської селищної ради

ІІ. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Обґрунтування необхідності здійснення програми

Ліквідація наслідків аварії на ЧАЕС є одним із пріоритетних завдань держави. У зв’язку із цим існує необхідність проведення комплексу заходів, спрямованих на збереження здоров’я осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, своєчасне та повноцінне їх лікування, соціальний та матеріальний захист.

За попередніми даними на території Романівської селищної територіальної громади проживає 157 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Всі категорії потребують особливої уваги і турботи з боку влади та керівників установ і підприємств усіх форм власності.

Відділ соціального захисту населення Романівської селищної ради співпрацює з громадськими організаціями, виконавчим комітетом селищної  ради в питаннях покращення організаційної діяльності та захисту інтересів учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  Селищною радою проводиться робота щодо соціального захисту постраждалих громадян, гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, захисту їх законних прав та інтересів.

Щороку, згідно чинного законодавства, 26 квітня, в День річниці Чорнобильської катастрофи та 14 грудня здійснюється заходи щодо вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Для підвищення ефективності роботи щодо захисту постраждалих громадян, які мешкають на території громади, даною Програмою передбачено надання пільгового медичного обслуговування, матеріальної допомоги особам з інвалідністю, одиноким пенсіонерам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, вдовам (вдівцям) учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, дітям з інвалідністю, інвалідність, яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, іншим учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

2. Підстава для розроблення програми (нормативна база)

Бюджетний кодекс України, Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про соціальні послуги», Указ Президента України «Про день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» від 10.11.2006 № 945/2006. 

ІІІ. МЕТА ПРОГРАМИ

Метою Програми є надання матеріальної та соціальної підтримки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в межах бюджетних асигнувань та виділення фінансової допомоги для забезпечення заходів, пов'язаних з роковинами Чорнобильської катастрофи та Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

ІV. ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Основними завданнями Програми є:

-підвищення рівня матеріального забезпечення осіб, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

– збереження здоров’я осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– співпраця з громадськими організаціями»;

– підвищення рівня правової грамотності серед постраждалих;

– формування у населення почуття громадської свідомості на прикладі подвигу ліквідаторів;

– сприяння духовному розвитку молоді, виховання любові до Батьківщини та готовності до її захисту.

V. ЕТАПИ ВИКОНАННЯ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ

Програма виконується протягом 2021 року.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів обласного та бюджету Романівської селищної територіальної громади, які передбачаються для виконання програм і заходів з соціального захисту населення, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, враховуючи власні ресурси громадських організацій відповідної спрямованості, підприємств і організацій різних форм власності, вітчизняних та іноземних інвесторів, спонсорів. Обсяги видатків бюджету селищної територіальної громади на виконання програми визначаються у межах бюджетних призначень на відповідні заходи.

VІ. ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ПРОГРАМИ

Завданнями Програми є:

– адресний підхід до вирішення потреб громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– забезпечення соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– посилення уваги до сімей та вдів померлих учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС;

– співпраця органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями;

– організація та проведення заходів, пов’язаних з роковинами Чорнобильської катастрофи

– забезпечення висвітлення заходів щодо практичної допомоги постраждалим, дітям з інвалідністю з числа потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

№ з/пЗаходиВідповідальні виконавці
1.Надання матеріальної допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, вдовам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕСВідділ соціального захисту населення Романівської селищної ради
2.Організація та проведення в загальноосвітніх навчальних закладах тематичних заходів з нагоди роковин Чорнобильської катастрофиВідділ  освіти Романівської селищної ради
3.Забезпечення організації та проведення в бібліотеках Романівської селищної ради тематичних заходів, виставок тощо з нагоди роковин Чорнобильської катастрофи, вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕСВідділ культури,  туризму, молоді та спорту Романівської селищної ради    
4.Лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у медичних закладах областіМедичні заклади області
5.Проведення своєчасної діагностики захворювань осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС в медичних закладах областіМедичні заклади області
6.Забезпечення висвітлення в засобах масової інформації заходів, проведених в Романівській селищній раді, пов’язаних з роковинами Чорнобильської катастрофи  Відділ соціального захисту населення Романівської селищної ради  

VІІ. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВІД ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Сприяння вирішенню потреб громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,  покращення їх соціального захисту, проведення на належному рівні заходів, пов’язаних з роковинами Чорнобильської катастрофи та Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС.

VІІІ. ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ВИПЛАТИ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

Надання матеріальної допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, вдовам (вдівцям) померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС здійснюється за зверненням громадян, поданням громадських  організацій.

Х. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

Постійні депутатські комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, з питань депутатської діяльності та соціально-гуманітарного розвитку.

Головним розпорядником Програми визнано відділ соціального захисту населення  Романівської селищної ради.

   

Програма

розвитку житлово-комунального господарства Романівської

територіальної громади

на 2021-2023 роки

1. Паспорт Програми

1.Ініціатор розроблення
Програми 
Романівська селищна рада
2.Розробник та виконавець ПрограмиВідділ житлово-комунального господарства, архітектури, будівництва, благоустрою та комунальної власності Романівської селищної ради Романівське КП «Сервіс», Биківське КП «Водолій»,  Хижинецьке КП «Дар»
3.Розпорядник коштівРоманівська селищна рада
4.Строк реалізації Програми 2021–2023 роки
5.Мета ПрограмиПідвищення  ефективності  та надійності  функціонування житлово-комунальних систем  життєзабезпечення населення, поліпшення якості  житлово-комунальних послуг з одночасним зниженням нераціональних  витрат
6.Очікувані результати
7.Джерела фінансуванняКошти селищного бюджету та інші джерела, не заборонені законодавством
8.Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації ПрограмиВ межах фінансових можливостей

2. Стан житлово-комунального господарства в Романівській територіальній громаді

Централізоване водопостачання.

Діяльність з централізованого водопостачання в Романівській територіальній громаді здійснюють 3 комунальні підприємства: Романівське КП «Сервіс», Биківське  КП «Водолій» та Хижинецьке КП «Дар».

Станом на 01.01.2021 року на балансі підприємств знаходиться 10 діючих артезіанських свердловин. Загальна протяжність водопровідної мережі складає 29,0 км. Переважна більшість мереж експлуатується з 1970-80-х років. За цей час її більшість використала свій ресурс та потребує постійного ремонту або взагалі заміни.

Так  само потребує оновлення обладнання на свердловинах, насамперед, насосне обладнання. Діючі насоси є досить енергозатратними, що збільшує  собівартість послуг. Зокрема, питомі витрати підприємства на підйом води складають в середньому біля 1100 кВт.год/тис.м3, що в 1,5-2 рази більше ніж при впровадженні сучасного енергоефективного насосного обладнання. В кінцевому результаті тарифи на послуги є досить високими та мають тенденцію до зростання.

Протягом останніх років в межах фінансових можливостей місцевого бюджету та підприємства здійснювалися заходи щодо безперебійного забезпечення споживачів послугами з централізованого водопостачання (ремонт та заміна мереж, артезіанських насосів) та збільшення кількості споживачів (будівництво водопроводів).

  Зокрема, за період 2018-2020 років у смт. Романів проведено заміну 670 м мереж та 7 насосів, у смт. Биківка – 160 м та 3 насоси, та 2 насоси                                у  с. Хижинці. Крім того, у смт Романів по вул. Вишневій проведено будівництво водозабірної свердловини та водопроводу протяжністю 1380 м.           У 2020 році проведено будівництво водопроводу по вул. Калиновій протяжністю 645 м.

Централізоване водовідведення.

Діяльність з централізованого водовідведення в Романівській територіальній громаді здійснюють 2 комунальні підприємства: Романівське КП «Сервіс» та Биківське  КП «Водолій». 

На балансі підприємств знаходиться 4 каналізаційно-насосні станції (КНС)

та 2 очисні споруди  каналізації (ОСК).  

Наразі ОСК у смт. Романів та смт. Биківка  практично не функціонують. Стоки розміщуються на ставках-відстійниках, де проходять лише природне очищення.  

Загальна протяжність каналізаційної мережі складає 20,3 км. Зазначені мережі, як і водопровідні, використовуються з 1970-80 років та практично вичерпали свій експлуатаційний ресурс, а тому потребують постійного ремонту або заміни значної частини.

Протягом останніх років проведено заміну 160 м мережі водовідведення,      а у 2020 році за рахунок коштів обласного бюджету (Фонду охорони навколишнього природного середовища) у смт. Романів було проведено повне технічне переоснащення КНС № 3 по вул. Заводській кошторисом 990,7 тис.грн.

Тверді побутові відходи.

В Романівській територіальній громаді В смт. Романів послуги з централізованого вивезення та розміщення твердих побутових відходів (ТПВ) надає Романівське комунальне підприємство «Сервіс».

Для цього підприємство використовує 2 автомобіля та 1 трактор. Зібране сміття розміщується на полігоні ТПВ площею 0,95 га в районі лісового масиву «Арка».

Рівень охоплення зазначеним видом комунальних послуг установ, організацій та підприємств у селищі становить 100 %. Проте населення охоплено лише на рівні біля 33,0 %, тобто станом на 01.01.2021 року з 3-х тисяч потенційних абонентів лише з 990 абонентами укладено договори на вивезення твердих побутових відходів.

Протягом 2020 року зібрано від усіх споживачів селища та розміщено на сміттєзвалищі 1,5 тис.м3 ТПВ.

В інших населених пунктах громади відсутні послуги з вивезення та розміщення ТПВ, що є першопричиною утворення стихійних сміттєзвалищ.        А тому є необхідність у тому, щоб всі населені пункти були охопленні даним видом комунальних послуг на договірних підставах.

3. Визначення проблеми,  на розв’язання якої спрямована Програма.

Багато років поспіль підприємства  житлово-комунального господарства Романівської територіальної громади перебувають у кризовому стані, про що, в першу чергу, свідчить збитковість їх роботи. Незадовільний фінансовий стан не дозволяє своєчасно модернізувати засоби виробництва і забезпечити споживачів якісними послугами, спричиняє погіршення технічного стану виробничих потужностей та підвищення рівня аварійності об’єктів. Внаслідок постійного зростання вартості енергоносіїв і матеріально-технічних ресурсів, які використовує підприємство у господарській діяльності та обмеженості фінансових ресурсів у потенційних споживачів послуг, виникає заборгованість із заробітної плати.

Тому для стабільного та беззбиткового функціонування  підприємство потребує фінансової підтримки, насамперед, з боку Романівської селищної ради, залучення додаткового фінансування в т. ч. у вигляді інвестицій, що сприятиме стабілізації  фінансово-господарської діяльності, ефективному використанню та належному утриманню майна, оновленню виробничих потужностей,  технічної бази,  забезпеченню  повного  і  своєчасного  внесення 

платежів до бюджету та вирішенню інших питань, пов’язаних з веденням господарської діяльності підприємства.

  З метою забезпечення належної реалізації своїх статутних завдань, посилення фінансово-бюджетної дисципліни, підвищення експлуатаційної привабливості,  збереження майна   спільної власності територіальної громади

Романівської селищної ради, вжиття заходів для виробництва та надання якісних, безпечних, послуг, поліпшенню стану фінансово-господарської діяльності підприємства була розроблена ця Програма.

4. Мети та основні завдання Програми.

Метою цієї Програми є визначення комплексу організаційних та економічних заходів, спрямованих на підтримку діяльності підприємства  житлово-комунального господарства Романівської територіальної громади, створення сприятливих умов для розвитку і забезпечення їх беззбиткової та стабільної роботи, збереження майна спільної власності територіальної громади шляхом надання фінансової підтримки, спрямованої на виконання наступних завдань:  

– здійснення статутної діяльності підприємств;

– забезпечення   раціонального   використання,  збереження та підвищення експлуатаційної привабливості майна спільної власності територіальної громади Романівської селищної ради;

– зміцнення матеріально-технічної бази підприємства;

– підвищення якості надання послуг та їх розширення;

– забезпечення беззбиткової та безперебійної діяльності підприємства;

– покращення технічного оснащення підприємства й підвищення його виробничої ефективності, упорядкування та належного утримання майна;

– поповнення обігових коштів підприємства.

        Для досягнення поставленої мети необхідно здійснити насамперед відповідні заходи.  Потреба у коштах для розвитку житлово-комунального господарства Романівської територіальної громади на 2021-2023 роки  наведена у додатку. 
5. Фінансове забезпечення
Фінансове забезпечення Програми здійснюється в межах коштів бюджету селищної ради та інших джерел, не заборонених законодавством.

Бюджетні призначення для реалізації заходів Програми на кожен рік передбачаються щорічно при формуванні бюджету і затверджуються рішенням селищної ради про бюджет на відповідний бюджетний період.

В ході реалізації Програми можливі коригування, пов’язані з фактичним надходженням коштів на реалізацію розділів Програми, уточненням обсягів робіт за розробленою проектно-кошторисною документацією та виходячи з можливостей бюджету.
 
6. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Координація виконання заходів Програми покладається на виконавчий комітет селищної ради, яким планується залучення до її виконання підприємств житлово-комунального господарства Романівської територіальної громади.

Контролює виконання Програми постійна комісія селищної ради з питань бюджету та комунальної власності.

Відділ житлово-комунального господарства, архітектури, будівництва, благоустрою та комунальної власності Романівської селищної ради селищної ради щороку надає селищній раді інформацію про хід виконання заходів Програми в межах виділених бюджетних призначень.

7. Очікувані результати

Виконання Програми дасть можливість забезпечити:

– безперебійне функціонування Романівського КП «Сервіс».

– збільшення обсягів та надання якісних послуг за рахунок зміцнення матеріально-технічної бази Романівського КП «Сервіс»;

– зменшення енерговитрат за рахунок встановлення енергозберігаючого обладнання та впровадження сучасних енергоефективних технологій;

– покращення якості та розширення переліку послуг;

– покращення екологічної ситуації в громаді та забезпечення додаткових надходжень в місцевий бюджет;

– ліквідацію несанкціонованих звалищ на території громади, організацію роздільного збирання побутових відходів;

– здійснення інноваційного технічного та технологічного оснащення комунального підприємств;

– проведення модернізації підприємств.

– підвищення експлуатаційної привабливості та збереження майна, спільної власності територіальної громади Романівської селищної ради, закріпленого за підприємствами  житлово-комунального господарства Романівської територіальної громади.

Додаток до Програми 
 
Потреба у коштах для розвитку житлово-комунального господарства 

Романівської територіальної громади

на 2021-2023 роки

з/п               Перелік заходівОрієнтовні обсяги коштів, тис.грн.
123
2021 рік
1.Коригування   «Технічне переоснащення артезіанських свердловин № 1, 3, 4, 5 з заміною технічно зношеного обладнання  на нове енергозберігаюче в смт. Романів Житомирської області (Реконструкція)»50,0
2.Коригування проєктно-кошторисної документації «Технічне переоснащення артезіанських свердловин № 2 з встановленням станції знезалізнення та очищення води по вул. Коцюбинського в смт. Романів Житомирської області (Реконструкція)»50,0
3.Коригування проєктно-кошторисної документації «Будівництво полігону твердих побутових відходів в смт. Романів»500,0
4.Виготовлення проєктно-кошторисної документації на проведення ремонту магістрального водопроводу по вулицях Шевченка, Небесної сотні, Набережна, Суворова, Папаніна, Промислова, Заводська, пров. Шкільний, Жовтнева загальною протяжністю 5,0 км. в смт. Романів100,0
5.Виготовлення проєктно-кошторисної документації на ремонт водопроводу по вул. Б.Хмельницького з встановленням сучасного насосного обладнання, яке забезпечить подачу води без встановлення водонапірної башти в смт. Романів100,0
6.Виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво артезіанської свердловини та водопроводу по вул. Мар’янівська в смт. Романів100,0
7.Виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво очисних споруд каналізації у смт. Романів250,0
8.Виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво очисних споруд каналізації у смт. Биківка250,0
9.Придбання обладнання для гідродинамічного очищення каналізаційних мереж120,0
10.Придбання гусениць на бульдозер на базі трактора ДТ-75100,0
11.Придбання автомобільних шин до спецтехніки КП «Сервіс»60,0
12.Встановлення газобалонного обладнання на автотранспорт КП «Сервіс»40,0
13.Ремонт протипожежних гідрантів (2 одиниці) КП «Сервіс»50,0
14.Придбання вакуумних шлангів  Ø150 мм  (2 одиниці) КП «Водолій»4,0
15.Придбання свердловинного насосу (ЕЦВ 6-10-110) КП «Водолій»12,0
 Придбання свердловинного насосу (ЕЦВ 6-10-110) КП «Дар»12,0
16.Придбання труби у свердловину Ø50 мм  КП «Водолій»3,0
17.Придбання  поліпропіленових труб (100 м) Ø40 мм  КП «Водолій»5,0
18.Придбання автомобільних шин до спецтехніки КП «Водолій»6,0
19.Відшкодування різниці між розміром тарифів на  послуги, що надають підприємства, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво із місцевого бюджету1200,0
20.Реконструкція внутрішньобудинкової системи водопостачання та водовідведення у приміщенні поліклінічного відділення КНП «Романівська лікарні» Романівської селищної ради400,0
 Всього3412,0
 
 
123
  2022 рік  
1.Технічне переоснащення артезіанських свердловин № 1, 3, 4, 5 з заміною технічно зношеного обладнання  на нове енергозберігаюче в смт. Романів Житомирської області (Реконструкція)1500,0
2.Технічне переоснащення артезіанських свердловин № 2 з встановленням станції знезалізнення та очищення води по вул. Коцюбинського в смт. Романів Житомирської області (Реконструкція)1200,0
3.Ремонт магістрального водопроводу по вулицях Шевченка, Небесної сотні, Набережна, Суворова, Папаніна, Промислова, Заводська, пров. Шкільний, Жовтнева загальною протяжністю 5,0 км. в смт. Романів1000,0
4.Заміна водопроводу по території Романівської гімназії до будинку по вул. С.Лялевича, 5а протяжністю 130 м. в смт. Романів60,0
5.Ремонт водопроводу по вул. Б.Хмельницького з встановленням сучасного насосного обладнання, яке забезпечить подачу води без встановлення водонапірної башти в смт. Романів1500,0
6.Будівництво артезіанської свердловини та водопроводу по вул. Мар’янівська в смт. Романів660,0
7.Будівництво очисних споруд каналізації в смт. Романів7000,0
8.Будівництво очисних споруд каналізації в смт. Биківка5000,0
 Всього17920,0
  2023 рік  
1.Будівництво водопроводу по вул. Гоголя, Горького, Поліська360,0
2.Капітальний ремонт напірного каналізаційного колектора від вул. В.Надводнюка до очисних споруд протяжністю 2 км.500,0
3.Додаткове встановлення контейнерів для сміття по вулицях селища300,0
4.Придбання подрібнювача для деревини100,0
5.Будівництво полігону твердих побутових відходів в урочищі «Тевеліївка».15000,0
 Всього16260,0
   РАЗОМ37730,0
 
 

Програма

Підтримки Комунальної лісомеліоративної установи Романівської селищної ради

на 2021 рік

І. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

І. Загальна частина

За Земельним кодексом України полезахисні лісові смуги виключені зі складу земель лісового фонду та віднесені до несільськогосподарських угідь земель сільськогосподарського призначення та належать до земель запасу і резерву селищних рад. Відповідно до законодавства полезахисні смуги, як землі запасу, вважаються комунальною власністю. Наразі у полезахисних смуг номінально з’явився комунальний власник.

 Основна проблема полезахисних лісових смуг – санітарно-оздоровчі лісогосподарські заходи, це санітарні вибіркові та реконструктивні рубки, створення нових полезахисних лісових смуг, інших захисних насаджень в рекреаційних та паркових зонах, а також реконструктивне відновлення існуючих захисних насаджень.

Окрім того, ситуація, що склалася з лісосмугами та іншими лісовими насадженнями, які не ввійшли до земель лісового фонду,  вимагає перегляду загальних законодавчих підходів до всіх лісових насаджень, які не входять до земель лісового фонду,  що загалом дасть змогу створити правовий фундамент для подальшого розвитку аграрних лісів.

1.НазваПрограма підтримки Комунальної лісомеліоративної установи Романівської селищної ради   на 2021 рік
2.Розробник Програми Комунальної лісомеліоративної установи  Романівської  селищної ради
3.Виконавці  ПрограмиКомунальна лісомеліоративна установа Романівської селищної ради
4.Учасники ПрограмиРоманівська селищна рада
5.Термін реалізації Програми2021 рік
6.Джерела фінансування ПрограмиКошти бюджету Романівської селищної територіальної громади
7.Обсяг фінансування Програми20000,00 грн -Бюджет Романівської селищної ради – в межах фінансових можливостей
8.Контроль за виконанням ПрограмиПостійні комісії з питань бюджету та комунальної власності та з гуманітарних питань
9.Головний розпорядник ПрограмиРоманівська селищна рада

2. Підстава для розроблення програми (нормативна база)

Метою програми є постанова Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р.№ 650 “Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення”

ІІІ. МЕТА ПРОГРАМИ

Метою Програми є вирішення питань, пов’язаних з ефективним управлінням, раціональним використанням, а також забезпечення охорони, відновлення та проведення санітарно-оздоровчих заходів в полезахисних лісових смугах та інших лісових насадженнях, які не належать до земель лісового фонду (далі – лісосмуги).

Цієї мети передбачається досягти шляхом виконання таких основних заходів:

 • виявлення запасів природних рослинних ресурсів шляхом ревізій матеріалів інвентаризації на землях запасу сільських та селищних рад,  забезпечення їх охорони та відтворення;
 • проведення лісогосподарських  робіт в полезахисних лісових смугах та інших лісових насадженнях;
 • організація робіт по відновленню полезахисних лісових смуг та інших лісових насаджень шляхом реконструкції;
 • створення нових полезахисних смуг та інших захисних насаджень в рекреаційних та паркових зонах;
 • організація комплексу робіт по охороні  лісосмуг від пожеж, незаконних рубок, інших лісових порушень;
 • проведення обстежень насаджень для проведення санітарних та інших рубок, в установленому чинним законодавством порядку;
 • реалізація державних та регіональних програм у галузі охорони, захисту даних лісонасаджень, підвищення їх продуктивності та відтворення. 
 • обстеження та видалення аварійних деревостанів  що знаходяться в межах населених пунктів.

IV. ЕТАПИ ВИКОНАННЯ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ

Програма виконується протягом 2021 року.

 • Фінансове забезпечення виконання заходів, передбачених  Програмою, здійснюється в межах асигнувань, які щорічно передбачаються з бюджету Романівської селищної ради та інших джерел, не заборонених законодавством згідно кошторисних витрат, погоджених в установленому порядку. При цьому, щорічно передбачати на фінансування  програми в межах до 20 тис. грн. 
 • Основним із  джерел покриття витрат на виконання програми будуть також надходження від господарської діяльності даної установи.
 • Визначення обсягу  та  вартості  робіт  здійснюється  відповідно  до  кошторисної   документації, розробленої  з  урахуванням вимог нормативних документів з ведення лісового господарства.

V. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

     Основне організаційне забезпечення виконання  Програми  здійснюється дирекцією комунальної лісомеліоративної установи Романівської селищної ради.

            Романівська селищна рада в особі заступника селищного голови, керівника відділу земельних відносин та екології,територіальний орган Держгеокадастру,підрозділи Державної екологічної інспекції координують  та контролюють проведення заходів, передбачених даною Програмою .

            Про хід виконання заходів Програми дирекція комунальної лісомеліоративної установи щорічно інформує селищну раду.

Програма

індивідуального житлового будівництва

 на селі  «Власний  дім»

на   2021 – 2025  роки 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОГРАМИ

1.Ініціатор розроблення ПрограмиВідділ житлово-комунального господарства, архітектури, будівництва, благоустрою та комунальної власності виконавчого апарату Романівської селищної ради
2.Дата, номер і назва розпорядчого документу органу виконавчої влади про розроблення ПрограмиУказ Президента України від 27 березня 1998 р. № 222 „Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі” Рішення сесії Житомирської обласної ради від 21.07.2016 №284(зі змінами).
3.Розробник ПрограмиВідділ житлово-комунального господарства, архітектури, будівництва, благоустрою та комунальної власності виконавчого апарату Романівської селищної ради
4.Співрозробники Програми 
5.Відповідальний виконавець ПрограмиКомунальне підприємство “Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі” Житомирської обласної ради
6.Головний розпорядник коштів місцевого бюджету Романівська селищна рада
7.Учасники ПрограмиКомунальне підприємство “Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі”, відділ житлово-комунального господарства, архітектури, будівництва, благоустрою та комунальної власності виконавчого апарату Романівської селищної ради, фінансове управління Романівської селищної ради
8.Терміни реалізації Програми2021 -2025 роки
9.Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні ПрограмиБюджет Романівської територіальної громади
10.Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізаціїУ  межах  фінансових  можливостей
11.Основні джерела фінансування ПрограмиДержавний бюджет, кошти позичальників від повернення кредитів, кошти Фонду, бюджет Романівської територіальної громади.

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ

Програма “Власний дім” (далі – Програма) розроблена на виконання Указів Президента України від 27.03.98 № 222 “Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі”, від 15.07.02 № 640 “Про першочергові заходи щодо підтримки розвитку соціальної сфери села”, постанов Кабінету Міністрів України від 22.04.97 № 376 “Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі”, від 05.10.98 №1597 “Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі”, рішень обласної ради та діє на території Романівської громади з 2005 року.

Згідно зі змістом зазначених нормативних актів реалізація Програми визначається як один із головних напрямків діяльності органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері соціального розвитку регіону.

Програма спрямована на:

 • реалізацію державної політики у житловому будівництві;
 • збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва;
 • поліпшення інженерного забезпечення та благоустрою житла.

Актуальність і доцільність розробки цієї Програми обумовлена такими факторами:

 • низька забезпеченість сільських жителів району житлом, особливо упорядкованим;
 • відсутність    традиційних    централізованих    джерел    фінансування будівництва індивідуального житла;
 • висока вартість житлового будівництва та недоступність його для більшості населення.

МЕТА ПРОГРАМИ

Програма “Власний дім” визначає шляхи розв’язання однієї з найважливіших проблем населення — забезпечення житлом, орієнтоване на створення відповідних житлових умов для громадян, в першу чергу, для працівників агропромислового комплексу та обслуговуючих його галузей, жителів сільської місцевості.

Основною метою Програми є збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва, забезпечення його доступності для всіх сільських жителів, які потребують поліпшення житлових умов.

Суть Програми: фінансова, матеріальна, технічна допомога та організаційна підтримка індивідуальних забудовників шляхом надання довгострокових кредитів на будівництво, добудову, придбання, інженерне облаштування житла (газифікація будинків, водопостачання, водовідведення, впровадження енергозберігаючих технологій) за рахунок коштів бюджетів усіх рівнів та коштів населення.

Кредити за Програмою надаються громадянам України, жителям Романівської територіальної громади, які постійно проживають, будують індивідуальне житло в сільській місцевості і працюють на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, інших господарських формуваннях, що функціонують в сільській місцевості, соціальній сфері села, в органах місцевого самоврядування, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих у межах Романівської територіальної громади, на:

 • будівництво,    добудову   індивідуальних    житлових    будинків   та господарських будівель;
 • купівлю незавершеного чи готового житла з реконструкцією;
 • інженерне    забезпечення    садиб    (газифікація,    водопостачання, електропостачання, водовідведення, благоустрій тощо).

Виходячи із програмних завдань, позитивними наслідками реалізації Програми слід вважати наступні:

 1. Збільшення обсягів житлового будівництва в районі за рахунок залучення коштів державного, районного бюджетів, бюджету Романівської територіальної громади, інших інвесторів, а також населення.
 2. Прискорення завершення будівництва недобудованого житла та, як наслідок,   зменшення   видатків   на  його   демонтування  або  добудову  в майбутньому.

3.  Забезпечення  замовлень   будівельних   підприємств,   виробників будматеріалів, транспортних та інших суміжних підприємств.

4. Поліпшення житлових умов осіб, що отримують житло за рахунок кредитів, і членів їх сімей.

5.   Стимулювання    виробничої    та    підприємницької   діяльності позичальників, що отримали кредити, формування відповідальної життєвої позиції.

 •   Поліпшення демографічних процесів та показників збільшення народжуваності, зменшення кількості розлучень.
 •   Поліпшення житлових умов населення при зменшенні бюджетних видатків на зазначені цілі за рахунок подальшого розвитку й поширення механізмів   житлового  кредитування   населення  (залучення  можливостей вторинного   ринку   житла,   використання   у   повному   обсязі   потенціалу іпотечного кредитування).

ШЛЯХИ І ЗАСОБИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ

Одним із шляхів розв’язання проблеми житлового будівництва в сільській місцевості являється реалізація комплексних заходів, передбачених в Програмі, по забезпеченню сільських жителів впорядкованим житлом на період 2021 – 2025 років.

Програма має стратегічну ціль — подолання демографічної кризи. Молоді сім’ї залишаються жити в селі, заводять своє господарство.

Крім того, сім’ї, для підтвердження платоспроможності при отриманні кредиту, так чи інакше будуть змушені легалізувати свої доходи, що буде сприяти наповненню бюджету.

Для досягнення поставлених цілей Програма вирішує такі основні завдання:

розширення обсягів будівництва житла для сільського населення та оптимальне використання незавершеного будівництва;

– використання потенційних можливостей вторинного ринку житла;

– створення відповідних умов для придбання і спорудження житла молодим сім’ям у сільській місцевості;

– забезпечення доступності житла для всіх категорій сільських жителів;

– підтримка незаможних громадян у  поліпшенні житлових умов за рахунок кредитування.

Переважним правом на отримання кредиту користуються громадяни України — сільські жителі району, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях сільського господарства, переробних та обслуговуючих галузях агропромислового комплексу не залежно від форм власності, в інших господарських формуваннях, що функціонують сільській місцевості, а також у соціальній сфері села та в органах місцевого самоврядування на селі, представники соціально важливих професій, фермери та фізичні особи, які ведуть власне підсобне господарство, будують індивідуальне житло в сільській місцевості. 

Сума кредиту визначається фондом з урахуванням платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості індивідуального житлового будинку та надвірних підсобних приміщень, а також граничного розміру кредиту в сумі сто п’ятдесят тисяч гривень для добудови чи реконструкції житлового будинку, двісті тисяч гривень для купівлі будинку і триста тисяч гривень для спорудження нового житла.

Кредит індивідуальному забудовнику надається на термін до 20 років, а молодим сім’ям ( подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років ) або неповним сім’ям ( мати(батько) віком до 35 років ) – до 30 років, із внесенням за користування ним плати у розмірі трьох відсотків річних, а сім’ям, які на момент укладання кредитної угоди мають трьох і більше неповнолітніх дітей, надається безвідсотковий кредит.

Внесення відсотків за користування кредитом здійснюється у грошовому виразі щоквартально.

Умови і порядок надання та повернення кредитів, відповідальність сторін та інші суттєві умови кредитування визначаються кредитними угодами, укладеними між Фондом та позичальниками згідно із Правилами надання та повернення довгострокових кредитів по комплексній Програмі “Власний дім” в області та чинного законодавства України.

ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування Програми здійснюється у відповідності з Положенням про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 № 1211 “Про затвердження Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі”, на підставі законів України про Державний бюджет України, рішень обласної ради, районної ради, відповідних розпоряджень голів облдержадміністрації, райдержадміністрації та селищного голови.

Головними джерелами фінансування Програми є:

 • кошти державного бюджету, виділені для надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам;
 • кошти місцевого бюджету, передбачені для надання довгострокових кредитів та на витрати, пов’язані з обслуговуванням кредиту;  

– частина   державних   капітальних   вкладень,   що   виділяються   на розвиток соціальної сфери села;

 • частина капітальних вкладень, передбачених у місцевому бюджеті на виконання програми соціально-економічного розвитку відповідних територій;
 • кошти   підприємств,   установ,   організацій   та   окремих   громадян, залучених на договірних засадах;
 • інші надходження, що не суперечать чинному законодавству України.

  На рівні Романівської територіальної громади кошти на фінансування Програми щорічно затверджуються сесією селищної ради i передбачаються в бюджеті за функціональною структурою окремим рядком «сприяння розвитку будівництва по програмі «Власний дім».

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ХОДОМ

ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

  Безпосередній контроль за виконанням заходів і завдань Програми здійснюють комунальне підприємство “Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі” та відділ  житлово-комунального господарства, архітектури, будівництва, благоустрою та комунальної власності виконавчого апарату Романівської селищної ради.

  У процесі фінансування будівництва Фонд  здійснює перевірку етапів виконання будівельно-монтажних робіт та контроль за цільовим використанням коштів.

Перевірка освоєння та цільового використання кредиту оформлюється  актом, який підписується працівниками фонду, відділу житлово-комунального господарства, архітектури, будівництва, благоустрою та комунальної власності виконавчого апарату Романівської селищної ради, позичальником та депутатом Романівської селищної ради по відповідному виборчому округу за місцем розташування житлового об’єкта.

Напрямки  діяльності  та  заходи  Програми “Власний  дім”

на період 2021-2025 років

№ з/пНазва  напрямку  діяльності (пріоритетні завдання)Перелік  заходів  ПрограмиТермін  виконання  заходу ВиконавціДжерела  фінансуванняОрієнтовні  обсяги фінансування, вартістьОчікувані  результати
12345678
1.Розшире-ння  обсягів  будівництва житла сільського  населенняПроведення  роботи  із  забудовни-ками Щоріч ноВідділ житлово-комунального господарства, архітектури, будівництва, благоустрою та комунальної власності виконавчого апарату Романівської селищної ради, комунальне підприємство “Обласний фонд підтримки індивідуального  житлового будівництва на селі”Не потребує вкладення  коштівНе потребує вкладення  коштів6 об’єктів незавер-шеного будівни-цтва щорічно 
2.Викори-стання  потенцій-них  можливо-стей вторинного  ринку  житлаСприяння  наданню кредитної допомоги сільському населенню на придбання житла в сільській місцевості де вартість житла на вторинному ринку є нижчою від вартості житла на первинному  ринкуПочина-ючи з другого кварталу 2021 року   фінансове управління та відділ житлово-комунального господарства архітектури, будівництва, благоустрою та комунальної власності Романівської селищної ради комунальне підприємство “Обласний фонд підтримки індивідуального  житлового будівництва на селі”Держав-ний, районний, бюджети, бюджет ОТГ та кошти Фонду  2021=200,0 2022=200,0 2023=300,0 2024=300,0 2025=300,0 всього: 1300,0 тис.грн.30 пільгових довго-термінових кредитів
3.Створення  відповідних умов для придбання і спорудження житла молодим громадянам у  сільській  місцевостіРобота з пи тань роз’яс нення норма тивно-право вих  актів сто совно кредиту вання молодих  сімейпостійноВідділ житлово-комунального господарства архітектури, будівництва, благоустрою та комунальної власності Романівської селищної радиНе потребує вкладення  коштівНе потребує вкладення  коштівОдин консуль-таційний пункт
4.Інформування населення  щодо  реалізації заходів ПрограмиУ газеті “Романівський вісник”, «20 хвилин Романів» висвітлення відповідної інформаціїщорокуРедакція газети “Романівсь-кий вісник” редакція газети «20 хвилин Романів»Місцевий  бюджет500 грнодна інформа-ція щороку
Програма фінансової підтримки та розвитку первинної медико-санітарної допомоги Романівської селищної ради на 2021 рік

Романів

2021

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

1.Ініціатор розроблення ПрограмиКомунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико – санітарної допомоги Романівської селищної ради»
2.Розробник ПрограмиКомунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико – санітарної допомоги Романівської селищної ради»
3.Відповідальний виконавець ПрограмиКомунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико – санітарної допомоги Романівської селищної ради»
4.Учасники ПрограмиКомунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико – санітарної допомоги Романівської селищної ради»,  Романівська селищна рада.
5.Термін реалізації Програми2021 рік
6.Основні джерела фінансування ПрограмиБюджет Романівської селищної ради та інші джерела, не заборонені чинним законодавством
7.Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми у 2021 році тис. грн.ВСЬОГО  Бюджетні кошти: 2800,00тис. грн.   *Загальний обсяг фінансових ресурсів може бути змінений в сторону збільшення у зв’язку із змінами законодавства та інших обґрунтованих підстав

Загальні положення

Погіршення стану здоров’я населення, високі показники смертності осіб працездатного віку, зменшення середньої тривалості життя, нерівність у доступності медичної допомоги призводять до об’єктивного збільшення потреби у медичній допомозі, яку існуюча система охорони здоров’я задовольнити не в змозі.

За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, підготовленими на основі кращого світового досвіду, лише розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини дасть змогу істотно вплинути на поліпшення демографічної ситуації, досягнути справедливого розподілу і раціонального використання бюджетних коштів.

Первинна медико-санітарна допомога є на сьогодні частиною спеціалізованої амбулаторної допомоги, тому управління первинною допомогою без застосуванням економічних важелів практично неможливе.

Здоров’я людини є непересічною цінністю, має важливе значення у житті кожного з нас, становить ключовий аспект національної безпеки, визначає можливості досягнення індивідуального і суспільного добробуту та благополуччя, перспективи стійкого розвитку будь-якої країни в цілому, і кожної територіальної одиниці окремо.

         Програма фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Романівської селищної ради» на 2021 рік (далі – Програма) орієнтована на забезпечення надання якісної медичної допомоги населенню Романівської селищної ради, в тому числі внутрішньо переміщеним особам, за рахунок розвитку існуючих медичних послуг.

 1. Мета Програми

Метою Програми є об’єднання зусиль селищної ради, керівників підприємств, установ, організацій, що здійснюють діяльність у напрямку покращення якості та тривалості  життя жителів Романівської селищної ради, підвищити  доступ сільського населення до якісної медичної допомоги, модернізації та зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, оснащення їх необхідним медичним обладнанням, комп’ютерною технікою, автотранспортом, поліпшенням умов праці медичних працівників, що допоможе покращити  якість життя та збільшити тривалість життя населення Романівської селищної ради.

Також забезпечити зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення шляхом формування і налагодження ефективного функціонування системи надання населенню доступної і високоякісної первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини.

3. Загальна характеристика

КНП «ЦПМСД Романівської  селищної ради»

Існуючі проблеми охорони здоров’я є непростими для вирішення і мають багатоаспектний комплексний характер, що обумовлює необхідність оновлення політики охорони здоров’я, розробки і реалізації нових стратегій та програм.

КНП «ЦПМСД Романівської селищної ради» створене для надання первинної медико-санітарної допомоги населенню Романівської селищної ради.

До складу КНП «ЦПМСД Романівської селищної ради» входять наступні структурні підрозділи:

— амбулаторії ЗПСМ (3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини(АЗПСМ); 2 сільські лікарські амбулаторії (СЛА));

— фельдшерсько – акушерські пункти (11), фельдшерські пункти (9);

Кількість штатних посад по КНП «ЦПМСД Романівської селищної ради» становить – 88,75 одиниць, в т. ч.:

лікарські посади –18,75 од.( в т.ч. головний лікар та заступник);                                         

середній медичний персонал – 41,50од.;

молодший медичний персонал – 5,00 од.;

інші (адміністративний  та господарсько-обслуговуючий персонал) –                                           23,50 од.

4. Обґрунтування шляхів розв’язання проблеми, етапи виконання Програми

Система охорони здоров’я Романівської селищної ради є доступною.  Проте є проблеми, які накопичувалися роками і потребують невідкладного вирішення. Реформи, які проводяться у сфері охорони здоров’я направлені на підняття на значно вищий рівень матеріально-технічної, діагностичної та лікувальної бази в медичній галузі, проведення ремонту наявних приміщень, забезпечення сучасним медичним обладнанням, інструментами та створенням необхідних умов для комфортного перебування пацієнтів.

Основними шляхами розв’язання проблем є:

— пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини;

— удосконалення матеріально – технічної бази охорони здоров’я відповідно до світових стандартів, запровадження правових, економічних та управлінських механізмів, забезпечення конституційних прав громадян на охорону здоров’я;

— залучення засобів масової інформації, навчальних закладів та громадських організацій  до більш широкого інформування населення з питань профілактики, раннього виявлення та ефективного лікування захворювань;

 • поліпшення стану здоров’я всіх верств населення, зниження  рівня захворюваності, інвалідності, смертності, продовження активного довголіття та тривалості життя;

— забезпечення населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

— підвищення ефективності використання наявних кадрових, фінансових та матеріальних ресурсів охорони здоров’я;

— створення сучасної системи інформаційного забезпечення у сфері охорони здоров’я;

— впровадження системи персоніфікованого електронного реєстру громадян та сучасних інформаційних і телемедичних технологій в діяльності первинної медико-санітарної допомоги.

Програма розрахована на реалізацію заходів протягом  2021 року.

5. Перелік завдань і заходів програми та результативні показники

Основними завданнями функціонування та розвитку первинної медико-санітарної допомоги населенню Романівської селищної ради на 2021 рік є:

– збереження та покращення здоров’я населення;

– гарантована доступність і якість кваліфікованої медичної допомоги;

– проведення ремонту, оснащення обладнанням, автотранспортом і засобами зв’язку та створення умов для заохочення медичного персоналу і випускників медичних закладів до проживання та професійної діяльності у сільській місцевості;

– удосконалення організації медичної допомоги, пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги;

– підвищення рівня санітарної культури населення, формування здорового способу життя ;

– удосконалення механізмів фінансування закладів охорони здоров’я;

– стимулювання медичних працівників до роботи в сільській місцевості.

     Виконання програми дасть змогу:

– підвищити ефективність роботи закладів охорони здоров’я з метою подолання несприятливих демографічних тенденцій;

– збільшити питому вагу медичної допомоги, що надається лікарями загальної практики – сімейними лікарями;

– сформувати систему надання населенню високоякісної медичної допомоги на первинному рівні;

– забезпечення збереження та подальше зміцнення матеріально-технічної бази, її модернізація;

– поліпшити стан здоров’я населення Романівської селищної ради, знизити рівень передчасної смертності за рахунок ефективного використання ресурсів охорони здоров’я селищної ради;

 • інші функції, що випливають із покладених на Підприємство завдань;
 • створення єдиного інформаційно   медичного простору, що  забезпечить збір та надійне зберігання інформації, конфіденційність даних про стан здоров’я пацієнтів, надані медичні послуги, якісне планування та контроль за проведенням диспансеризації серед населення.

6. Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів бюджету Романівської селищної ради та  інших джерел не заборонених законодавством України.

Кошти, отримані за результатами діяльності, використовуються Підприємством на виконання запланованих заходів Програми.

Обсяг фінансування Програми визначається щороку, виходячи з потреби у коштах та реальних можливостей бюджету селищної ради  та інших джерел, які не заборонені чинним законодавством, шляхом надання фінансової підтримки на 2021 рік затверджені згідно додатку1.

Додаток 1

до Програми фінансової підтримки та розвитку первинної медико – санітарної допомоги Романівської селищної ради на 2021 рік

Перелік завдань і заходів

Програми фінансової підтримки та розвитку первинної

медико – санітарної допомоги Романівської селищної ради на 2021 рік

№ п/пПерелік заходівТермін виконання заходуВиконавціДжерела фінансування  Орієнтовні обсяги фінансування. тис. грн.  
1Забезпечення закладів первинної медико – санітарної допомоги медичним обладнанням та інструментарієм згідно табеля матеріально – технічного оснащення. Наказ МОЗ від 26.01.2018р. №1482021р.КНП “ЦПМСД Романівської селищної ради” Бюджет Романівської селищної ради та інші джерела не заборонені чинним законодавством300,00
2Забезпечення медикаментами хворих з орфанними захворюваннями, онкологічними, судомними, хронічною нирковою недостатністю та для надання невідкладної медичної допомоги мешканцям громади2021р.КНП “ЦПМСД Романівської селищної ради”Бюджет Романівської селищної ради та інші джерела не заборонені чинним законодавством800,00
3Оплата комунальних послуг та енергоносіїв, всього в т.ч.2021р.КНП «ЦПМСД Романівської селищної радиБюджет Романівської селищної ради та інші джерела не заборонені чинним законодавством800,00
3.1Оплата водопостачання та водовідведення2021р.КНП «ЦПМСД Романівської селищної ради»Бюджет Романівської селищної ради та інші джерела не заборонені чинним законодавством50,00
3.2Оплата електроенергії2021р.КНП «ЦПМСД Романівської селищної  ради»Бюджет Романівської селищної ради та інші джерела не заборонені чинним законодавством150,00
3.3Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг (дрова, вивіз сміття)2021р.КНП «ЦПМСД Романівської селищної ради»Бюджет Романівської селищної ради та інші джерела не заборонені чинним законодавством600,00
4.Придбання предметів, матеріалів та інвентаря для закладів первинної медико – санітарної допомоги2021р.КНП «ЦПМСД Романівської селищної ради»Бюджет Романівської селищної ради та інші джерела не заборонені чинним законодавством200,00
5.Заробітна плата, стимулюючі виплати, премії медичним працівникам сільської місцевості2021р.КНП «ЦПМСД Романівської селищної ради»Бюджет Романівської селищної ради та інші джерела не заборонені чинним законодавством500,00
6.Страхування працівників  медичного закладу на випадок захворювання на covid -192021р.КНП «ЦПМСД Романівської селищної ради»Бюджет Романівської селищної ради та інші джерела не заборонені чинним законодавством150,00
7.Сечовий аналізатор2021р.КНП «ЦПМСД Романівської селищної ради»Бюджет Романівської селищної ради та інші джерела не заборонені чинним законодавством50,00
 Всього   2800,00

ЦІЛЬОВА  ПРОГРАМА

забезпечення заходів щодо проведення призову громадян

України на строкову військову службу, призову на військову службу за контрактом, призов на строкову військову службу осіб офіцерського складу та мобілізаційну підготовку військовозобов’язаних на території Романівської селищної ради

 на  2021 рік

Цільова  Програма

забезпечення заходів щодо проведення призову громадян

України на строкову військову службу, призову на військову службу за контрактом, призов на строкову військову службу осіб офіцерського складу та мобілізаційну підготовку військовозобов’язаних на території Романівської селищної ради на  2021 рік

I. Загальна характеристика Програми

1.Ініціатор розроблення Програми Романівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Житомирської області далі (Романівський ТЦК та СП Житомирської області)
2.Підстава для розробленняКонституція України, Закони України  «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Постанова Кабінету Міністрів України  від 21 березня 2002року  № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (із змінами).
3.Розробник Програми Романівський ТЦК та СП Житомирської області
4.Співрозробники Програми Романівська  селищна рада
5.Відповідальний виконавець Програми Романівський ТЦК та СП Житомирської області
6.Учасники Програми Романівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Житомирської області, відділ освіти,  відділ культури, молоді і спорту, Романівська селищна рада, підприємства, установи, організації незалежно від підпорядкування і форм власності, Комунальне некомерційне підприємство “ Романівська лікарня» Романівської селищної ради
7.Термін реалізації Програми 2021 рік
8.Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні ПрограмиБюджет Романівської селищної  ради
9.Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми  274 694 грн.  

                   ІІ. Обґрунтування необхідності прийняття Програми

         Цільова Програма забезпечення заходів щодо проведення призову громадян України на строкову військову службу, призову на військову службу за контрактом, призову на строкову службу осіб офіцерського складу та мобілізаційній підготовці військовозобов’язаних Романівської селищної ради на 2021-2022 роки  (далі – Програма) розроблена відповідно до законів України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про Збройні Сили України».

Згідно із ст.17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою усього українського народу.

Підготовка молоді до військової служби та забезпечення призову на військову службу (строкову, за контрактом, строкову службу осіб офіцерського складу, у військовому резерві, альтернативну службу, за мобілізацією та інше)  завжди була і є важливим елементом будівництва Збройних Сил України та підтримки їх боєздатності.

         Ще більшого значення це питання набуває сьогодні, у зв’язку з реалізацією програми розвитку та відновлення боєздатності Збройних Сил України. Враховуючи наявні завдання сьогодення перед Збройними Силами України щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України, українського народу від зовнішніх та внутрішніх агресорів, якісного виконання та забезпечення заходів призовів на військову службу (строкову, за контрактом, строкову службу осіб офіцерського складу, у військовому резерві, альтернативну службу, за мобілізацією та інше) необхідна всебічна фінансова та матеріальна допомога.

         Згідно вимог  законів України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про Збройні Сили України», «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», на місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та на районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладається відповідальність за всебічну підготовку громадян (призовного віку та військовозобов’язаних) до захисту Батьківщини, військово-патріотичне виховання громадян України та їх призов на військову службу.

На органи місцевого самоврядування згідно вимог п.2, 3, 4 ст.43 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» покладено обов’язки, щодо:

–  проведення медичного огляду громадян, призову їх на військову службу, відправлення призваних осіб до військових частин, прийняття на військову службу за контрактом зобов’язані забезпечувати Романівський ТЦК та СП Житомирської області необхідною кількістю технічних працівників та обслуговуючого персоналу, обладнаними призовними (збірними) пунктами, медикаментами, інструментарієм, медичним і господарським майном, автомобільним транспортом, а також забезпечувати здійснення охорони громадського порядку на призовних пунктах;

–  повного і якісного виконання планів проведення мобілізації в особливий період, разом з підприємствами, установами та організаціями незалежно від підпорядкування і форм власності та Романівський ТЦК та СП Житомирської області в мирний час утворюють дільниці для оповіщення і збору військовозобов’язаних, комплектують їх особовим складом із числа військовозобов’язаних без звільнення громадян від виконання основних обов’язків за місцем роботи та сприяють у набутті ними професійних навичок, а також забезпечують реалізацію інших заходів, пов’язаних з виконанням планів проведення мобілізації;

–  забезпечення Романівського ТЦК та СП Житомирської області службовими будинками, підсобними господарськими приміщеннями і приміщеннями для призовних пунктів (дільниць), згідно із законодавством.

Для виконання вказаних вище вимог чинного законодавства необхідно проводити:

1. Оформлення документів, уточнення військово–облікових даних, тестування, медичні обстеження та огляди, призови до Збройних Сил України в тому числі:

–    диспансеризацію 14 – 15 річних юнаків;

–    приписку 17 річних юнаків;

–    медичні огляди призовників та військовозобов’язаних;

– призови військовозобов’язаних, відправку громадян України для проходження строкової військової служби у Збройних Силах України  та в інші військові формування (очікувана кількість відправок під час призову на  строкову військову службу до 40 відправок на рік згідно нарядів на поставку);

–  агітацію серед населення району щодо проходження військової  або альтернативної служби в мирний час, у воєнний час або в особливий період;

–     заходи з патріотичного виховання молоді, жителів району;

–    оформлення документів для встановлення статусу учасника бойових дій та пенсіонерів Збройних Сил України.

Для виконання вище перелічених заходів необхідно: канцелярське приладдя, папір, оргтехніка, витратні матеріали для оргтехніки, конверти для листування, проведення  поточного ремонту приміщень РТЦК та СП, паливно-мастильні матеріали.

Під час проведення заходів можливого розгортання роти охорони та загонів оборони для Романівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки будуть додатково необхідні: паливно-мастильні матеріали для забезпечення виконання плану навчання та поставлених завдань за призначенням, канцелярське приладдя, папір, витратні матеріали для оргтехніки.

                                      ІІІ. Мета Програми

Метою програми є удосконалення військово-патріотичного виховання, підготовки молоді до військової служби у Збройних Силах України та інших військових формувань, вдосконалення системи військового обліку, підняття престижу військової служби за участю органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та військового комісаріату. Підвищення рівня мобілізаційної

підготовки та готовності до проведення наступних черг часткової мобілізації на території Романівської селищної ради. Проведення чергових призовів на строкову військову службу, та відбору громадян на військову службу за контрактом. Призов на строкову військову службу осіб офіцерського складу та мобілізаційну підготовку військовозобов’язаних на території селищної ради.

IV. Основні завдання спрямовані на забезпечення виконання Програми

         Основними завданнями Програми є:

          якісна підготовка громадян до військової служби, своєчасне  проведення приписки, призову громадян на строкову військову службу,  військову службу за контрактом, призову на строкову військову службу осіб офіцерського складу  та мобілізаційну підготовку військовозобов’язаних на території району;

 проведення заходів щодо оповіщення, розшуку призовників, які

ухиляються від строкової військової служби та військовозобов’язаних;

 перевірки правильності ведення військового обліку на території району,відповідно до законодавства України;

 здійснення заходів щодо забезпечення поставки людських і транспортних ресурсів у військові організаційні структури;

 сприяння в належній роботі районної призовної комісії;

 проведення заходів бойової та мобілізаційної готовності місцевого значення;

 проведення  агітаційних заходів по рекламуванню  військової служби за контрактом у сільських  та селищних радах  району.

          підвищення рівня військово-патріотичного виховання населення;

 здійснення   інших   повноважень   в   галузі  оборонної та мобілізаційної  роботи, передбачених законодавством.

V. Очікувані результати виконання Програми:

Реалізація Програми  сприятиме:

забезпеченню своєчасного оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

проходження медичних оглядів, розшук призовників та мобілізованих, які ухиляються від виконання військового обов’язку та призову на строкову військову службу в Збройних Силах України, їх доставка до призовних, збірних пунктів, місць дислокації військових частин;

підготовці органів державної влади та органів місцевого самоврядування до мобілізації та роботи в умовах особливого періоду;

Очікуваними результатами Програми є якісна мобілізаційна підготовка населення і транспортних ресурсів, підготовка молоді до військової служби та призов громадян на строкову військову службу з метою комплектування військ молодим поповненням, підняття престижу професії військовослужбовця та забезпечення можливостей повноцінного виконання функцій держави з оборони країни,  активне усвідомлення молодим поколінням, що захист України – конституційний обов’язок кожного її громадянина.

VI. Фінансове забезпечення виконання  Програми

Фінансування Програми проводиться за рахунок коштів місцевого бюджету Романівської селищної ради, інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством. 

Всього на реалізацію Програми на 2021 рік необхідно передбачити кошти у сумі – 274694 грн. Програма діє на період 2021 року.

VII.  Контроль за реалізацією виконання заходів  Програми

Відповідальним за надання звітних матеріалів є Романівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Житомирської області. Термін подання звітності щороку до 23 листопада  включно.

         Романівський  районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки звітує перед Романівською селищною радою про хід реалізації та ефективність заходів Програми.

Додаток 1

до Програми

№ з/пНайменування видатківВиконавціВитрати на виконання Програми у 2021 році (грн.)Усього витрат на виконання Програми (грн.)
1.Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання ПрограмиРоманівський РТЦК та СП Житомирської області274694274694
2.Обсяг ресурсів, усього,
у тому числі:
Романівський РТЦК та СП Житомирської області274694274694
з бюджету Романівської  селищної радиРоманівський РТЦК та СП Житомирської області274694274694

Додаток 2

до Програми 

№ з/пНайменування видатківВиконавціВитрати на виконання Програми у 2021 році (грн.)
1.Придбання паливно-мастильних матеріалівРоманівський РТЦК та СП Житомирської областіВ межах фінансових можливостей
2.Забезпечення друкарською продукцією, канцелярським приладдям, оплата поштових витрат, придбання комп’ютерної техніки  та витратних матеріалівРоманівський РТЦК та СП Житомирської областіВ межах фінансових можливостей
3.Забезпечення заходів військово – патріотичного  виховання (для проведення дня призовника, конкурсів, наочної агітації, банерів, стендів та обладнання, проведення урочистих проводів громадян у війська).Романівський РТЦК та СП Житомирської областіВ межах фінансових можливостей
4.Проведення медичних оглядів в комунальному некомерційному підприємстві “Романівська лікарня» Романівської селищної радиРоманівський РТЦК та СП Житомирської області274694
 ВСЬОГО 274694

Додаток 3

до Програми 

Розрахунок потреби коштів на реалізацію Програми

Необхідно виконати 40 відправок в рік  призваних на строкову службу. Доставка призовників проводиться за маршрутом Романів – Житомир, відстань 70 км., поїздка в обидві сторони 140км., що потребує 20 літрів ДП або  А-92. Ціна 1 л. ПММ в середньому 23 грн. Отже:  20х23х40=18400грн.

Забезпечення друкарською продукцією, канцелярським приладдям, оплата поштових витрат, придбання комп’ютерної техніки та витратних матеріалів для  оргтехніки: 10000 грн.

Забезпечення заходів військово – патріотичного виховання                    (для проведення дня призовника, конкурсів, наочної агітації, банерів, стендів та обладнання, проведення урочистих проводів громадян району у війська) – 15000 грн.

Проведення медичних оглядів призовників та військовозобов’язаних в комунальному  некомерційному підприємстві “Романівська лікарня” Романівської селищної ради:

№ з/пКатегорія проведення медичного оглядуТарифОрієн-товна кількість МО на рікСума по катего-ріям на рік (грн.)Обсяг фінансу-вання на 2021 рік (грн.)
 Допризовники (приписка)55510055000274694
 Призовники627180112860
 Військовозобов’язані, чоловіки62712075240
 Військовозобов’язані, жінки7521511280
 Резервісти (кандидати у резервісти), чоловіки6273018810
 Резервісти (кандидати у резервісти), жінки75221504

                                                                                       ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                              Рішення Романівської селищної  ради

                                                              від 24 лютого   2021 року №__

С Т А Т У Т

Романівської територіальної громади

Житомирського району

Житомирської області

смт. Романів

2021 рік

ЗМІСТ

ПРЕАМБУЛА
РОЗДІЛ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Статут Романівської  територіальної громади
Стаття 2. Символіка територіальної громади
Стаття 3. Місцеві свята
Стаття 4. Почесні відзнаки територіальної громади
РОЗДІЛ ІІ ПРАВА, ОБОВ’ЯЗКИ, ГАРАНТІЇ ПРАВ ЖИТЕЛІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ
Стаття 5. Права жителів територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення
Стаття 6. Обов’язки жителів територіальної громади
Стаття 7. Гарантії прав жителів територіальної громади
РОЗДІЛ ІІІ ФОРМИ БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ УЧАСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ
Стаття 8. Форми безпосередньої участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення
Стаття 9. Місцеві вибори та місцевий референдум
Стаття 10. Загальні збори громадян за місцем проживання
Стаття 11. Місцеві ініціативи
Стаття 12. Громадські слухання
Стаття 13. Звернення громадян та електронні петиції як особлива форма колективного звернення громадян
Стаття 14. Консультації з громадськістю
Стаття 15. Участь жителів територіальної громади в консультативно-дорадчих органах, утворених при органах місцевого самоврядування
Стаття 16. Участь жителів територіальної громади в роботі контрольно-наглядових органах юридичних осіб публічного права, утворених за рішенням Ради
Стаття 17. Участь у розподілі коштів місцевого бюджету
Стаття 18. Органи самоорганізації населення
РОЗДІЛ ІV ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ З ІНШИМИ СУБ’ЄКТАМИ
Стаття 19. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування Романівської територіальної громади та їхніх посадових осіб з інститутами громадянського суспільства
Стаття 20. Взаємовідносини Романівської територіальної громади з іншими територіальними громадами
Стаття 21. Участь в асоційованих організаціях і міжнародна співпраця
РОЗДІЛ V ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ
Стаття 22. Засади громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб
Стаття 23. Форми здійснення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб
Стаття 24. Громадська експертиза
РОЗДІЛ VІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ РОМАНІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Стаття 25. Засади розвитку територіальної громади
Стаття 26. Планування розвитку територіальної громади
Стаття 27. Охорона довкілля
Стаття 28. Застосування гендерно орієнтованого підходу під час планування розвитку територіальної громади
Стаття 29. Розвиток (обрати: науки й освіти, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, культури та мистецтва)
РОЗДІЛ VІІ ЗВІТУВАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ ПЕРЕД РОМАНІВСЬКОЮ ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ
Стаття 30. Загальні засади звітування органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, депутатів місцевої ради перед територіальною громадою
Стаття 31. Звітування селищного голови
Стаття 32. Звітування депутатів Ради
Стаття 33. Звітування старости
РОЗДІЛ VІІІ ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
Додатки

ПРЕАМБУЛА

Романівська селищна рада Житомирського району Житомирської області як повноважний представник Романівської територіальної громади, до якої входять населені пункти: селище міського типу Биківка, село Товща, село Сарнівка, село Булдичів, село Шевченко, село Вільха, село Мала Токарівка, село Врублівка, село Корчівка, село Годиха, село Межирічка, село Микільськ, село Гордіївка, село Камінь, село Химрич, село Ольшанка, село Ульянівка,  село Цеберка, село Бубни, село Голубин, село Нивна, село Яблунівка, село Прутівка, село Білки, село Жовтий Брід, село Костянтинівка, село Новопрутівка, село Новохатки, село Романівка, село Мані, село Разіне, село Хижинці, село Раці,  село Соболівка, село Вила, село Старочуднівська Гута, село Сульжинівка, село  Червоні Хатки, село Залужне, село Ягодинка, село Лісна Рудня, село Борятин, село Іванівщина, село Ясногород, село Садки, село Монастирок, село Гвіздярня, село Тевеліївка, село Синява Житомирського району Житомирської області,

констатуючи, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави,

усвідомлюючи свою відповідальність перед жителями Романівської територіальної громади,

ураховуючи історичні, національно-культурні та соціально-економічні традиції місцевого самоврядування в Романівській територіальній громаді,

керуючись Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законодавчими актами України,

затверджує цей Статут.

РОЗДІЛ І

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Статут Романівської територіальної громади

1. Статут Романівської територіальної громади (далі за текстом – Статут) є основним локальним нормативно-правовим актом Романівської територіальної громади, що приймається Романівською селищною радою (далі за текстом – Рада) від імені та в інтересах територіальної громади на основі Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших актів законодавства України з метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей організації та здійснення місцевого самоврядування Романівською територіальною громадою.

2. Статут є обов’язковим для виконання всіма органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади (державними органами) та/або їхніми територіальними підрозділами, іншими юридичними особами та громадськими формуваннями, які розташовані або здійснюють свою діяльність на території громади, їх посадовими особами, а також фізичними особами, які постійно або тимчасово проживають чи перебувають на відповідній території.

3. Інші акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування Романівської територіальної громади повинні прийматися з урахуванням положень Статуту та відповідати йому.

Стаття 2. Символіка територіальної громади

1. Територіальна громада має власну символіку – герб та прапор тощо, які відображають історичні, культурні, духовні особливості та традиції територіальної громади.

2. Опис та порядок використання символіки територіальної громади визначається окремим Положенням, яке затверджується рішенням Романівської селищної ради.

Стаття 3. Місцеві свята

1.Пам’ятними датами та святковими днями громади, її окремих населених пунктів є:

   Державні свята;

   Дні утворення селищ, сіл;

   День утворення громади;

   Релігійні свята.

2. Рішенням сеесії Ради можуть визначатись і інші свята та святкові заходи.

Стаття 4. Почесні відзнаки територіальної громади

1. Особи, які зробили значний внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, підвищення добробуту її жителів, примноження культурних, духовних надбань та інших цінностей, зміцнення місцевого самоврядування і демократії, нагороджуються почесними відзнаками територіальної громади.

2. Порядок нагородження почесними відзнаками територіальної громади визначаються Положенням про почесні відзнаки Романівської територіальної громади, яке затверджується рішенням Ради.

РОЗДІЛ ІІ

ПРАВА, ОБОВ’ЯЗКИ, ГАРАНТІЇ ПРАВ ЖИТЕЛІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ

Стаття 5. Права жителів територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення

 1. Права жителів територіальної громади на участь у вирішені питань місцевого значення, гарантовані Конституцією та законами України, не можуть бути обмежені.
 • Процедури та правила, передбачені цим Статутом та додатками до нього, прийняті виключно з метою встановлення загальних, чітких, недискримінаційних і прозорих механізмів реалізації права участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення, забезпечення балансу приватних та публічних інтересів у громаді.
 • При вирішенні питань місцевого значення жителі територіальної громади мають право:

1) подавати індивідуальні та колективні звернення органам і посадовим особам місцевого самоврядування, одержувати на них відповіді у встановлені законодавством строки;

2) бути включеними у встановленому порядку до складу консультативно-дорадчих органів при Романівській селищній раді та її виконавчих органах;

3) одержувати повну і достовірну інформацію про діяльність Ради, селищного голови, виконавчих органів Ради та їх посадових осіб у спосіб, передбачений законодавством та іншими нормативно-правовими актами;

4) одержувати копії актів Ради, селищного голови, виконавчих органів Ради та їх посадових осіб у порядку, визначеному законодавством;

5) брати участь у здійсненні контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій у порядку й у формах, встановлених законодавством України;

6) брати участь у створенні та діяльності органів самоорганізації населення;

7) брати участь у розподілі частини видатків місцевого бюджету через механізм громадського бюджету;

8) бути присутніми на засіданнях Ради, її постійних комісій, виконавчого комітету в порядку, встановленому цим Статутом, регламентами Ради та її виконавчого комітету;

9) на виступ на пленарному засіданні Ради, засіданні постійної комісії у порядку, встановленому Радою, на засіданні виконавчого комітету в порядку, встановленому виконавчим комітетом;

10) на особистий прийом депутатами Ради, селищним головою, іншими посадовими особами органів місцевого самоврядування;

11) на ознайомлення з проектами актів органів місцевого самоврядування;

12) брати участь у роботі контрольно-наглядових органів юридичних осіб, засновниками яких є Рада;

13) на оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;

14) брати участь у реалізації форм участі територіальної громади в місцевому самоврядуванні, визначених цим Статутом, а також іншими рішеннями Ради;

15) користуватися іншими правами, передбаченими Конституцією та актами законодавства України.

4. Права жителів територіальної громади в частині, що не суперечить Конституції та законам України, цьому Статуту, поширюються також на іноземців, осіб без громадянства та інших осіб, які на законних підставах проживають (перебувають) у межах територіальної громади.

Стаття 6. Обов’язки жителів територіальної громади

1. Жителі територіальної громади зобов’язані:

 1. проявляти повагу до гідності кожної людини, вірувань, традицій, історії, національної та/або етнічної самобутності осіб та/або груп осіб, сприяти забезпеченню рівності інших прав і свобод осіб та/або груп осіб, які проживають чи на інших законних підставах перебувають у межах Романівської територіальної громади;
 2. утримуватися від будь-яких форм дискримінації;
 3. шанобливо ставитися до традицій, звичаїв територіальної громади, її самобутності, історії та культури;
 4. сприяти сталому розвитку територіальної громади та її населених пунктів;
 5. шанобливо та ощадливо ставитися до майна, коштів, землі, природних ресурсів територіальної громади, а також об’єктів, розташованих у межах Романівської територіальної громади;
 6. поважати символіку територіальної громади і використовувати її тільки за призначенням;
 7. реалізовувати свої права, свободи та законні інтереси з повагою до прав жителів територіальної громади та інших осіб, які на законних підставах проживають (перебувають) у межах територіальної громади, до інтересів держави та територіальної громади.

2. Обов’язки жителів територіальної громади в частині, що не суперечить Конституції та законам України, цьому Статуту, поширюються також на іноземців, осіб без громадянства та інших осіб, які проживають (перебувають) у межах територіальної громади.

Стаття 7. Гарантії прав жителів територіальної громади

Рада, її депутати, виконавчі органи та посадові особи забезпечують реалізацію прав та законних інтересів жителів територіальної громади у межах, визначених Конституцією та законами України.

2. Жителям територіальної громади гарантується право на участь у вирішенні всіх питань місцевого значення, віднесених до відання територіальної громади та її органів, у порядку і формах, визначених Конституцією та актами законодавства України, цим Статутом та іншими рішеннями Ради.

3. Захист та реалізація прав і свобод людини та громадянина, які закріплені в Конституції та законах України, визначають зміст і спрямованість діяльності органів міського самоврядування територіальної громади.

4. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи у своїй діяльності зобов’язані надавати пріоритетне значення служінню інтересам територіальної громади та забезпеченню усім її жителям реальної можливості реалізувати їх права.

5. Рішення та дії органів і посадових осіб місцевого самоврядування не можуть обмежувати встановлених Конституцією та законами України прав і свобод людини та громадянина.

6. Реалізація жителями територіальної громади своїх прав, свобод та законних інтересів не повинна призводити до порушення прав і свобод інших осіб, а також інтересів територіальної громади, суспільства чи держави у цілому.

РОЗДІЛ ІІІ

ФОРМИ БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ УЧАСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ

Стаття 8. Форми безпосередньої участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення

1. Формами безпосередньої участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення є:

 1. місцеві вибори;
 2. місцевий референдум;
 3. загальні збори громадян за місцем проживання;
 4. місцеві ініціативи;
 5. громадські слухання;
 6. звернення громадян до органів і посадових осіб місцевого самоврядування, у тому числі у форматі електронної петиції;
 7. консультації з громадськістю;
 8. участь у консультативно-дорадчих органах, утворених при органах місцевого самоврядування;
 9. участь у роботі контрольно-наглядових органів юридичних осіб публічного права, утворених за рішенням Ради;
 10. участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення розвитку територіальної громади та/або голосування за них (громадський бюджет, бюджет місцевих проектів);
 11. участь у створенні та діяльності органів самоорганізації населення;
 12. інші форми участі, передбачені законодавством.

2.Можливість використання особою певної форми участі у вирішенні питань місцевого значення визначається Конституцією та законами України.

Стаття 9. Місцеві вибори та місцевий референдум

Засади, організація і порядок проведення місцевого референдуму та місцевих виборів визначаються законами України.

Стаття 10. Загальні збори громадян за місцем проживання

1. Загальні збори громадян за місцем проживання є формою їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення.

2. Порядок ініціювання, організації, проведення загальних зборів громадян за місцем проживання та порядок урахування результатів загальних зборів органами та посадовими особами місцевого самоврядування визначається Положенням про загальні збори громадян за місцем проживання, що є додатком до цього Статуту.

Стаття 11. Місцеві ініціативи

1. Місцева ініціатива – це форма участі жителів територіальної громади у вирішенні питань місцевого самоврядування шляхом ініціювання розгляду Радою будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.

2. Порядок ініціювання, організації збору підписів та внесення місцевої ініціативи на розгляд Ради визначається Положенням про місцеві ініціативи в Романівській територіальній громаді, що є додатком до цього Статуту.

Стаття 12. Громадські слухання

1. Територіальна громада має право проводити громадські слухання – зустрічатися з депутатами Ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких жителі територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

2. Предметом громадських слухань можуть бути будь-які питання, віднесені Конституцією та законами України до відання місцевого самоврядування.

3. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування.

4. Порядок ініціювання, організації, проведення громадських слухань та врахування їх результатів органами та посадовими особами місцевого самоврядування визначається Положенням про громадські слухання в Романівській територіальній громаді, що є додатком до цього Статуту.

Стаття 13. Звернення громадян та електронні петиції як особлива форма колективного звернення громадян

 1. Порядок звернення громадян України до органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, засновником яких є Рада, їх посадових осіб визначається законом.
 • Особи, які не є громадянами України і законно перебувають у межах територіальної громади, мають таке саме право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.
 • Електронна петиція – це особлива форма колективного звернення громадян до органів місцевого самоврядування територіальної громади, що здійснюється через офіційний веб-сайт Ради або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції, щодо будь-якого питання, котре належить до компетенції Ради та її виконавчих органів.
 • Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до Романівської селищної ради та її виконавчих органів, строку збору підписів тощо визначаються Положенням про порядок розгляду електронної петиції, адресованої Раді, її виконавчим органам, що є додатком до цього Статуту.

Стаття 14. Консультації з громадськістю

1. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи проводять консультації з громадськістю з питань, що належать до їх компетенції.

2. Порядок проведення консультацій з громадськістю визначається Положенням про консультації з громадськістю в Романівській територіальній громаді, що є додатком до цього Статуту.

Стаття 15. Участь жителів територіальної громади в консультативно-дорадчих органах, утворених при органах місцевого самоврядування

1. При Раді та її виконавчих органах можуть утворюватися консультативно-дорадчі органи, метою яких є підготовка пропозицій щодо вдосконалення роботи органів місцевого самоврядування, участь у розробленні проектів рішень з важливих питань місцевого значення.

2. Порядок утворення та форми роботи консультативно-дорадчих органів визначаються положеннями, затвердженими відповідним органом місцевого самоврядування, при якому вони створюються.

Стаття 16. Участь жителів територіальної громади в роботі контрольно-наглядових органах юридичних осіб публічного права, утворених за рішенням Ради

1. Жителі Романівської територіальної громади можуть брати участь в роботі контрольно-наглядових органів юридичних осіб публічного права, утворених за рішенням Ради на умовах, визначених відповідними актами законодавства України, з метою забезпечення прозорості й ефективності їх роботи, здійснення контролю за прийняттям рішень щодо діяльності цих осіб.

2. Порядок участі у відповідних контрольно-наглядових органах визначається нормами відповідного законодавства.

Стаття 17. Участь у розподілі коштів місцевого бюджету

 1. Участь у розподілі коштів місцевого бюджету – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення розвитку територіальної громади та/або голосування за них. Це спосіб визначення напрямів використання видаткової частини селищного бюджету за допомогою прямого волевиявлення жителів територіальної громади.
 • Форми та порядок безпосередньої участі територіальної громади у розподілі коштів місцевого бюджету визначаються Радою, а результати участі територіальної громади у розподілі коштів місцевого бюджету обов’язково враховуються Радою при плануванні селищного бюджету на відповідний рік.
 • Громадський бюджет територіальної громади (далі – громадський бюджет) – це частина бюджету розвитку місцевого бюджету, за рахунок якого здійснюється фінансування визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг відповідно до оформлених в установленому порядку проектів, що стали переможцями конкурсного відбору.
 • Кошти громадського бюджету спрямовуються на реалізацію проектів розвитку територіальної громади, які надійшли до Ради від жителів територіальної громади.
 • Порядок проведення конкурсного відбору проектів, які фінансуються за рахунок коштів громадського бюджету, визначається Положенням про громадський бюджет Романівської територіальної громади, що затверджується Радою.

Стаття 18. Органи самоорганізації населення

1.   Органи самоорганізації населення є елементом системи місцевого самоврядування й однією з форм участі членів Романівської територіальної громади у вирішенні окремих питань місцевого значення. Правовий статус, порядок організації та діяльності органів самоорганізації населення за місцем проживання визначаються законом.

За ініціативою жителів Рада може надавати дозвіл на створення будинкових, вуличних, квартальних та інших органів самоорганізації населення і у порядку, визначеному законодавством, наділяти їх частиною власної компетенції, фінансів, майна .

РОЗДІЛ ІV

ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ З ІНШИМИ СУБ’ЄКТАМИ

Стаття 19. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування Романівської територіальної громади та їхніх посадових осіб з інститутами громадянського суспільства

1. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування територіальної громади та їхніх посадових осіб з інститутами громадянського суспільства здійснюються шляхом:

1) сприяння діяльності будь-яким законно сформованим інститутам громадянського суспільства, їх максимального залучення до участі у вирішенні питань місцевого значення;

2) неупередженій та однаковій підтримці законної діяльності усіх інститутів громадянського суспільства, що зареєстровані чи на інших законних підставах діють у межах Романівської територіальної громади;

3) залучення інститутів громадянського суспільства до процесу підготовки проекту місцевого бюджету, контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, комунальних підприємств, закладів, установ та організацій;

4) забезпечення доступу будь-яких осіб, що на законних підставах перебувають у межах Ромнівської територіальної громади, до консультацій та правової допомоги (у тому числі безоплатної) з питань порядку створення і діяльності інститутів громадянського суспільства;

5) стимулювання волонтерської діяльності.

2. Порядок взаємовідносин органів місцевого самоврядування Романівської територіальної громади із політичними партіями, органами виконавчої влади та іншими суб’єктами владних повноважень не є предметом регулювання цього Статуту та визначається Конституцією та актами законодавства України.

Стаття 20. Взаємовідносини Романівської територіальної громади з іншими територіальними громадами

1. Взаємовідносини Романівської територіальної громади, її органів і посадових осіб з іншими територіальними громадами, їхніми органами і посадовими особами здійснюються на принципах добросусідства, партнерства та взаємної вигоди.

2. З метою налагодження взаємовідносин, реалізації спільних проектів між територіальною громадою та іншими територіальними громадами можуть укладатися відповідні договори.

3. Співробітництво територіальних громад здійснюється у порядку, визначеному законодавством України.

4.Територіальна громада може об’єднуватися з іншими територіальними громадами в порядку, визначеному законом.

Стаття 21. Участь в асоційованих організаціях і міжнародна співпраця

1. Органи місцевого самоврядування територіальної громади з метою більш ефективного здійснення своїх повноважень, захисту прав та інтересів територіальної громади можуть об’єднуватися в асоціації органів місцевого самоврядування та їх добровільні об’єднання.

2. Асоціаціям та іншим добровільним об’єднанням органів місцевого самоврядування не можуть передаватися владні повноваження органів місцевого самоврядування територіальної громади.

3. Органи місцевого самоврядування в інтересах територіальної громади можуть брати участь у міжмуніципальній, транскордонній та міжнародній співпраці, організовувати співробітництво з міжнародними організаціями у різних сферах суспільного життя.

4. Співпраця територіальної громади з іншими територіальними громадами, асоціаціями органів місцевого самоврядування та їх добровільними об’єднаннями, міжнародними організаціями тощо реалізовується через обмін офіційними делегаціями, проведення спільних заходів, реалізацію спільних проектів, а також іншими, передбаченими актами законодавства України способами.

РОЗДІЛ V

ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ

Стаття 22. Засади громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб

1. Здійснення громадського контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади ґрунтується на Конституції та актах законодавства України, Європейській хартії місцевого самоврядування, цьому Статуті та інших актах Ради.

2. Громадський контроль за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється з метою захисту прав, свобод та законних інтересів жителів територіальної громади, її інтересів.

3. Громадський контроль за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється на основі таких принципів:

1) відкритості та прозорості;

2) пріоритетності прав людини та громадянина;

3) законності;

4) добровільності та безоплатної участі у здійсненні громадського контролю;

5) неупередженості, об’єктивності та достовірності;

6) сприяння досягненню балансу приватних та публічних інтересів при вирішенні питань місцевого значення;

7) сприяння недопущенню перешкоджання здійсненню законного громадського контролю;

8) професійності та компетентності учасників громадського контролю;

9) взаємодії жителів територіальної громади та органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

Стаття 23. Форми здійснення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб

1. Громадський контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування Романівської територіальної громади та їх посадових осіб здійснюється шляхом:

1) забезпечення органами місцевого самоврядування Романівської територіальної громади та їх уповноваженими посадовими особами права кожного на доступ до публічної інформації у обсягах, передбачених актами законодавства України;

2) звітування селищного голови, депутатів Ради, старост про їх роботу згідно з вимогами чинного законодавства;

3) участі жителів територіальної громади у роботі консультативно-дорадчих органів, що створюються при Раді або її виконавчих органах;

4) подання індивідуальних чи колективних звернень громадян України та/або осіб, які не є громадянами України і законно перебувають на її території, із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, заяв або клопотань щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних й особистих прав і законних інтересів та скарг про їх порушення;

5) громадської експертизи діяльності органів місцевого самоврядування Романівської територіальної громади та їх посадових осіб;

6) використання інших форм, передбачених законодавством.

Стаття 24. Громадська експертиза

1.Громадська експертиза діяльності органів місцевого самоврядування Романівської територіальної громади та їх посадових осіб є складовою механізму демократичного управління, який передбачає проведення інститутами громадянського суспільства дослідження, аналізу та оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, ефективності прийняття і виконання такими органами рішень, підготовку пропозицій щодо розв’язання суспільно значущих проблем місцевого значення для їх урахування цими органами у своїй роботі.

2. Громадська експертиза діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, що затверджується рішенням Ради.

РОЗДІЛ VІ

ЗАСАДИ РОЗВИТКУ РОМАНІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Стаття 25. Засади розвитку територіальної громади

 1. Основні напрями розвитку територіальної громади базуються на концепції сталого та збалансованого розвитку усіх сфер її соціально-економічного, політичного і культурного життя.

Стаття 26. Планування розвитку територіальної громади

1. Планування розвитку територіальної громади є інструментом управління її розвитком, який визначає бажане майбутнє територіальної громади та способи його досягнення, базується на аналізі зовнішнього оточення та внутрішнього потенціалу територіальної громади і полягає у формуванні узгоджених дій, на реалізації яких концентруються її ресурси.

2. Планування розвитку територіальної громади здійснюється з метою:

1) підвищення спроможності територіальної громади;

2) раціонального використання ресурсів територіальної громади;

3) досягнення бажаного рівня благоустрою території, стану інфраструктури та якості життя жителів територіальної громади;

4) ідентифікації та інтеграції інтересів жителів територіальної громади, суб’єктів господарювання, інших суб’єктів, органів місцевого самоврядування територіальної громади та держави;

5) підвищення результативності контролю за досягненням поставлених цілей розвитку.

3. Рада затверджує такі документи з планування розвитку:

1) програми соціально-економічного та культурного розвитку територіальної громади та її окремих населених пунктів;

2) цільові програми з інших питань місцевого самоврядування;

3) місцеві програми приватизації;

4) місцеві містобудівні програми та генеральні плани забудови населених пунктів територіальної громади;

5) інші документи з планування розвитку територіальної громади.

Стаття 27. Охорона довкілля

1. Діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування з охорони довкілля і вирішення екологічних проблем територіальної громади спрямовується на захист навколишнього природного середовища через підготовку і реалізацію цільових проектів з метою забезпечення сприятливих екологічних умов для проживання, праці та відпочинку людей, а також формування системи контролю за станом навколишнього середовища.

2. Рада затверджує цільові програми покращення екологічного стану території територіальної громади, включає екологічні розділи до документів з планування її розвитку, вирішує питання виділення бюджетного фінансування на охорону довкілля.

3. Рада та виконавчий комітет не менше (одного, двох…) разів на рік розглядають на своїх засіданнях питання щодо екологічної ситуації на території територіальної громади і контролю за ходом виконання запланованих заходів із її покращання.

Стаття 28. Застосування гендерно орієнтованого підходу під час планування розвитку територіальної громади

1. Під час розроблення документів з планування розвитку територіальної громади, проекту місцевого бюджету на наступний рік, проектів інших рішень нормативно-правового характеру обов’язково проводиться їх гендерно-правова експертиза.

2. Гендерно-правова експертиза передбачає аналіз проектів актів Ради та її виконавчих органів на відповідність принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Стаття 29. Розвиток (обрати: науки й освіти, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, культури та мистецтва)

1. Органами місцевого самоврядування забезпечується розвиток соціально-гуманітарної сфери життєдіяльності територіальної громади – (науки й освіти, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, культури та мистецтва).

2. Основні напрями і пріоритети соціально-гуманітарного розвитку територіальної громади визначаються  Романівською селищною радою при складанні документів з планування розвитку територіальної громади.

РОЗДІЛ VІІ

ЗВІТУВАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ ПЕРЕД РОМАНІВСЬКОЮ ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ

Стаття 30. Загальні засади звітування органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, депутатів місцевої ради перед територіальною громадою

1. Звітування органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб здійснюється з метою забезпечення прозорості діяльності органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також інформування населення про вирішення питань місцевого значення.

2. Про свою роботу перед територіальною громадою звітують:

1) селищний голова;

2) депутати Ради;

3) староста – перед жителями населених пунктів відповідного старостинського округу.

3. Звітування органів та посадових осіб місцевого самоврядування перед територіальною громадою відбувається у порядку, визначеному законодавством.

4. Про місце, час і спосіб організації звітування перед територіальною громадою уповноважена особа місцевого самоврядування або депутат (у випадку звітування депутата Ради) повідомляє не пізніше ніж за сім днів до дня звітування через місцеві засоби масової інформації та/або шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному веб-сайті Ради. Селищний голова або уповноважена ним особа забезпечує невідкладне оприлюднення інформації про час та місце звітування зазначених у частині 2 цієї статті осіб на власних ресурсах Ради.

5. Відкрита зустріч з територіальною громадою організовується та здійснюється у спосіб, який дозволяє жителям територіальної громади поставити запитання, висловити зауваження та подати пропозиції.

6. Звітування перед Радою відбувається на її пленарних засіданнях.

7. Письмові звіти, надані особами, переліченими у п. 2 цієї статті, оприлюднюються на офіційному сайті Ради (за наявності) та розміщуються у вільному доступі у приміщенні Ради не пізніше ніж за 7 календарних днів до дати зустрічі з територіальною громадою. Автор звіту має забезпечити його своєчасне подання уповноваженій особі Ради для попереднього оприлюднення.

Стаття 31. Звітування селищного голови

1. Селищний голова звітує перед територіальною громадою на відкритій зустрічі не менше одного разу на рік до 01 березня року, що слідує за звітним.

2. Звіт селищного голови перед територіальною громадою включає, крім інформації про його діяльність, відомості про:

1) реалізацію стратегічних і програмних документів розвитку територіальної громади;

2) виконання місцевого бюджету;

3) план роботи на наступний звітний період;

4) результати виконання плану роботи, оголошеного під час попереднього звітування із зазначенням вжитих заходів, а в разі невиконання (часткового виконання) попереднього плану – відповідні причини;

5) інші питання місцевого значення.

3. Селищний голова звітує про роботу виконавчих органів Ради на пленарному засіданні Ради на вимогу не менше як половини депутатів від загального складу Ради в будь-який визначений ними термін.

4. Звіт селищного голови перед Радою включає доповідь про його роботу та роботу виконавчих органів Ради за звітний період, інформацію про хід і результати виконання місцевого бюджету, реалізацію затверджених Радою стратегічних і програмних документів розвитку територіальної громади, а також відомості про роботу його заступників, відповіді на запитання депутатів Ради.

5. За результатами звітування селищного голови Рада може прийняти рішення, яке містить оцінку діяльності селищного голови за звітний період, доручення та рекомендації, спрямовані на реалізацію повноважень селищного голови тощо.

Стаття 32. Звітування депутатів Ради

1. Депутати Ради не менше одного разу на рік звітують про свою роботу перед територіальною громадою, у тому числі про:

1) діяльність у Раді та її органах, зокрема, але не виключно, – про присутність на пленарних засіданнях і засіданнях постійних та інших комісій Ради;

2) роботу у виборчому окрузі;

3) прийняті Радою та її органами рішення, хід їх виконання;

4) особисту участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень Ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

2. Звіт депутата місцевої ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців.

Стаття 33. Звітування старости

1. Староста звітує перед жителями населених пунктів, розташованих на території відповідного старостинського округу, на відкритій зустрічі не менше одного разу на рік.

2. Звіт старости перед жителями населених пунктів, розташованих на території відповідного старостинського округу, включає в себе, крім інформації про його діяльність, відомості про:

1) реалізацію документів з планування розвитку територіальної громади в частині, що стосується населених пунктів, розташованих на території відповідного старостинського округу;

2) виконання місцевого бюджету в частині, що стосується відповідного старостинського округу;

3) план роботи на наступний звітний період;

4) результати виконання плану роботи, оголошеного під час попереднього звітування із зазначенням вжитих заходів, а в разі невиконання (часткового виконання) попереднього плану – відповідні причини;

5) інші питання місцевого значення.

3. Звіт старости перед Радою включає доповідь про його роботу за звітний період, інформацію про хід і результати виконання місцевого бюджету в частині, що стосується відповідного старостинського округу, реалізацію затверджених Радою документів з планування розвитку територіальної громади в частині, що стосується населених пунктів, розташованих на території відповідного старостинського округу, відповіді на запитання депутатів Ради.

4. За результатами звітування старости Рада може прийняти рішення, яке містить оцінку його діяльності за звітний період, доручення та рекомендації, спрямовані на реалізацію повноважень старости, тощо.

                                                 РОЗДІЛ VІІІ

ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Затвердження Статуту та внесення змін і доповнень до нього здійснюється Радою.

2. Пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Статуту мають право подавати на розгляд Ради селищний голова, депутати Ради, виконавчий комітет Ради та жителі територіальної громади в порядку внесення місцевої ініціативи.

3. Статут підлягає реєстрації і набуває чинності з моменту реєстрації.

4. Рішення про затвердження цього Статуту, текст Статуту та його додатки, а також рішення про внесення змін до статуту оприлюднюються у порядку, визначеному ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Статут та зміни чи доповнення до нього вводяться у дію з моменту їх державної реєстрації.

5. Контроль за виконанням Статуту здійснюють Рада та її виконавчі органи, селищний голова та жителі територіальної громади.

6. Статут Територіальної громади затверджено Романівською селищною радою «   »                2021  року.

7. Статут є постійно діючим актом і не підлягає перезатвердженню новообраним складом Ради.

                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                          Рішення Романівської селищної ради

                                                                          від «26» лютого  2021 року №

ПОЛОЖЕННЯ
про відділ юридичної та кадрової роботи

виконавчого комітету Романівської селищної ради

Житомирського району Житомирської області

І. Загальні положення.

1.1. Відділ юридичної та кадрової роботи  Романівської селищної ради

Житомирського району Житомирської області (далі − Відділ)
є структурним підрозділом виконавчого апарату Романівської селищної ради, не є юридичною особою.

1.2. Утворення, реорганізація, ліквідація Відділу, затвердження Положення про Відділ, внесення змін та доповнень до нього є виключною компетенцією Романівської селищної ради.

1.3. Відділ утворений з метою:

1.3.1. координації питань юридичного забезпечення виконавчих органів Романівської селищної ради та посадових осіб, кадрового забезпечення діяльності посадових осіб;

1.3.2. організації правової роботи, забезпечення контролю за додержанням вимог актів законодавства, інших нормативно-правових актів, в тому числі, виданих Романівською селищною радою, її виконавчим комітетом, селищним головою (особою, яка здійснює його повноваження), посадовим особами виконавчих органів у процесі виконання покладених на них завдань                          і функцій;

1.3.3. здійснення захисту прав та інтересів Романівської селищної ради                        у порядку самопредставництва у судах (самопредставництво юридичної особи);

1.3.4. здійснення захисту прав та інтересів селищного голови , як головної посадової особи Романівської  територіальної громади в судах;

1.3.5. виконання функцій уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції у діяльності посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради.

1.4. Відділ підзвітний і підконтрольний Романівській селищній раді,
її виконавчому комітету, підпорядкований селещному голові (особі, яка здійснює його повноваження), керуючому справами виконавчого апарату Романівської селищної  ради.

1.5. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України: «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про очищення влади», «Про інформацію», «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей представництва в суді органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення», іншими законами України, актами Президента України, постановами                                  і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Романівської селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови  (особи, яка здійснює його повноваження) та цим Положенням.

1.6. Відділ утримується за рахунок коштів бюджету Романівської селищної ради.

1.7. У процесі службової діяльності відповідно до покладених на нього завдань, функцій та повноважень відділ взаємодіє з органами державної влади,                    з іншими органами місцевого самоврядування, посадовими особами виконавчих органів Романівської селищної  ради, посадовими особами виконавчих органів виконавчого комітету Романівської селищної ради, його апарату, постійними комісіями Романівської селищної ради, депутатами Романівської селищної ради, постійними та тимчасовими комісіями і робочими групами, утвореними розпорядженнями селищного голови (особи, яка здійснює його повноваження),
з підприємствами, установами, організаціями та закладами усіх форм власності,                   з об’єднаннями громадян та окремими громадянами з питань, що входять до компетенції відділу.

ІІ. Організація роботи відділу.

2.1. Відділ очолює начальник, який одноосібно здійснює загальне керівництво роботою відділу.

2.2. Начальник та всі працівники Відділу є посадовими особами місцевого самоврядування.

2.3. На начальника та інших посадових осіб Відділу у повному обсязі поширюється дія Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про очищення влади», інших законів України і підзаконних нормативно-правових актів з питань служби в органах місцевого самоврядування.

2.4. Начальник та усі посадові особи відділу призначаються на посади
та звільняються з посад селищним головою (особою, яка здійснює його повноваження) у порядку, встановленому чинним законодавством України.

2.5. Начальник відділу несе персональну відповідальність за виконання покладених цим Положенням завдань, функцій та повноважень.

2.6. Начальник відділу розподіляє обов’язки між посадовими особами відділу. Обов’язки та повноваження посадових осіб відділу випливають
із завдань, функцій та повноважень, покладених на відділ цим Положенням.

2.7. Усі посадові особи відділу діють у межах повноважень, визначених
їх посадовими інструкціями, що погоджуються керуючою справами виконавчого апарату та затверджуються селищним головою.

2.8. На посади начальника та інших посадових осіб відділу можуть бути призначені особи, які у повній мірі відповідають вимогам Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», мають відповідний рівень кваліфікації згідно з Типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками посадових осіб місцевого самоврядування, що затверджені наказом Національного агентства з питань державної служби від 07.11.2019 року                     №203-19 у порядку, що визначений законом.

ІІІ. Основні функції відділу з питань претензійно-правової роботи та запобігання корупції.

3.1. Основними функціями  є:

3.1.2. юридичне та правове забезпечення діяльності Романівської селищної ради, її виконавчого комітету, структурних підрозділів його апарату під час виконання покладених на них законом завдань та функцій;

3.1.3. здійснення правової експертизи проектів актів, що видаються Романівською селищною радою, її виконавчим комітетом, а також проектів розпоряджень селищного голови предмет відповідності їх Конституції України та нормам чинного законодавства; участь у розробленні проектів нормативно-правових актів Романівської селищної ради, її виконавчого комітету та індивідуально-правових актів селищного голови;

3.1.4. здійснення захисту прав та інтересів Романівьскої селищної ради її виконавчого комітету, селищного голови як головної посадової особи в судах та в  інших органах під час розгляду та вирішення правових питань і спорів                                      

3.1.5. участь у підготовці та проведенні заходів, організатором яких є Романівська селищна рада, її виконавчий комітет, інші виконавчі органи селищної ради з питань забезпечення дотримання вимог чинного законодавства;

3.1.6. розгляд заяв та звернень громадян з питань, що відносяться
до компетенції відділу, внесення у встановленому порядку пропозицій селищному голові щодо їх ефективного вирішення;

3.1.7. запобігання, виявлення та протидії корупції у діяльності посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради.

ІV. Основні функції та завдання відділу з  кадрової роботи.

4.1. Основними функціями є:

4.1.1. забезпечення реалізації державної політики з питань кадрової роботи та служби в органах місцевого самоврядування у виконавчих органах  Романівської селищної ради, структурних підрозділів його апарату;

4.1.2. організація та проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад (тимчасово вакантних посад) у виконавчих органах  Романівської селищної  ради, структурних підрозділів його апарату, керівників виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.1.3. організація заходів з підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб місцевого самоврядування;

4.1.4. забезпечення організаційно-методичної роботи з питань кадрового забезпечення;

4.1.5. документальне оформлення вступу на службу в органи місцевого самоврядування, її проходження та припинення;

4.2. Основними завданнями  є:

4.2.1. вивчення поточної та перспективної потреби виконавчих органів Романівської селищної ради у кадрах, внесення відповідних пропозицій селищному голові;

4.2.2. планування напрямку роботи з кадрами у виконавчих органах Романівської селищної ради;

4.2.3. здійснення організаційно-методичного керівництва формуванням кадрового резерву, аналіз та узагальнення практики формування кадрового резерву у виконавчих органах Романівської селищної ради;

4.2.4. участь у підготовці та оформленні пропозицій щодо внесення змін до структури та штатного розпису виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.5. планування переміщень по службі посадових осіб у виконавчих органах Романівської селищної ради з урахуванням їх індивідуальних здібностей та професійної підготовки, внесення відповідних пропозицій селищному голові;

4.2.6. підготовка проекту порядку проведення іспитів у ході конкурсного відбору кандидатів на заміщення вакантних (тимчасово вакантних) посад;                         

4.2.7. вивчення потреби та внесення пропозицій селищному голові
 щодо організації підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів;

4.2.8. організація стажування посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.9. здійснення контролю за дотриманням вимог Закону України
«Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовими особами виконавчих органів Романівської селищної ради, інших нормативно-правових актів з питань кадрового забезпечення та служби в органах місцевого самоврядування;

4.2.10. здійснення організаційного забезпечення роботи Атестаційної комісії та участь у проведенні щорічної оцінки виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них завдань і обов’язків, контроль за станом проведення цього напрямку роботи;

4.2.11. організація та проведення навчань посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради, структурних підрозділів його апарату;

4.2.12. підготовка за дорученням селищного голови у визначеному законом порядку, документів про застосування заходів дисциплінарного впливу та притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.13. забезпечення підготовки документів щодо призначення на посади
та звільнення з посад посадових осіб місцевого самоврядування;

4.2.14. організація та проведення у межах компетенції спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад в органах місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»;

4.2.15. ознайомлення в установленому законом порядку персоналу (посадових осіб та працівників) з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;

4.2.16. організація складання Присяги посадової особи місцевого самоврядування особами, які вперше вступають на службу в органи місцевого самоврядування, оформлення документів щодо присвоєння відповідних рангів посадовим особам місцевого самоврядування, внесення записів про це до трудових книжок та особових справ таких осіб;

4.2.17. обчислення стажу роботи, стажу державної служби та служби
в органах місцевого самоврядування посадових осіб місцевого самоврядування;

4.2.18. формування графіка відпусток посадових осіб та працівників виконавчих органів Романівської селищної ради, підготовка проектів розпоряджень селищного голови  щодо надання відпусток, ведення їх обліку;

4.2.19. здійснення заходів, пов’язаних із заповненням, обліком
і зберіганням трудових книжок і особових справ (особових карток) посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.20. оформлення і видача довідок з місця роботи посадових осіб,  виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.21. підготовка проектів розпоряджень селищного голови  з питань кадрового забезпечення, роботи з персоналом, проходження служби в органах місцевого самоврядування, а також проектів розпоряджень селищного голови про відрядження посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.22. видача звільненим особам копій відповідних розпоряджень селищного голови про їх звільнення та належно оформлених трудових книжок;

4.2.23. ведення звітно-облікової документації;

4.2.24. проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», що подаються посадовими особами виконавчих органів Романівської селищної ради.

V. Посадові особи відділу мають право:

5.1. одержувати в установленому порядку від посадових осіб виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що перебувають у комунальній власності, інформацію, документи, відомості та матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань і функцій;

5.2. брати участь у нарадах, інших організаційних та практичних заходах
з питань юридичного, кадрового забезпечення діяльності виконавчих органів ради;

5.3. залучати науковців, експертів та консультантів для опрацювання окремих питань організації юридичного забезпечення, а також спеціалістів інших виконавчих органів ради, комунальних підприємств, установ, закладів ради для вирішення питань, що належать компетенції відділу, в установленому законом порядку;

5.4. у межах компетенції перевіряти і контролювати стан дотримання вимог чинного законодавства у виконавчих органах ради;

5.5. ініціювати скликання нарад з питань, що належать до компетенції відділу; брати участь у пленарних засіданнях сесій ради, засіданнях постійних комісій селищної ради, засіданнях виконавчого комітету селищної ради, у нарадах та засіданнях консультативних та дорадчих органів тощо;

5.6. здійснювати захист прав та інтересів Романівської селищної ради її виконавчого апарату у судах ;

5.7. сприяти заохоченню посадових осіб, які досягли значних результатів роботи, сприяти підвищенню ролі та авторитету місцевого самоврядування, надавати селищному голові (особі, яка здійснює його повноваження) пропозиції щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, які допустили факти грубих порушень дисципліни та норм етики поведінки посадових осіб місцевого самоврядування;

5.8. пропозиції відділу  щодо приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України актів та проектів актів Романівської селищної ради,                           її виконавчого комітету, що суперечать нормам чинного законодавства України, є обов’язковими для розгляду відповідними органами та посадовими особами;

5.9. покладання на відділ, функцій, завдань, обов’язків та повноважень,
не передбачених цим Положенням та таких, що не відносяться до компетенції відділу, не допускається.

VІ. Керівництво відділом.

6.1. Начальник відділу у межах компетенції:

7.1.1. Очолює відділ та здійснює безпосереднє керівництво його роботою.

7.1.2.Забезпечує виконання покладених цим Положенням завдань
та функцій.

7.1.3. Здійснює контроль за підготовкою проектів розпоряджень селищного голови (особи, яка здійснює його повноваження), рішень Романівської селищної ради та її виконавчого комітету з питань, що входять до компетенції відділу.

7.1.4. Бере участь у пленарних засіданнях сесій Романівської селищної ради, засіданнях виконавчого комітету селищної ради, роботі постійних комісій ради, засіданнях інших допоміжних дорадчих та консультативних органів, утворених     у встановленому законом порядку.

7.1.5. Погоджує проекти рішень Романівської селищної ради, її виконавчого комітету, розпоряджень селищного голови, візує прийняті Романівською селищною радою, її виконавчим комітетом рішення.

7.1.6. Доповідає селищному голові (особі, яка здійснює його повноваження) про виявлені невідповідності чинному законодавству України у прийнятих (виданих) рішеннях Ромманівською селищною радою, її виконавчим комітетом чи розпорядженнях селищного голови, їх проектах, а також у діях посадових осіб місцевого самоврядування.

7.1.7. Бере участь у підготовці проекту Положення про відділ, змін до нього.

7.1.8. Здійснює захист прав та інтересів Романівської селищної ради, виконавчого комітету, селищного голови  у  судах та в інших органах під час розгляду правових питань і спорів;

7.1.9. Готує від імені та в інтересах селищного голови, Романівської селищної ради, її виконавчого комітету позовні заяви до суду (у разі надання до відділу повного переліку документів, необхідних для виконання зазначеної роботи);

7.1.10. Звертається з обґрунтованими клопотаннями до селищного голови (особи, яка здійснює його повноваження) щодо необхідності виділення необхідних коштів для забезпечення подачі позовних заяв до суду. Розробляє проект відповідної програми юридичного забезпечення місцевого значення.

7.1.15. Вносить селищному голові (особі, яка здійснює його повноваження) обґрунтовані пропозиції про застосування до посадових осіб відділу заохочень
та накладення на них дисциплінарних стягнень;

7.1.16. Організовує роботу щодо підбору та формуванню кадрового резерву відділу, здійснює роботу з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації посадових осіб відділу;

7.1.17. Надає селищному голові (особі, яка здійснює його повноваження) пропозиції щодо призначення на посади, звільнення з посад та переміщення
на посадах посадових осіб відділу.

7.1.18. Забезпечує та контролює стан трудової та виконавчої дисципліни
у відділі.

7.1.19. Здійснює особистий прийом громадян з питань, що стосуються діяльності відділу та входять до його компетенції, вживає заходів щодо своєчасного розгляду заяв, звернень, скарг та пропозицій громадян, юридичних осіб.

7.1.20. Організовує поточне та перспективне планування роботи відділу, готує звіти про виконання запланованих заходів та результати роботи відділу.

7.2. У разі тимчасової відсутності начальника відділу на робочому місці, повноваження щодо погодження (візування) проектів рішень Романівської селищної ради, її виконавчого комітету, розпоряджень селищного голови покладаються     на посадових осіб сектора з питань претензійно-позовної роботи та запобігання корупції.

7.3. У разі відсутності начальника відділу з поважних причин (хвороба, відпустка, відрядження тощо), виконання його обов’язків тимчасово покладається на одного з посадових осіб відділу відповідно до розподілу посадових обов’язків.

VІІІ. Відповідальність.

8.1. Відповідальність посадових осіб відділу передбачена чинним законодавством України, цим Положенням та їх посадовими інструкціями,
що розроблюються, погоджуються та затверджуються у порядку, що встановлений цим Положенням.

8.2. Посадові особи відділу, відповідно до чинного законодавства України, можуть бути притягнуті до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної або цивільно-правової відповідальності.

8.3. Відповідальність посадових осіб відділу настає у разі невиконання
або неналежного виконання ними обов’язків та функцій, що визначені                                 законодавством України, іншими підзаконними нормативно-правовими актами,                             їх посадовими інструкціями та цим Положенням.

8.4. Притягнення посадових осіб відділу до відповідальності здійснюється виключно у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

ІX. Прикінцеві положення.

9.1. Романівська селищна рада забезпечує посадовим особам відділу:

9.1.1. створення необхідних умов для ефективного виконання функцій                  та завдань, що покладені на відділ, професійної підготовки, перепідготовки                      та підвищення кваліфікації посадових осіб відділу;

9.1.2. надання посадовим особам відділу службових приміщень, засобів телефонного зв’язку, комп’ютерної та іншої організаційної техніки, витратних матеріалів, обладнаних місць зберігання документів, законодавчими, іншими нормативними та нормативно-правовими актами і довідковими матеріалами                      з питань, віднесених до компетенції відділу;

9.1.3. оплату праці посадових осіб відділу, у порядку та обсягах,
що визначені нормами чинного законодавства України, іншими нормативно-правовими актами, що регламентують порядок оплати праці та матеріального забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування.

Селищний голова                                                        Володимир Савченко

      Додаток 2                                                  

                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

   рішенням № _____ __ сесії

                                                                                     Романівської селищної

                                                                                 Ради VІІІ скликання

                                                                        від _____.2021

Положення

 про комісію з питань надання матеріальної грошової допомоги

Романівської селищної ради

1. Загальні положення

1.1. Комісія з питань надання матеріальної грошової допомоги (далі – Комісія) утворюється виконавчим комітетом Романівської селищної ради з метою розгляду звернень громадян щодо надання матеріальної грошової допомоги та визначення сум матеріальної грошової допомоги заявникам, які звернулися із відповідною заявою. 

1.2. Одноразова матеріальна допомога надається за рахунок коштів  бюджету Романівської селищної територіальної громади громадянам, які зареєстровані на території громади, а також внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на обліку в органах соціального захисту райдержадміністрації та тимчасово проживають на території Романівської селищної територіальної громади.

1.3. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, Законами України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», іншими нормативно-правовими актами, рішеннями Романівської селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

2. Основні завдання та функції Комісії

2.1.  Основним завданням Комісії є розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної грошової допомоги.

2.2. Відповідно до покладених на неї завдань Комісія розглядає заяви громадян з питань надання матеріальної допомоги, вивчає відповідність долучених до них документів, розглядає подані матеріали.

2.3. Матеріальна допомога надається за умови настання непередбачених надзвичайних ситуацій: на проведення медичних операцій; особам, які потребують довготривалого та дорого вартісного лікування, особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха; особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції або членам сім’ї такої особи; сім’ям мобілізованих громадян, в інших особливих обставинах, якщо сім’я не може подолати складну життєву ситуацію без сторонньої допомоги та в інших випадках.

2.4. Для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги обов’язково надаються наступні документи:

– особиста заява, або заява від члена сім’ї, в якій вказується прізвище, ім’я, по-батькові заявника, його адреса та мотиви звернення;

– копія паспорту;

– копія ідентифікаційного номеру;

– номер банківського розрахункового рахунку.

Крім того, для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги надаються:

– на лікування та операцію – довідка медичного закладу;

– на ліквідацію наслідків, заподіяних пожежею – акт пожежної частини про пожежу, яка сталася;

– документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції (для учасників АТО);

– документ, що підтверджує необхідність лікування або реабілітації (для учасників АТО);

– акт обстеження матеріально побутових умов, складений депутатом Романівської селищної ради та завірений у встановленому законом порядку (за потреби);

– інші документи, що підтверджують настання особливих життєвих обставин (за потреби).

2.5. Розмір матеріальної допомоги визначається виходячи з обставин, що склалися, враховуючи рівень забезпечення сім’ї.

3. Права комісії

3.1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконавчого комітету селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.

3.2. Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Комісії в порядку, передбаченому чиним законодавством.

3.3.  В разі необхідності запрошувати заявників на засідання Комісії.

3.4. Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.

3.5. Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.

3.6.  Подавати виконавчому комітету селищної ради пропозиції щодо призначення сум матеріальної допомоги заявникам.

3.7. Подавати виконавчому комітету селищної ради пропозиції щодо відмови в наданні матеріальної допомоги заявникам.

4. Організація діяльності комісії

4.1. Керівництво комісією здійснює голова Комісії.

4.2. Організаційною формою роботи комісії є засідання, які проводяться не рідше одного разу на місяць у разі подання заяв про надання матеріальної допомоги. Позачергові засідання Комісії проводяться у разі потреби.

4.3. Засідання Комісії скликаються та проводяться головою комісії. У разі відсутності голови комісії, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться під головуванням заступника голови комісії.

4.4. Засідання Комісії є правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини складу комісії.

4.5. Секретар комісії забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на Комісії.

4.6. Поточну роботу, діловодство Комісії здійснює секретар комісії. У разі його тимчасової відсутності (перебування у відпустці, відрядженні, на лікарняному), на термін відсутності обов’язки секретаря можуть бути покладені на будь-кого з членів комісії. Відповідне рішення приймається на засіданні Комісії простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні і оформляється протоколом.

4.7.  Члени комісії беруть участь у роботі особисто на громадських засадах. До участі у роботі комісії можуть залучатися за згодою депутати Романівської селищної ради, а також інші особи.

4.8. Рішення Комісії приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів, голос головуючого на засіданні комісії є вирішальним.

4.9. Розмір допомоги визначає Комісія у кожному конкретному випадку залежно від складності проблеми заявника.

4.10. Рішення Комісії має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем комісії.

4.11. Примірник протоколу Комісії передається виконавчому комітету селищної ради для врахування при прийнятті рішення про надання матеріальної допомоги.

Секретар ради                                                            Юрій ЧУМАЧЕНКО

                                                              Додаток 1                                                 

                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

   рішенням № _____ __ сесії

                                                                                     Романівської селищної

                                                                                 Ради VІІІ скликання

                                                                       від _____.2021

Склад комісії з питань надання матеріальної  грошової допомоги Романівської селищної ради

Голова комісії:

Рибак Володимир Миколайович – начальник відділу соціального захисту населення Романівської селищної ради.

Заступник голови комісії:

Горобець Наталія Аркадіївна – начальник фінансового управління Романівської селищної ради.

Секретар комісії:

Мельник Валентина Станіславівна – головний спеціаліст відділу соціального захисту населення Романівської селищної ради.

Члени комісії:

 Гаврилова Оксана Леонідівна- начальник відділу освіти  Романівської селищної ради;

Данилевич Валентина Іванівна- начальник служби у справах дітей Романівської селищної ради;

·         депутат селищної ради, староста села, заява жителя якого розглядається.

 Секретар ради                                                                           Юрій ЧУМАЧЕНКО

                                                                 Додаток

                                                                до рішення Романівської селищної ради

                                                                від  «26» лютого 2020 року №

ПОЛОЖЕННЯ

  про порядок надання  земельних ділянок громадянам для ведення особистого селянського господарства  за рахунок земель комунальної власності на території Романівської селищної ради

     Положення про виділення вільних земельних ділянок  для ведення особистого селянського господарства на території Романівської селищної ради (далі Положення) розроблено відповідно до Конституції України, Земельного кодексу України, Закону України «Про особисте селянське господарство», Цивільного кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про статус ветерані війни, гарантії їх соціального захисту» регулює порядок виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на території Романівської селищної ради.

          Це Положення розроблене і буде використовуватися при умові наявності на територiї  Романівської селищної ради вільних земельних ділянок, які відповідно до вимог чинного законодавства  можуть бути надані громадянам для ведення особистого селянського господарства.    Основною метою запровадження Положення є створення рівноправних та прозорих умов виділення земельних ділянок для   ведення особистого селянського господарства, використання їх за цільовим призначенням, забезпечення доцільного, економічного та ефективного використання і розпорядження землями, задоволення потреб територіальної громади селища та справедливої реалізації прав громадян на отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

1.Загальні положення

1.1.  На отримання земельної ділянки для  ведення особистого селянського господарства мають право усі громадяни України, але переважне право на виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства надається, громадянам, які постійно проживають та зареєстровані на території населених пунктів Романівської селищної ради,  впродовж останніх п’яти років.

1.2. Земельні ділянки для  ведення особистого селянського господарства надаються на території Романівської селищної ради за умови наявності вільних земельних ділянок  у відповідності до чинного законодавства. В першу чергу розподілу підлягають земельні ділянки загальною площею до 8га.

1.3. Надання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на території Романівської селищної ради здійснюється виключно у порядку черговості, враховуючі заяви, які подані до затвердження цього Положення. Селищна рада має право запропонувати вільну земельну ділянку заявнику .

1.4. Розміри земельних ділянок, що виділяються громадянам для ведення особистого селянського господарства, встановлюються селищною радою у відповідності з генеральним планом, потребами та наявністю вільних земельних ресурсів, але не більше норм, передбачених чинним законодавством.

1.5. Дозвіл на право отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства  надається сесією Романівської селищної радою. 

 • Облік громадян

2.1. Земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства надаються громадянам України,  які перебувають на обліку.

2.2. Заяви на виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства подаються до Романівської селищної ради, яка приймає і реєструє їх. Форма заяви зазначена в додатку 1 до цього Положення.

 До заяви додаються:

 • копія паспорта заявника;
 • копія реєстраційного номера облікової картки платника       податків (за наявності);
 • документи, що посвідчують право громадян бути визнаними такими, що мають переважне право на отримання земельної ділянки (за наявності).
 • графічні матеріали, на яких зазначено бажане місцерозташування земельної ділянки.

У разі відсутності одного з обов’язкових додатків до заяви, селищна рада має право не розглядати дану заяву, а сама заява вважається не поданою.

2.3. Прийом заяв з доданими документами громадян, які бажають отримати земельну ділянку для   ведення особистого селянського господарства, здійснюється відповідальною особою Романівської селищної ради.

2.4. Реєстрація заяв ведеться шляхом внесення інформації до Книг обліку заяв громадян для виділення земельної ділянки на території Романівської селищної ради.

2.5. У паперовому вигляді книга повинна бути прошнурована у спосіб, що унеможливлює роз’єднати без порушення цілісності, пронумерована,  підписана  головою селищної ради та скріплена печаткою ради. Після закінчення книги заводиться нова, а нумерація продовжується наступним номером згідно валової нумерації.

2.6. Облік громадян на отримання земельної ділянки здійснюється під громадським контролем.

2.7. На підставі поданих заяв формуються вищевказані книги за відповідним співвідношенням:

– одержання земельних ділянок на загальних підставах ;

– першочергового одержання ;

При відсутності черг бажаючих на отримання земельної ділянки, постійна комісія  Романівської селищної ради з питань земельних відносин будівництва та архітектури має право рівномірно розподілити земельні ділянки між чергами, які претендують на земельні ділянки.

2.8.Право на першочергове надання земельної ділянки мають:

– учасники бойових дій; учасники АТО(ООС), учасники війни;

– інваліди війни та прирівняні до них особи;

– сім’ї загиблих військовослужбовців у зоні АТО;

– багатодітні сім’ї;

– ліквідатори, які працювали на Чорнобильській АЕС;

– діти-сироти.

В загальний облік громадян для одержання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства включаються:

– громадяни, які згідно законодавства мають право на пільги, але вже мають у власності земельні ділянки отримані будь-яким шляхом, крім безоплатної передачі у власність земельної ділянки;

2.9. Документи, на основі яких громадяни ввійшли в списки для одержання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства повинні поновлюватись громадянином кожні 2 роки з дня включення їх в загальний список. У випадку не поновлення документів у вказаний термін земельна ділянка такому громадянину не виділяється.

У випадку не поновлення вказаних документів протягом 4-х років громадянин виключається зі списку.

2.10. Після внесення інформації до Книги обліку заяв громадян для виділення земельної ділянки на території Романівської селищної ради заявнику надається письмове повідомлення про взяття на облік із зазначенням дати та порядкового номера в черзі, та із роз’ясненням вимог пункту 2.9 цього Положення.

2.11. Зняття з черги відбувається після отримання громадянином документа, який би засвідчував його право власності на земельну ділянку. Також зняття з черги відбувається у зв’язку з невиконанням пункту 2.9 цього Положення (автоматично без повідомлення заявника); в разі отримання відповідної заяви про виключення з обліку або в разі наявності документа про смерть заявника.

2.12.  Списки громадян, які перебувають на обліку для отримання земельних ділянок для  ведення особистого селянського господарства мають загальний доступ.

2.13. Контроль за станом обліку здійснюється депутатами Романівської селищної  ради.

 • Умови щодо надання земельних ділянок для  ведення

особистого селянського господарства

3.1. Земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства надаються  заявникові один раз (згідно з ст. 116 Земельного Кодексу України) з урахуванням даних щодо наявності або відсутності земельної ділянки у власності, отриманої в порядку безоплатної приватизації або отриманої у власність в іншому порядку, шляхом укладання цивільно-правових угод.

3.2. Дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для   ведення особистого селянського господарства надається рішенням Романівської селищної ради терміном на 1 рік.

3.3. Громадяни, які не бажають отримати запропоновану земельну ділянку мають право відмовитись від неї шляхом подання відповідної заяви на ім’я селищного голови.

3.4. Земельна ділянка, що передається у власність в порядку безоплатної приватизації для   ведення особистого селянського господарства передається без інженерних комунікацій (водопостачання, водовідведення, електропостачання, газопостачання і т.д.). Підведення інженерних комунікацій здійснюється власником земельної ділянки самостійно за власний рахунок.  

3.5. Приступати до освоєння земельної ділянки, наданої для ведення особистого селянського господарства, громадяни мають право після державної реєстрації прав на неї відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». 

3.6. В разі не оформлення права на землю  протягом одного  року  з дня прийняття селищною радою рішення про виділення земельної ділянки, а також використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, Романівська селищна рада має право скасувати рішення про виділення земельної ділянки за рекомендацією постійної комісії  Романівської селищної ради

3.7. У разі необґрунтованої відмові від запропонованої земельної ділянки під ведення особистого селянського господарства громадян автоматично переноситься у кінець черги. До необґрунтованої відмови належить:      

– розташування земельної ділянки,

– площа земельної ділянки,

– конфігурація земельної ділянки.  

4.Прикінцеві положення.

4.1. Це Положення набирає чинності з моменту його затвердження на сесії Романівської селищної ради.

4.2. Подані до набрання чинності цим Положенням заяви про виділення земельних ділянок для   ведення особистого селянського господарства підлягають перегляду, впорядкуванню та взяття їх на облік у порядку, встановленому цим Положенням. З цією метою селищний голова та постійна комісія  Романівської селищної ради з питань земельних відносин, будівництва та архітектури у місячний термін від прийняття цього Положення повідомляє усіх заявників і зобов’язує їх протягом місяця з дня отримання повідомлення поновити заяви та документи відповідно до цього Положення. Взяття на облік громадян, які подали нові заяви здійснюється у порядку, встановленому цим Положенням, за датою реєстрації їх первинних заяв про виділення земельної ділянки (первинні заяви повинні зберігатися у матеріалах облікової справи заявника).

4.3. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться рішенням Романівської селищної ради.

 Секретар селищної ради                                                        Юрій Чумаченко

 Додаток 1

   до Положення

                                                                         Селищному голові Романівської  селищної ради

Савченку В.В.

від___________________________

(прізвище, ім’я, по- батькові)

який (ка) мешкає:______________

_____________________________

_____________________________

( місто, село, район, індекс)

Ідентиф.код.__________________

тел._________________________

ЗАЯВА

Прошу надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею________ га., для ведення особистого селянського господарства, із земель запасу комунальної власності  Романівської  селищної ради Житомирського району Житомирської області.

Я, _________________________, є громадянином України, право на безоплатну приватизацію земельної ділянки за даним цільовим призначенням відповідно до ст.ст.116,118 Земельного кодексу України  раніше не використав.

Згода на збір та обробку персональних даних

шляхом підписання цього тексту, відповідно до Закону України « Про захист персональних даних» від 01 червня 2010 року, №2279-УІ надаю згоду на збір та обробку моїх персональних даних у картотеках та/або за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем щодо, дій пов»язаних з оформленням відведення земельної ділянки.

Зобов»язуюсь при зміні моїх персональних даних надавати в найкоротший термін відповідальній особі уточнену інформацію та подавати  оригінали відповідних документів для внесення моїх нових особистих даних.

__________________                                                                    ______________________

            (дата)                                                                                          (підпис)

Додаток

до рішення Романівської

селищної ради

від 26 лютого 2021 року №______

Положення

про відділ  земельних відносин та екології

Романівської селищної ради

1. Загальні положення

1.1. Відділ  земельних відносин  та екології Романівської селищної  ради (надалі – Відділ) утворюється за рішенням Романівської селищної ради та є структурним підрозділом Романівської селищної  ради.

1.2. Відділ є підконтрольним та підзвітним селищній  раді, селищному голові, першому заступнику селищного голови.

1.3. Структура та загальна чисельність працівників відділу затверджується сесією Романівської селищної ради за поданням селищного голови.

1.3. Відділ здійснює повноваження у сфері земельних відносин  та екології.

1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами центральних органів виконавчої влади, рішеннями селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного  голови, цим Положенням.

2. Завдання та повноваження Відділу

2.1. Основними завданнями Відділу є:

– реалізація політики селищної ради у сфері земельних відносин та екології, в межах визначених цим Положенням;

– забезпечення надходження коштів до селищного бюджету за рахунок ефективного обліку, використання, продажу земель, які знаходяться у комунальній власності  Романівської селищної  ради;

– участь у розробленні та виконанні селищних  програм в галузі земельних відносин та екології;

– організація роботи щодо забезпечення конституційних та законних прав громадян та юридичних осіб на землю відповідно до Земельного кодексу України та інших нормативних актів України;

– організація консультацій з громадськістю з питань, що належать до компетенції Відділу, та сприяння проведенню громадської експертизи їх діяльності.

2.2. Відділ відповідно до покладених на нього завдань виконує наступні функції:

2.2.1. у сфері земельних відносин:

– здійснює аналітичний облік використання земельних ресурсів селищної,  ради, відповідно до оформлених правовстановлюючих документів на земельні ділянки та забезпечує створення відповідної електронної бази даних;

– здійснює розрахунок сум орендної плати для оформлення договорів оренди земельних ділянок відповідно до прийнятих рішень    Романівської селищної,  ради;

– здійснює підготовку проектів договорів про використання територій та земельних ділянок на підставі відповідних порядків, затверджених рішенням Романівської селищної ради;

– аналізує документацію із землеустрою, подану на розгляд селищної ради та готує відповідні пропозиції;

– здійснює відповідну аналітичну роботу з територіальними підрозділами Державної фіскальної служби, Держгеокадастру для забезпечення надходжень від плати за землю;

– здійснює підготовку та проведення конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності для розробки експертної грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться в комунальній власності;

– здійснює підготовку та укладання договорів про сплату авансового внеску в рахунок оплати вартості земельної ділянки;

– здійснює підготовку та укладання договорів про виконання робіт з суб’єктів оціночної діяльності для розробки експертної грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться в комунальній власності;

– здійснює підготовку необхідних документів для проведення земельних торгів, відповідно до Земельного кодексу України;    

–  здійснює проведення земельних торгів відповідно до Положення про порядок проведення земельних торгів ;

– здійснює підготовку графіків розрахунків сум сплати щодо продажу земельних ділянок із розстроченням платежу;

– готує та представляє необхідний пакет документів  для розрахунку із суб’єктами оціночної діяльності за рахунок авансового внеску внесеного покупцем земельних ділянок;

– здійснює підготовку матеріалів та забезпечує роботу комісії з розгляду заяв, що стосуються земельних відносин на території селищної  ради;

– готує і вносить на розгляд селищної  ради проекти рішень щодо регулювання земельних відносин та реалізації прав громадян та юридичних осіб на землю відповідно до чинного законодавства;

– організовує підготовку та прийняття регуляторного акту стосовно ставок орендної плати за землю на відповідний фінансовий рік у встановленому законом порядку;

– здійснює щорічний перерахунок орендної плати по діючим договорам оренди відповідно до прийнятого регуляторного акту та готує необхідні додаткові угоди;

– надає щомісячну та щорічну інформацію до територіальних підрозділів Державної фіскальної служби стосовно користувачів земельних ділянок;

– здійснює прогнозні розрахунки надходжень коштів до селищного бюджету від оренди землі та продажу земельних ділянок комунальної власності;

– бере участь в роботі погоджувальних комісій при розгляді та вирішенні земельних спорів;

– представляє  Романівську селищну раду та її виконавчий комітет при

реєстрації земельних ділянок комунальної власності в Державному иземельному кадастрі та прав на них Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;

– здійснює інші повноваження у сфері земельних відносин відповідно до чинного законодавства України.

2.2.2. у сфері екології

– організація роботи розгляду звернень громадян та юридичних осіб щодо екології;

– внесення пропозицій до відповідних інстанцій, при формуванні та підготовці проектів нормативно-правових актів галузі регулювання відносин в екологічній сфері;

–  готує і подає на затвердження виконавчому комітету ради громади проекти місцевих програм охорони довкілля, бере участь у підготовці загальнодержавних і регіональних програм охорони довкілля;

– готує і вносить на розгляд ради громади пропозиції щодо прийняття рішень про організацію територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення;

– забезпечує систематичне і оперативне інформування підприємств, установ, організацій і населення міста про стан навколишнього природного середовища;

– організовує екологічну освіту та екологічне виховання громадян;

– формує банк екологічних даних про стан навколишнього природного середовища селищної ради.

2.3. Інші повноваження Відділу:

– здійснює аналіз ефективного використання земельних ресурсів селищної ради;

– взаємодіє з іншими виконавчими органами селищної  ради, постійними комісіями селищної ради, підприємствами, установами, організаціями та об’єднаннями громадян з питань земельних відносин ;

– забезпечує систематичне інформування населення Романівської територіальної громади про хід приватизації та надання в орендну земель, що належить до комунальної власності територіальної громади міста;

– проводить роботу щодо розробки, аналізу та надання пропозицій до проектів нормативно-правових актів та інших нормативних документів, а також концепцій і програм управління земельними ресурсами;

– здійснює інші повноваження в сфері земельних відносин.

3. Права Відділу

3.1. Відділ має право:

3.1.1. Одержувати в установленому порядку від відділів виконавчого апарату, інших виконавчих органів селищної ради, органів статистики, підприємств, установ, організацій безоплатні звітні дані, картографічні, інформаційні та довідкові матеріали, які необхідні для виконання покладених на Відділ завдань.

3.1.2. Одержувати від юридичних і фізичних осіб потрібні документи та матеріали для підготовки проектів рішень селищної ради, її виконавчого комітету.

3.1.3. Залучати в установленому порядку відповідні організації та спеціалістів до здійснення аналітичного контролю за ефективним використанням земельних ресурсів,  додержанням умов договорів оренди земельних ділянок.

3.1.4. За дорученням селищного  голови здійснювати перевірки з питань ефективного використання земель селищної ради підприємствами, устано-

вами і організаціями.

3.2. Виконувати інші дії, що не суперечать чинному законодавству України, необхідні для виконання завдань і функцій Відділу, визначених цим Положенням.

4. Керівництво Відділом

4.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади селищним головою.

4.2. Начальник Відділу:

4.2.1. Здійснює загальне керівництво діяльністю Відділу.

4.2.2. Узгоджує посадові обов’язки працівників Відділу.

4.2.3. Координує роботу Відділу з іншими виконавчими органами селищної ради.

4.2.4. Забезпечує у межах своєї компетенції контроль за станом справ у сфері діяльності Відділу, вживає необхідних заходів до їх поліпшення.

4.2.5. Підтримує зв’язки з відповідними відділами та управліннями виконавчого апарату селищної ради з питань обміну досвідом.

4.2.6. Бере участь у засіданнях селищної ради, виконавчого комітету,

нарадах селищного  голови у разі розгляду питань, що стосуються компетенції Відділу.

4.2.7.Несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань.

4.2.8. Надає в межах своїх повноважень доручення, завдання посадовим особам і працівникам відділу та контролює їх виконання.

4.2.9.Вносить пропозиції щодо матеріального заохочення та дисциплінарної відповідальності працівників відділу.

4.2.10.Створює умови для систематичного підвищення кваліфікації працівників відділу, контролює стан трудової та виконавської дисципліни безпосередніх підлеглих.

4.2.11.Відповідає за підготовку та зберігання документації відділу відповідно до Номенклатури справ.

4.2.12. Розподіляє обов’язки між працівниками Відділу, очолює і контролює їх роботу.

4.2.13. Контролює стан трудової та виконавчої дисципліни у Відділі.

4.2.14. Виконує інші доручення керівництва виконавчого комітету селищної ради, пов’язані з діяльністю Відділу.

5. Заключні положення

5.1. Романівська селищна ради створює умови для ефективної праці фахівців Відділу, підвищення їх кваліфікації, забезпечує їх окремими приміщеннями, обладнанням, інтернет зв’язком, оргтехнікою та необхідними матеріалами для виконання покладених на Відділ завдань.

5.2. Покладання на працівників Відділу обов’язків, які не передбачені цим Положенням, не допускаються.

Селищний голова                                                   Володимир  САВЧЕНКО

Додаток

до рішення Романівської

селищної ради

від 26 лютого 2021 року №______

ПОЛОЖЕННЯ

про відділ з організаційної роботи виконавчого комітету

Романівської селищної ради

1.Загальні положення

       1.1. Відділ з організаційної роботи виконавчого комітету Романівської селищної ради (далі –  відділ) відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є структурним підрозділом Романівської селищної ради та її виконавчого комітету, утворюється селищною радою, є підзвітним і підконтрольним селищній раді, підпорядкований виконавчому комітету селищної ради, селищному голові, заступникам селищного голови, керуючій справами виконавчого комітету  селищної ради.

         1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України,  законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, актами інших органів влади, рішеннями Романівської селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим положенням.

         1.3. Структура та загальна чисельність працівників відділу затвержуються сесією Романівської селищної ради за поданням селищного голови.

         1.4. Положення про відділ затверджується сесією селищної ради.

         1.5. Працівники відділу призначаються на посади  та звільняються з посад розпорядженням селищного голови згідно з чинним законодавством.

        Посадові інструкції працівників відділу затверджуються селищним головою.

         1.6. Відділ з організаційної роботи не є юридичною особою, має свою печатку, зразок якої затверджується селищним головою.

2.Завдання, функції та повноваження відділу

         2.1. Основними завданнями відділу є організаційне забезпечення діяльності селищної ради та її виконавчого комітету, координація з організаційних питань та взаємодія з структурними підрозділами селищної ради та її виконавчого комітету.

         2.2. Відділ відповідно до покладених на нього завдань виконує наступні функції:

         2.2.1.Документаційно-технічне забезпечення діяльності керівництва, апарату виконавчого комітету Романівської селищної ради, ведення в апараті виконавчого комітету Романівської селищної ради діловодства, здійснення контролю за термінами проходження і виконання документів, надання методичної і практичної допомоги з цих питань відділам та іншим структурним підрозділам виконавчого комітету селищної ради;

         2.2.Відділ з організаційної роботи відповідно до покладених на нього завдань з питань документаційно-технічного забезпечення :

 • здійснює ведення діловодства в апараті виконавчого комітету Романівської селищної ради з питань документаційно – технічного забезпечення;
 • приймає, реєструє, здійснює попередній розгляд, передає згідно з розподілом обов’язків на розгляд керівництву Романівської селищної ради та на виконання документи, розмножує, розсилає вхідну і вихідну кореспонденцію, рішення виконавчого комітету та рішення Романівської селищної ради,  розпорядження селищного голови, інші документи виконавчого комітету Романівської селищної ради;
 • забезпечує облік, опрацювання та розгляд запитів щодо надання публічної інформації, контролює терміни подання відповідей на ці запити;
 • висвітлює діяльність селищного голови та виконавчого органу селищної ради у засобах масової інформації та веб-сайті;
 • забезпечує здійснення контролю за термінами проходження і виконання документів, а також за відповідністю форм виконання вимогам документів та резолюціям керівництва Романівської селищної ради;
 • спільно з іншими структурними підрозділами Романівської селищної ради забезпечує підготовку і проведення засідань виконавчого комітету селищної ради.
 • здійснює контроль за правильністю користування документами в апараті виконавчого комітету ради, готує довідки, доповідні записки, звіти, інформації з питань роботи з документами, періодично інформує керівництво виконавчого комітету ради з цих питань;
 • забезпечує облік, зберігання бланків інформаційних, організаційно-розпорядчих і реєстраційно-контрольних документів ради і законність користування ними;
 • складає номенклатуру справ ради, забезпечує здійснення контролю за правильністю формування, оформлення і зберігання у відділах справ, приймання документів відділів на зберігання до поточного архіву ради;
 • організовує роботу поточного архіву ради, забезпечує проведення експертизи наукової і практичної цінності документів при їх відборі для передачі на державне зберігання, готує і передає справи на зберігання до архіву ради;
 •  відділ при вирішенні питань, які належать до його відання, взаємодіє з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету ради, підприємствами, установами, організаціями і громадянами.

3.Права відділу

Для реалізації вищезазначених функцій відділ має право:

         3.1. Брати участь у роботі сесій селищної ради, засіданнях виконавчого комітету селищної ради, нарадах, семінарах.

         3.2. Одержувати в установленому порядку від посадових осіб виконавчих органів, установ, підприємств та організацій громади інформацію, документи, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.

         3.3. 3а погодженням із заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючої справами виконавчого комітету селищної ради залучати в установленому порядку спеціалістів виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ і організацій громади для розгляду питань, що належать до компетенції відділу.

         3.4. Скликати наради з питань, що належать до компетенції відділу за погодженням з заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючої справами виконавчого комітету селищної ради.

         3.5.Вносити на попередній розгляд керуючої справами виконавчого комітету селищної ради проекти рішень виконавчого комітету селищної ради та розпоряджень селищного голови, доповідні записки, пропозиції з питань, що належать до компетенції відділу.

         3.6. Перевіряти стан планування у виконавчих органах селищної ради, вносити пропозиції щодо усунення виявлених недоліків.

         3.7. Надавати в установленому порядку та в терміни, передбачені запитом, виконавчим органам селищної ради документи, довідки та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на них завдань.

         3.6. Перевіряти і контролювати дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог законодавства про працю та службу в органах місцевого самоврядування.

         3.7. Одержувати у встановленому порядку від відділів виконавчого комітету ради документи, необхідні для виконання покладених на  відділ завдань.

4.Організація діяльності відділу

           4.1. Організація діяльності відділу здійснюється відповідно до вимог Інструкції з діловодства у Романівській селищній раді, інших нормативно-правових та розпорядчих актів.

         4.2. Безпосереднє керівництво відділом здійснює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади розпорядженням селищного голови згідно із законодавством про службу в органах місцевого самоврядування.

         4.3. На час відсутності начальника відділу його обов’язки виконує головний спеціаліст відділу відповідно до розпорядження селищного голови.

         4.4. Працівники відділу безпосередньо підпорядковані начальнику відділу, йому підконтрольні і підзвітні.

6. Начальник відділу

         5.1. У своїй роботі керується нормативно-правовими актами, зазначеними у пункті 1.2 цього Положення, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції» та іншими документами, які регулюють діяльність органів місцевого самоврядування.

           5.2.  Здійснює   безпосереднє   керівництво   відділом,   розподіляє   обов’язки   між працівниками відділу та складає посадові інструкції працівників.

            5.3. Несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань.

         5.4. Надає в межах своїх повноважень доручення, завдання посадовим особам і працівникам відділу та контролює їх виконання.

         5.5. Вносить пропозиції щодо матеріального заохочення та дисциплінарної відповідальності працівників відділу.

         5.6. Створює умови для систематичного підвищення кваліфікації працівників відділу, контролює стан трудової та виконавської дисципліни безпосередніх підлеглих.

         5.7. Відповідає за підготовку та зберігання документації відділу відповідно до Номенклатури справ.

          5.8. Організовує роботу з прийому та розгляду звернень громадян.

         5.9. Несе відповідальність за дотримання працівниками відділу правил внутрішнього трудового розпорядку, ділового етикету, правил та норм охорони праці, протипожежної безпеки.

8. Заключні положення

         6.1. Селищний  голова створює умови для нормальної роботи працівників відділу, забезпечує їх приміщеннями, телефонним зв’язком, засобами оргтехніки, відповідно обладнаними місцями зберігання документів, а також законодавчими та іншими нормативними актами і довідковими матеріалами з питань, які відносяться до компетенції відділу.

         6.2. Ліквідація або реорганізація відділу проводиться в порядку, встановленому чинним законодавством України.

         6.3. Фінансування відділу здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету.

                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                          Рішення Романівської селищної ради

                                                                          від «26» лютого  2021 року №

ПОЛОЖЕННЯ
про відділ юридичної та кадрової роботи

виконавчого комітету Романівської селищної ради

Житомирського району Житомирської області

І. Загальні положення.

1.1. Відділ юридичної та кадрової роботи  Романівської селищної ради

Житомирського району Житомирської області (далі − Відділ)
є структурним підрозділом виконавчого апарату Романівської селищної ради, не є юридичною особою.

1.2. Утворення, реорганізація, ліквідація Відділу, затвердження Положення про Відділ, внесення змін та доповнень до нього є виключною компетенцією Романівської селищної ради.

1.3. Відділ утворений з метою:

1.3.1. координації питань юридичного забезпечення виконавчих органів Романівської селищної ради та посадових осіб, кадрового забезпечення діяльності посадових осіб;

1.3.2. організації правової роботи, забезпечення контролю за додержанням вимог актів законодавства, інших нормативно-правових актів, в тому числі, виданих Романівською селищною радою, її виконавчим комітетом, селищним головою (особою, яка здійснює його повноваження), посадовим особами виконавчих органів у процесі виконання покладених на них завдань                          і функцій;

1.3.3. здійснення захисту прав та інтересів Романівської селищної ради                        у порядку самопредставництва у судах (самопредставництво юридичної особи);

1.3.4. здійснення захисту прав та інтересів селищного голови , як головної посадової особи Романівської  територіальної громади в судах;

1.3.5. виконання функцій уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції у діяльності посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради.

1.4. Відділ підзвітний і підконтрольний Романівській селищній раді,
її виконавчому комітету, підпорядкований селещному голові (особі, яка здійснює його повноваження), керуючому справами виконавчого апарату Романівської селищної  ради.

1.5. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України: «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про очищення влади», «Про інформацію», «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей представництва в суді органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення», іншими законами України, актами Президента України, постановами                                  і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Романівської селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови  (особи, яка здійснює його повноваження) та цим Положенням.

1.6. Відділ утримується за рахунок коштів бюджету Романівської селищної ради.

1.7. У процесі службової діяльності відповідно до покладених на нього завдань, функцій та повноважень відділ взаємодіє з органами державної влади,                    з іншими органами місцевого самоврядування, посадовими особами виконавчих органів Романівської селищної  ради, посадовими особами виконавчих органів виконавчого комітету Романівської селищної ради, його апарату, постійними комісіями Романівської селищної ради, депутатами Романівської селищної ради, постійними та тимчасовими комісіями і робочими групами, утвореними розпорядженнями селищного голови (особи, яка здійснює його повноваження),
з підприємствами, установами, організаціями та закладами усіх форм власності,                   з об’єднаннями громадян та окремими громадянами з питань, що входять до компетенції відділу.

ІІ. Організація роботи відділу.

2.1. Відділ очолює начальник, який одноосібно здійснює загальне керівництво роботою відділу.

2.2. Начальник та всі працівники Відділу є посадовими особами місцевого самоврядування.

2.3. На начальника та інших посадових осіб Відділу у повному обсязі поширюється дія Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про очищення влади», інших законів України і підзаконних нормативно-правових актів з питань служби в органах місцевого самоврядування.

2.4. Начальник та усі посадові особи відділу призначаються на посади
та звільняються з посад селищним головою (особою, яка здійснює його повноваження) у порядку, встановленому чинним законодавством України.

2.5. Начальник відділу несе персональну відповідальність за виконання покладених цим Положенням завдань, функцій та повноважень.

2.6. Начальник відділу розподіляє обов’язки між посадовими особами відділу. Обов’язки та повноваження посадових осіб відділу випливають
із завдань, функцій та повноважень, покладених на відділ цим Положенням.

2.7. Усі посадові особи відділу діють у межах повноважень, визначених
їх посадовими інструкціями, що погоджуються керуючою справами виконавчого апарату та затверджуються селищним головою.

2.8. На посади начальника та інших посадових осіб відділу можуть бути призначені особи, які у повній мірі відповідають вимогам Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», мають відповідний рівень кваліфікації згідно з Типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками посадових осіб місцевого самоврядування, що затверджені наказом Національного агентства з питань державної служби від 07.11.2019 року                     №203-19 у порядку, що визначений законом.

ІІІ. Основні функції відділу з питань претензійно-правової роботи та запобігання корупції.

3.1. Основними функціями  є:

3.1.2. юридичне та правове забезпечення діяльності Романівської селищної ради, її виконавчого комітету, структурних підрозділів його апарату під час виконання покладених на них законом завдань та функцій;

3.1.3. здійснення правової експертизи проектів актів, що видаються Романівською селищною радою, її виконавчим комітетом, а також проектів розпоряджень селищного голови предмет відповідності їх Конституції України та нормам чинного законодавства; участь у розробленні проектів нормативно-правових актів Романівської селищної ради, її виконавчого комітету та індивідуально-правових актів селищного голови;

3.1.4. здійснення захисту прав та інтересів Романівьскої селищної ради її виконавчого комітету, селищного голови як головної посадової особи в судах та в  інших органах під час розгляду та вирішення правових питань і спорів                                      

3.1.5. участь у підготовці та проведенні заходів, організатором яких є Романівська селищна рада, її виконавчий комітет, інші виконавчі органи селищної ради з питань забезпечення дотримання вимог чинного законодавства;

3.1.6. розгляд заяв та звернень громадян з питань, що відносяться
до компетенції відділу, внесення у встановленому порядку пропозицій селищному голові щодо їх ефективного вирішення;

3.1.7. запобігання, виявлення та протидії корупції у діяльності посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради.

ІV. Основні функції та завдання відділу з  кадрової роботи.

4.1. Основними функціями є:

4.1.1. забезпечення реалізації державної політики з питань кадрової роботи та служби в органах місцевого самоврядування у виконавчих органах  Романівської селищної ради, структурних підрозділів його апарату;

4.1.2. організація та проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад (тимчасово вакантних посад) у виконавчих органах  Романівської селищної  ради, структурних підрозділів його апарату, керівників виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.1.3. організація заходів з підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб місцевого самоврядування;

4.1.4. забезпечення організаційно-методичної роботи з питань кадрового забезпечення;

4.1.5. документальне оформлення вступу на службу в органи місцевого самоврядування, її проходження та припинення;

4.2. Основними завданнями  є:

4.2.1. вивчення поточної та перспективної потреби виконавчих органів Романівської селищної ради у кадрах, внесення відповідних пропозицій селищному голові;

4.2.2. планування напрямку роботи з кадрами у виконавчих органах Романівської селищної ради;

4.2.3. здійснення організаційно-методичного керівництва формуванням кадрового резерву, аналіз та узагальнення практики формування кадрового резерву у виконавчих органах Романівської селищної ради;

4.2.4. участь у підготовці та оформленні пропозицій щодо внесення змін до структури та штатного розпису виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.5. планування переміщень по службі посадових осіб у виконавчих органах Романівської селищної ради з урахуванням їх індивідуальних здібностей та професійної підготовки, внесення відповідних пропозицій селищному голові;

4.2.6. підготовка проекту порядку проведення іспитів у ході конкурсного відбору кандидатів на заміщення вакантних (тимчасово вакантних) посад;                         

4.2.7. вивчення потреби та внесення пропозицій селищному голові
 щодо організації підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів;

4.2.8. організація стажування посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.9. здійснення контролю за дотриманням вимог Закону України
«Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовими особами виконавчих органів Романівської селищної ради, інших нормативно-правових актів з питань кадрового забезпечення та служби в органах місцевого самоврядування;

4.2.10. здійснення організаційного забезпечення роботи Атестаційної комісії та участь у проведенні щорічної оцінки виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них завдань і обов’язків, контроль за станом проведення цього напрямку роботи;

4.2.11. організація та проведення навчань посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради, структурних підрозділів його апарату;

4.2.12. підготовка за дорученням селищного голови у визначеному законом порядку, документів про застосування заходів дисциплінарного впливу та притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.13. забезпечення підготовки документів щодо призначення на посади
та звільнення з посад посадових осіб місцевого самоврядування;

4.2.14. організація та проведення у межах компетенції спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад в органах місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»;

4.2.15. ознайомлення в установленому законом порядку персоналу (посадових осіб та працівників) з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;

4.2.16. організація складання Присяги посадової особи місцевого самоврядування особами, які вперше вступають на службу в органи місцевого самоврядування, оформлення документів щодо присвоєння відповідних рангів посадовим особам місцевого самоврядування, внесення записів про це до трудових книжок та особових справ таких осіб;

4.2.17. обчислення стажу роботи, стажу державної служби та служби
в органах місцевого самоврядування посадових осіб місцевого самоврядування;

4.2.18. формування графіка відпусток посадових осіб та працівників виконавчих органів Романівської селищної ради, підготовка проектів розпоряджень селищного голови  щодо надання відпусток, ведення їх обліку;

4.2.19. здійснення заходів, пов’язаних із заповненням, обліком
і зберіганням трудових книжок і особових справ (особових карток) посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.20. оформлення і видача довідок з місця роботи посадових осіб,  виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.21. підготовка проектів розпоряджень селищного голови  з питань кадрового забезпечення, роботи з персоналом, проходження служби в органах місцевого самоврядування, а також проектів розпоряджень селищного голови про відрядження посадових осіб виконавчих органів Романівської селищної ради;

4.2.22. видача звільненим особам копій відповідних розпоряджень селищного голови про їх звільнення та належно оформлених трудових книжок;

4.2.23. ведення звітно-облікової документації;

4.2.24. проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», що подаються посадовими особами виконавчих органів Романівської селищної ради.

V. Посадові особи відділу мають право:

5.1. одержувати в установленому порядку від посадових осіб виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що перебувають у комунальній власності, інформацію, документи, відомості та матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань і функцій;

5.2. брати участь у нарадах, інших організаційних та практичних заходах
з питань юридичного, кадрового забезпечення діяльності виконавчих органів ради;

5.3. залучати науковців, експертів та консультантів для опрацювання окремих питань організації юридичного забезпечення, а також спеціалістів інших виконавчих органів ради, комунальних підприємств, установ, закладів ради для вирішення питань, що належать компетенції відділу, в установленому законом порядку;

5.4. у межах компетенції перевіряти і контролювати стан дотримання вимог чинного законодавства у виконавчих органах ради;

5.5. ініціювати скликання нарад з питань, що належать до компетенції відділу; брати участь у пленарних засіданнях сесій ради, засіданнях постійних комісій селищної ради, засіданнях виконавчого комітету селищної ради, у нарадах та засіданнях консультативних та дорадчих органів тощо;

5.6. здійснювати захист прав та інтересів Романівської селищної ради її виконавчого апарату у судах ;

5.7. сприяти заохоченню посадових осіб, які досягли значних результатів роботи, сприяти підвищенню ролі та авторитету місцевого самоврядування, надавати селищному голові (особі, яка здійснює його повноваження) пропозиції щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, які допустили факти грубих порушень дисципліни та норм етики поведінки посадових осіб місцевого самоврядування;

5.8. пропозиції відділу  щодо приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України актів та проектів актів Романівської селищної ради,                           її виконавчого комітету, що суперечать нормам чинного законодавства України, є обов’язковими для розгляду відповідними органами та посадовими особами;

5.9. покладання на відділ, функцій, завдань, обов’язків та повноважень,
не передбачених цим Положенням та таких, що не відносяться до компетенції відділу, не допускається.

VІ. Керівництво відділом.

6.1. Начальник відділу у межах компетенції:

7.1.1. Очолює відділ та здійснює безпосереднє керівництво його роботою.

7.1.2.Забезпечує виконання покладених цим Положенням завдань
та функцій.

7.1.3. Здійснює контроль за підготовкою проектів розпоряджень селищного голови (особи, яка здійснює його повноваження), рішень Романівської селищної ради та її виконавчого комітету з питань, що входять до компетенції відділу.

7.1.4. Бере участь у пленарних засіданнях сесій Романівської селищної ради, засіданнях виконавчого комітету селищної ради, роботі постійних комісій ради, засіданнях інших допоміжних дорадчих та консультативних органів, утворених     у встановленому законом порядку.

7.1.5. Погоджує проекти рішень Романівської селищної ради, її виконавчого комітету, розпоряджень селищного голови, візує прийняті Романівською селищною радою, її виконавчим комітетом рішення.

7.1.6. Доповідає селищному голові (особі, яка здійснює його повноваження) про виявлені невідповідності чинному законодавству України у прийнятих (виданих) рішеннях Ромманівською селищною радою, її виконавчим комітетом чи розпорядженнях селищного голови, їх проектах, а також у діях посадових осіб місцевого самоврядування.

7.1.7. Бере участь у підготовці проекту Положення про відділ, змін до нього.

7.1.8. Здійснює захист прав та інтересів Романівської селищної ради, виконавчого комітету, селищного голови  у  судах та в інших органах під час розгляду правових питань і спорів;

7.1.9. Готує від імені та в інтересах селищного голови, Романівської селищної ради, її виконавчого комітету позовні заяви до суду (у разі надання до відділу повного переліку документів, необхідних для виконання зазначеної роботи);

7.1.10. Звертається з обґрунтованими клопотаннями до селищного голови (особи, яка здійснює його повноваження) щодо необхідності виділення необхідних коштів для забезпечення подачі позовних заяв до суду. Розробляє проект відповідної програми юридичного забезпечення місцевого значення.

7.1.15. Вносить селищному голові (особі, яка здійснює його повноваження) обґрунтовані пропозиції про застосування до посадових осіб відділу заохочень
та накладення на них дисциплінарних стягнень;

7.1.16. Організовує роботу щодо підбору та формуванню кадрового резерву відділу, здійснює роботу з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації посадових осіб відділу;

7.1.17. Надає селищному голові (особі, яка здійснює його повноваження) пропозиції щодо призначення на посади, звільнення з посад та переміщення
на посадах посадових осіб відділу.

7.1.18. Забезпечує та контролює стан трудової та виконавчої дисципліни
у відділі.

7.1.19. Здійснює особистий прийом громадян з питань, що стосуються діяльності відділу та входять до його компетенції, вживає заходів щодо своєчасного розгляду заяв, звернень, скарг та пропозицій громадян, юридичних осіб.

7.1.20. Організовує поточне та перспективне планування роботи відділу, готує звіти про виконання запланованих заходів та результати роботи відділу.

7.2. У разі тимчасової відсутності начальника відділу на робочому місці, повноваження щодо погодження (візування) проектів рішень Романівської селищної ради, її виконавчого комітету, розпоряджень селищного голови покладаються     на посадових осіб сектора з питань претензійно-позовної роботи та запобігання корупції.

7.3. У разі відсутності начальника відділу з поважних причин (хвороба, відпустка, відрядження тощо), виконання його обов’язків тимчасово покладається на одного з посадових осіб відділу відповідно до розподілу посадових обов’язків.

VІІІ. Відповідальність.

8.1. Відповідальність посадових осіб відділу передбачена чинним законодавством України, цим Положенням та їх посадовими інструкціями,
що розроблюються, погоджуються та затверджуються у порядку, що встановлений цим Положенням.

8.2. Посадові особи відділу, відповідно до чинного законодавства України, можуть бути притягнуті до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної або цивільно-правової відповідальності.

8.3. Відповідальність посадових осіб відділу настає у разі невиконання
або неналежного виконання ними обов’язків та функцій, що визначені                                 законодавством України, іншими підзаконними нормативно-правовими актами,                             їх посадовими інструкціями та цим Положенням.

8.4. Притягнення посадових осіб відділу до відповідальності здійснюється виключно у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

ІX. Прикінцеві положення.

9.1. Романівська селищна рада забезпечує посадовим особам відділу:

9.1.1. створення необхідних умов для ефективного виконання функцій                     та завдань, що покладені на відділ, професійної підготовки, перепідготовки                      та підвищення кваліфікації посадових осіб відділу;

9.1.2. надання посадовим особам відділу службових приміщень, засобів телефонного зв’язку, комп’ютерної та іншої організаційної техніки, витратних матеріалів, обладнаних місць зберігання документів, законодавчими, іншими нормативними та нормативно-правовими актами і довідковими матеріалами                      з питань, віднесених до компетенції відділу;

9.1.3. оплату праці посадових осіб відділу, у порядку та обсягах,
що визначені нормами чинного законодавства України, іншими нормативно-правовими актами, що регламентують порядок оплати праці та матеріального забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування.

Селищний голова                                                        Володимир Савченко