Вибрати За

ГО “Глорія” провела круглий стіл до Міжнародного дня людей з інвалідністю

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Цього дня ГО “Глорія” у Романові провели круглий стіл, підбили підсумки проведеного року і окреслили проблеми, які, на жаль, залишаються невирішеними.

Найболючішою проблемою для людей з інвалідністю залишається доступність. Багато закладів не обладнані пандусами, а якщо й обладнанні, то досить умовними, якими практично скористатися важко. Та й добратися до магазину важко – високі бордюри, відсутність пониження рівня тротуару біля пішохідних переходів є проблемою не лише людям на інвалідних візках, а й мамам з дитячими візочками, людям, яким важко ходити через певні хвороби.“Що говорити, якщо я член виконавчого комітету Романівської селищної ради, пропустив абсолютно усі засідання, так як не можу просто потрапити у залу, де їх проводять. Актовий зал селищної ради залишається недоступним. Це – приниження”, – зауважив Олександр Гаврилюк, голова ГО “Глорія”.

Ще одну проблему озвучила Тетяна Антонюк. Вона зауважила, що держава має компенсувати вартість акумуляторів для електроскутерів, якими пересуваються люди з інвалідністю.

“По-перше, чомусь визначено, що людина має придбати акумулятор, а лише тоді їй держава компенсує витрати. Де може взяти людина з пенсією 2-3 тисячі гривень на його придбання 12 тисяч гривень? По друге – досі не розроблений механізм цих виплат і не встановлена гранична вартість. Я вже двічі подавала офіційні звернення на гарячу лінію, але досі не отримала відповіді. Тож людина, яка мала можливість рухатися, по суті втрачає таку можливість, поки не вибудується державний механізм. А для нас дуже важлива можливість пересуватися селищем”, – зауважила Тетяна Антонюк.

На круглому столі підняли питання доступності громадського транспорту. Людина з інвалідністю не завжди може дістатися із села громади до лікарні у Романові, а треба ж і в Житомир поїхати часом. Тож такі громадяни змушені винаймати авто, а це забирає ледь не половину пенсії. В Україні вже давно запроваджена послуга соціального таксі, тож у “Глорії” сподіваються, що така послуга з’явиться і в Романівській громаді.

Говорили не лише про проблеми, а й про позитивні втілені проєкти. Зокрема зауважили, що у 2021 році Глорії вдалося організувати дві екскурсійні поїздки для людей з інвалідністю. Учасники залишились задоволеними подорожами.

На заході були присутні представники органів влади та структур соціального захисту, голова селищної ради Володимир Савченко, представник депутата облради Ігоря Ходака Василь Флуд, директорка КНП “Романівська лікарня” Ірина Серт, тощо. Романівська селищна рада пообіцяла підтримувати ГО “Глорія” і у наступному році знову виділити кошти на потреби організації.