Вибрати За

В управлінні соцзахисту розповіли за яких умов не призначається допомога одиноким матерям

Кабінетом Міністрів України  було прийнято постанову від 22 липня 2020року №.632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» для запровадження однакових адресних підходів при наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям.

З 1 липня 2020 року призначення і виплата вищезазначених допомог, у яких закінчився строк виплат у березні – червні 2020 року здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

При цьому подається дві заяви: одна на перерахунок отриманої підчас карантину допомоги, а друга – на призначення державної допомоги на наступний період з липня 2020 року.

Відповідно до вищезазначеної постанови  з 1 липня2020 року допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку та ін.. що перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок);

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Наявність (відсутність) у власності членів сім’ї транспортних засобів зазначається у декларації.

Призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям було призупинено  з  01.08.2020 року для перерахунку та визначення права для подальшого отримання даних видів допомог. Для подальшого призначення до управління 14.08.2020 року  надійшло оновлене програмне забезпечення до програмного комплексу ASOPD, яке розроблене відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 22.07.2020р. № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги».

Після перерахунку автоматично отриманих усіх видів соціальних  допомог  управління повідомляє отримувача про повернення надміру отриманих коштів згідно чинного законодавства.

Матеріал управління ПСЗН Романівської РДА