Вибрати За

В рамках реформи у Романівській лікарні збережуться майже всі відділення

КНП «Романівська лікарня» отримала результати щодо поданих заявок на пакети послуг від Національної служби здоров’я України. Так, з 1 квітня вторинна ланка медицини діятиме в рамках нової реформи, лікарні подавали заявки на надання певних послуг, які мали відповідати вимогам НСЗУ, наприкінці цього тижня вони отримали результати.

Як повідомила Твій Романів Ірина Серт, директор КНП «Романівська лікарня», заклад отримав дозвіл на надання 4 пакетів послуг, зокрема це:

  • Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
  • Хірургічні операції дорослим та дітям в стаціонарних умовах;
  • Стаціонарна паліативна допомога дорослим та дітям;
  • Амбулаторна медична допомога дорослим та дітям.

Таким чином в Романівській лікарні збережуться майже всі відділення. Варто зазначити, що раніше Романівська лікарня не надавала послуг паліативної допомоги, тож відкриється ще одне нове відділення.

Проте пологове відділення в Романівській лікарні закриють. Основною причиною стала мала кількість пологів. Попри те, що у відділенні зроблений сучасний ремонт, обладнані зали за новими методиками – для сімейних пологів та спільного перебування батьків, одномісні палати з санвузлами та телевізорами, попри те, що лікарі та влада району знайшли та придбали для відділення сучасне обладнання, яке мало бути згідно вимог НСЗУ – інкубатор для новонароджених та апарат для штучної вентиляції легень, все ж таки відділення не відповідає вимогам Національної служби здоров’я України. Як зазначила Ірина Серт, згідно положень на одного лікаря в пологовому відділенні має припадати близько 450 пологів на рік, а в Романівській лікарні за весь минулий рік народилося 100 діток, при чому частина породіль доїжджала до нас з інших районів.