Віктор Развадовський провів прийом громадян у Романові

Минулої п’ятниці, 15 квітня, свій черговий прийом громадян у Чуднівському 67-му виборчому окрузі провів народний депутат України Віктор Развадовський. Місяць тому відбувся прийом у Любарі і ось тепер – у рідному Романові. Людей зібралося чимало. У книзі реєстрації, яку заповнювали в порядку живої черги, значиться 121 чоловік. Хоча насправді число виборців, з якими зустрівся того дня народний депутат, є значно більшим. Приходили групами і колективами, у багатьох випадках люди, що їхали на прийом із сіл, мали доручення передати листи-заяви від односельців, садочків, бібліотек, клубів і т.д.
Прибув Віктор Развадовський на 12-ту год., як і було призначено. Спочатку мав коротеньку зустріч із керівниками району стосовно проблем, які важливі для усієї громади Романівщини.
Найпершим прийняв батька воїна, що загинув в АТО, Котвіцького Ростислава Цезаровича з Карвинівки. Він приїхав з особливим болем. Адже поховавши сина ще на початку листопада минулого року, батьки й досі не отримали жодних документів, котрі підтверджували б його статус, як учасника бойових дій.
Затим Віктор Йосипович попросив, аби пропустили усіх інвалідів-колясочників. Особливо зацікавлену розмову мав із керівником громадської організації «Глорія», що об’єднує інвалідів Романівщини, Олександром Івановичем Гаврилюком. Він розповів про діяльність пілотної майстерні з ламінування, копіювання і т.д. та попросив допомоги у створенні ще одного робочого місця (потрібен комп’ютер та спеціальний стіл для інваліда-колясочника). О.І.Гаврилюк залишився задоволеним, що питання одразу ж знайшло вирішення.
Безперечно, люди йшли до народного депутата зі своїми проблеми, і озвучувати їх, називаючи прізвища, було б неетично. А от узагальнити, що найбільше сьогодні дошкуляє жителям району, мабуть варто. У багатьох випадках люди потребували юридичної допомоги, скаржилися на недостатню кількість робочих місць, низькі зарплати, мізерні пенсії, дороговизну медикаментів (через неспроможність їх придбати перебування в лікувальних закладах втрачає сенс), стрімкий ріст житлово-комунальних послуг. Звучали нарікання на поганий стан доріг, а відтак і автобусне сполучення. Були прохання матеріальної допомоги на ремонт дахів багатоквартирних будинків, газифікацію чи відновлення житла після пожежі. Йшлося про поліпшення матеріальної бази освітніх навчальних закладів та недопущення їх реорганізації чи закриття, поліпшення матеріальної бази закладів культури та медицини. Звучали клопотання про сприяння учасникам АТО в отримані статусу учасника бойових дій, відновлення права жінок в 55-річному віці виходити на пенсію, повернення доплат за престижність праці учителів та вихователів.
Лікар Микола Петрук, знаючи, що Віктор Развадовський кілька років тому допоміг жителям Разіного із вирішенням надто болючої проблеми – вивезенням на утилізацію до Польщі отрутохімікатів, що десятиліттями зберігалися на станції, – від імені жителів свого мікрорайону прийшов просити сприяння у вивезенні тієї небезпечної для всіх отрути, що розкопали на городі, де раніше стояв склад отрутохімікатів.
Звичайно, розв’язання такого складного питання потребує часу. Але більшість прохань знаходили вирішення одразу. Так, вихователі та діти Романівського центру розвитку дитини, котрі прийшли подякувати народному депутату за постійну спонсорську допомогу закладу, раділи, що матимуть нову сучасну музичну апаратуру та радіомікрофони; молодь Старого Мирополя – омріяний більярдний стіл у Будинку культури; представники Печанівської школи – ноутбук та метапластикові вікна у спортивній кімнаті; батьки малюків садочка «Сонечко» райцентру – столики для дітей у своїй групі; у клубі села Мала Козара до раніше подарованих депутатом акустичних колонок та мікшерного пульту додасться тепер ще й ноутбук; продовжиться розпочата справа зі встановлення металопластикових вікон у школі № 2 Мирополя, а у Товщі біля садочка та школи з’явиться дитячий ігровий майданчик.
Цей перелік можна продовжувати, адже, як сказала директор районного Будинку культури, керівник волонтерської організації Романівщини «Берегиня» Тетяна Пославська: «Ми ніколи не отримували відмови на свої звернення від нашого народного депутата. Так, завдяки Віктору Йосиповичу у Будинку культури вже оновили музичну апаратуру, костюми для дитячих та дорослого творчих колективів. Зараз розраховуємо на фінансову допомогу в ремонті водогінної системи. Підтримує він і учасників АТО, їх родини. А нещодавно допоміг провести ремонт приміщення та придбати меблі й оргтехніку для громадської спілки наших учасників антитерористичної операції. Сьогодні одержали три тисячі гривень на закупівлю борошна, з якого будемо пекти великодні паски для воїнів АТО».
«Мої зустрічі з виборцями різних районів округу майже не відрізняються, – сказав після завершення виїзного прийому громадян народний депутат. – Проблеми у жителів усіх населених пунктів здебільшого одні й ті ж. Тому переконаний, перед прийняттям того чи іншого рішення як депутати, так і чиновники мали б спілкуватися зі своїми співвітчизниками та робити відповідні висновки… На жаль, сьогодні громадяни України – на межі виживання. Їх рівень життя продовжує погіршуватися. Треба дякувати Богу та людям за те, що вони терплять таку владу, і негайно вносити зміни до низки діючих нормативно-правових актів».
Григорій ПОДОРОЖНИЙ