Вибрати За

Водію, який у квітні 2016 року збив жінку у Романові, суд дав умовний термін

21 листопада в Єдиному державному реєстрі судових рішень опубліковано вирок Чуднівського районного суду водієві, який скоїв смертельне ДТП 3 квітня 2016 у Романові на вул Графа Ілінського – авто збило велосипедистку, жінка загинула на місці від травм.

У вироку йдеться, що ДТП трапилося під час зустрічного роз’їзду автомобілів. Постраждала з чоловіком рухалися на велосипедах в попутному напрямку з автомобілем, у темному одязі, на велосипедах не було світлових маячків. Обвинувачений пояснив, що помітив велосипедистів на відстані близько 25 метрів до них і назустріч йому рухався автомобіль.

У вироку зазначено, що “після проведення огляду за допомогою технічного засобу, було зроблено висновок про перебування водія в стані алкогольного сп’яніння із показником 2,9 проміле. Також у водія взяли кров на аналіз, за результатом якого було виявлено вміст етилу в крові 0,93 проміле. Вказані докази стороною захисту не оспорювалися, однак обвинувачений повідомив, що не вживав алкоголю як до так і після дорожньо-транспортної пригоди. Оскільки він хворіє, то у день, коли сталась дорожньо-транспортна пригода, він вживав настойку глоду зранку, в обід і ввечері по столовій ложці перед їжею, а після дорожньо-транспортної пригоди до моменту проведення огляду на стан сп’яніння він вжив дві пляшечки лікарського засобу «Барбовал»”.

Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років, з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки. Але на підставі статті 75 КК України звільнив засудженого від відбування призначеного основного покарання, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов`язки, передбачені статтею 76 КК України. Іспитовий строк – тривалістю 3 роки. Крім того водій сплатить 22160 грн. 00 коп. в рахунок відшкодування заподіяної матеріальної шкоди та кошти в сумі 300000 грн. 00 коп. в рахунок відшкодування заподіяної моральної шкоди, а в дохід держави за процесуальні витрати, пов`язані із залученням експертів – 3078,60 грн.