Вибрати За

Верховна Рада повернула повноваження НАЗК, депутат Сергій Кузьміних – не голосував
Верховна Рада відновила повноцінне функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції, наділивши його необхідними повноваженнями та правами з метою їх реалізації.

Про це повідомляє пресслужба парламенту в інформації про ухвалений 15 грудня законопроєкт «Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції”».

«Законом визначено порядок реагування Національного агентства на виявлення порушень відповідного Закону, виявлення ознак корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, а також встановлено деякі особливості такого реагування у разі вчинення відповідних діянь суддями або суддями Конституційного Суду України. Закон передбачає відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Законом запроваджується правове регулювання особливостей врегулювання конфлікту інтересів у діяльності окремих категорій осіб, порядку здійснення контролю та повної перевірки декларацій, моніторингу способу життя суб’єктів декларування, порядку здійснення деяких додаткових заходів фінансового контролю. Законом також встановлено особливості проведення повних перевірок декларацій та моніторингу способу життя стосовно суддів, суддів Конституційного Суду України; забезпечено правове регулювання щодо відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення. Відповідні зміни внесено до Закону України «Про запобігання корупції», – йдеться у повідомленні.

За проєкт закону «в цілому» проголосували 300 народних депутатів, з шести мажоритарників від Житомирської області п’ятеро були «за», Сергій Кузьміних (фракція партії «Слуга народу») не голосував.

В коментарі Нацагентства зазначається, що прийняття цього закону було необхідним у зв’язку з ухваленням Конституційним Судом України (КСУ) Рішення № 13-р/2020, яке позбавило НАЗК більшості повноважень.

«НАЗК розпочинає відновлювати роботу за всіма основними напрямками, керуючись положеннями прийнятих змін до Закону України «Про запобігання корупції», – йдеться в інформації.

Зазначимо, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, з початку перезапуску Національного агентства з питань запобігання корупції до перевірки було взято 721 декларацію 559 осіб, станом на 23 вересня 2020 року була завершена перевірка 233 декларацій і виявлені недостовірні відомості на суму 358 млн гривень, але через рішення Конституційного суду кримінальні провадження за виявленими порушеннями підлягали закриттю, а частину перевірок взагалі не змогли завершити.

Матеріал Житомир.info