Вибрати За

Велика толока: на Романівщині прибирали громадські місця та узбіччя трас
16 квітня у Романові був оголошений Днем благоустрою. Працівники установ, організацій громади вийшли на толоку.

Благоустрій розпочали біля своїх закладів, прибрали бульвар Шевченка, територію біля пожежної водойми. Пізніше поїхали прибирати узбіччя траси Романів-Залужне.

Робота виявилася важкою і досить часто відверто неприємною, адже “культурні” жителі громади порозкидали по усіх усюдах одноразовий посуд, пляшки, використані підгузки, засоби гігієни та контрацепції. Всі можливі стежки, проходи й тротуари щедро були посипані недопалками та зернятами. Працівники установ намагалися ретельно повибрати весь непотріб, вигребли зелені зони від старої трави та листя, перекопали клумби.

На території центрального стадіону не лише пробирали, а й підготували майданчики до літнього сезону, прикрутили нові стільці замість старих, виламаних вандалами.

Окрім прибирання у Романові взялися й до посадки дерев. Так у Романівській гімназії висадили на своїй території 70 саджанців грецького горіха, а біля КНП “Романівська лікарня” медики посадили туї, самшити, ялівці та 60 саджанців горіха.

У старостинських округах толоку проводять вже кілька тижнів.

Як повідомила Тетяна Якимчук, у Врублівці та Корчівці активні прибирання проходили 10 квітня, місцеві жителі прибирали кладовища та узбіччя доріг.

У Старочуднівській Гуті прибирання теж розпочалося вже давно, найактивніше взялися до роботи 10 квітня – прибрали і облаштували автобусні зупинки, провели благоустрій біля Меморіалу Слави та пам’ятника загиблим в часи Голодомору. Як зазначила староста Світлана Кліменчук, роботи планують продовжити наступного тижня.

У с. Разіне на толоку зібралися близько 50 місцевих жителів. Прибрали кладовище, благодійники допомогли підсипати під’їзну дорогу до нього. Як розповів староста Олександр Жовтун, місцева сім’я Назаруків самотужки взялася облаштувати автобусну зупинку, матеріали надав місцевий підприємець. Зупинку прибрали та розмалювали.

10 квітня відбулася толока і у Хижинцях – місцеві жителі прибирали на кладовищі.

Як розповів Твій Романів Олександр Жовтун, напередодні Дня Довкілля до загальної толоки долучився Романівський заклад дошкільної освіти “Ромашка” – прибирали і свою територію біля закладу, і території в центрі с. Романівка

Жителів Романівки запрошують на толоку на кладовищі 17 квітня о 10.00.

Як повідомив староста Булдичівського округу Ярослав Руденко, громада долучилася до толоки і вже прибирала біля будинку культури, на кладовищі, зрізали дерева біля каплички. Наступного тижня планують продовження робіт.

Староста Годиського округу Анатолій Фещенко у розмові з Твій Романів повідомив, що в громаді вже тривають прибирання та благоустрій. Зокрема облаштували автобусну зупинку, оновивши зірвані та пошкоджені частини. а також влаштували прибирання біля знаку “Романівський район” – тут люблять зупинитися для перепочинку проїжджаючі, які після себе лишають гори сміття – учасники зібрали кілька величезних мішків непотребу.

У Биківці від середи облаштовують в’їзд в селище. Як зазначив староста Романчук Олександр, лісництво допомогло із зрізанням дерев, а працівники школи та амбулаторії – із прибиранням. Звалені дерева використають як дрова для місцевих медичного та навчального закладів.

Як повідомила староста Галина Окаєвич, 16 квітня жителі Червоних Хаток також долучилися до толоки – прибирали біля пам’ятника загиблим воїнам. Минулого тижня у Червоних Хатках провели прибирання місцевого кладовища.