Вибрати За

Вас не видно на дорозі! Так, саме вас! Одягніть світловідбивачі!

Темна пора доби настає щодня раніше. Погода – суворіша. І коли Ви повертаєтесь додому з роботи чи гуляєте вулицями у вечірній час, обминаючи кучугури снігу, снігову “кашу” чи калюжі, виходите на проїжджу частину – вас не видно. Ні в чорній куртці, ні в білому пальто. Вас НЕ ВИДНО! Навіть якщо ви впевнені, що ви дуже помітна особа.
Ліхтарі освітлення не працюють, сніг січе у лобове скло, аж раптом – нізвідки – чорна постать, просто перед машиною, чи велосипедист без жодного світловідбиваючого елемента їде по неймовірно слизькій дорозі і ймовірність того, що він не втримається і впаде під колеса – вкрай висока. Інколи позаду за велосипедистом сидять діти. Гальмівний шлях авто, яке їде з навіть з невеликою швидкістю, однозначно менший за відстань між пішоходом/велосипедистом і автівкою. Якщо ж у цей момент на цьому місці розминаються два авто – світло фар сліпить обох водіїв: обоє не помітять ні пішохода, ні велосипедиста. Результат – трагедія.

Вирішення просте – одягайте світловідбиваючі елементи: жилети, пов’язки, браслети, клейте стікери на рюкзаки чи велосипеди, користуйтеся ліхтарями чи хоча б підсвічуйте телефоном. Позначайте себе на дорозі! Це врятує Вам життя.

Варто зауважити, що в попередні роки в Романові не раз проводили акції, дарували сотні (!) світловідбиваючих елементів. Нині ж на дорогах їх можна побачити лише у одиниць.

Водії ж у свою чергу теж мають з повагою ставитися до пішоходів, як до повноцінних учасників дорожнього руху. Перш за все обирати адекватну швидкість, розуміти, що на дорозі можуть іти люди, яких мало помітно.

Поважайте один одного, спільно дбайте про безпеку, це – Ваше життя!