Вибрати За

Будемо з хлібом: аграрії Романівщини активно працюють в полі

Аграрії Романівщини активно ведуть весняно-польові роботи і кажуть, що забезпечать населення хлібом та іншими продуктами.

Твій Романів поспілкувався з кількома аграріями Романівської та Миропільської громад, які розповіли, що роботи проводять за графіком. Більшість підприємств заготували насіння та засоби захисту рослин з осені, нині проблеми швидко вирішують і працюють за запланованими графіками.

Так, ТОВ «Полонне-Агро» в полі цієї весни працює вже не перший день. На полях закривали вологу, боронували посіви озимих культур, вносили добрива. Нині обробляють посіви засобами захисту. Підприємство вирощує озимий ріпак та пшеницю, планує посіви сої та соняшника.

ФГ «Агроспівресурс» та ПП «Романів Агро Транс» також активно ведуть польові роботи.

Як розповів Твій Романів Сергій Зінчук, завдяки гарній врожайності минулого року підприємства змогли придбати вчасно насіння, добрива, оновити техніку. Тож незважаючи на складну ситуацію в країні, на війну, аграрії тримають свій фронт і вчасно проводять всі роботи, аби бути корисними державі. Зокрема по мерзло-талому грунту підживили озимі пшеницю, ячмінь, ріпак, закрили вологу на полях. Зазначають, що погода сприяє правильному зростанню озимини. У найближчих перспективах агровиробники – брати Зінчуки – планують посів кукурудзи, сої, гречки.Ще один аграрій з Романівки запевняє, що люди будуть 100% з хлібом. «Аграрії не стояли і стояти не будуть»,  – запевняє він.

Працівники цього агропідприємства працюють з подвійною силою, адже половину часу присвячують приготуванню харчів для тероборони та бійців ЗСУ, прибиранню в селі та на кладовищі, допомозі на блокпостах, а іншу половину часу проводять в полі – сіють, підживлюють. У зв’язку з ситуацією незначно змінюють плани посіву: зменшують площі посівів кукурудзи, а збільшують соняшник та гречку. Але впевнено стверджують – їсти буде що.

У ФГ “Щедре Полісся” також активно ведуть польові роботи. Як розповів Микола Дейсан, у господарстві вже посіяли продовольчий овес (овес, з якого роблять вівсянку). Очікують сприятливої погоди і розпочнуть посів ячменю та сої.

Активні польові роботи веде ТОВ “Чарівний Світанок Інвест”. Враховуючи ситуацію, підприємство планує збільшити площі посівів.

«Так, ми активно працюємо в полі. Боронуємо, закриваємо вологу, вносимо добрива, сіємо пшеницю. Працюємо за графіком, тож все буде Україна!», – розповів керівник підприємства Іван Кіндрук.

СТОВ ім. Б. Хмельницького працює також за планом. Вже провели підживлення озимих пшениці та ячменю, боронували озимі культури, закрили вологу по ріллі. Також провели підживлення поля під посів ярих культур. Планується посів кукурудзи та сої.

Деякі підприємства Романівщини, враховуючи війну, проводять додатковий посів ярої пшениці. Кажуть і погода цьому активно сприяє. Тож будемо з хлібом.