Вибрати За

Батьків учнів Романівського ліцею та всіх небайдужих закликають долучитися до толоки з облаштування бомбосховища

Навчальні заклади Романівської громади починають готувати до нового навчального року.

Про це Твій Романів повідомила Оксана Гаврилова, очільниця відділу освіти.

Перш за все підготовка полягає в облаштуванні безпечних місць для учнів на випадок повітряних тривог – бомбосховищ.

Наразі у Романівській громаді працюють три дошкільних заклади, так як вони мають укриття: Романівський ЦРД, Биківський ЗДО, Вільшанський ЗДО. Проте ці укриття потребують додаткового ремонту.

Щодо шкіл – 4 опорні навчальні заклади мають укриття, проте вони потребують ремонту і капіталовкладень.

У Старочуднівській Гуті заклад освіти має підвальне приміщення з технічним паспортом та може розмісти 400 осіб (навчається – 140). Биківський опорний заклад має приміщення для укриття, де може розмістити 250 осіб (навчається 256 учнів). Романівський ліцей №2 має підвальне приміщення на 300 осіб (навчається 203 учня). Всі бомбосховища потребують ремонту.
У Романівському ліцеї №1 питання облаштування бомбосховища проблемне. Заклад має велике підвальне приміщення, яке здатне вмістити 1000 учнів. Проте колись у закладі боролися з грунтовими водами і засипали підвал важкою землею, нині висота приміщення подекуди 1,60 м. Тож батьків учнів закладу та всіх охочих планують залучити до ініціативи – влаштувати толоку та вивезти грунт з підвалу, тим самим пришвидшивши темпи підготовки бомбосховища до нового навчального року та суттєво зменшити кошторис витрат. Адже ремонт приміщення, облаштування електромережі, туалетів, водопідведення, тощо потребує суттєвого фінансування, якого наразі немає. Відділ освіти займається пошуком залучення коштів. Охочих допомогти школі на загальній толоці просять слідкувати за оголошеннями та звертатися до керівництва закладу.

У невеликих освітніх закладах громади ситуація з бомбосховищами різна. Батьків учнів цих закладів також закликають бути ініціативними та допомогти школам облаштувати укриття.